34 845 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
26 580 produktów w 199 kategoriach

Pozycje, które mają wpływ na zapłodnienie

pozycja seksualnapozycja seksualna

Do zapłodnienia u zdrowej pary powinno zajść w korzystnych warunkach przy każdej pozycji. Kiedy planujemy ciążę próbujemy wszystkiego, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo zapłodnienia. Decydujemy się na wiele kroków aby zwiększyć swoje szanse. Warto więc pomyśleć także o odpowiedniej pozycji, która ułatwi plemnikom pokonanie tej ciężkiej dla nich drogi jaką jest macica.

  • Jaka pozycja pomaga zajść w ciążę?

  • Jak zajść w ciążę?

Kiedy staramy się o poczęcie najważniejsze jest to aby nie stresować się tym, że po kilku miesiącach jeszcze nic z tego nie wychodzi. Przede wszystkim sprawdź czy zbliżenia odbywają się w dni płodne i postaraj się pomóc organizmowi sposobami naturalnymi, także poprzez dobranie odpowiednich pozycji seksualnych.

Warto więc wybierać te pozycje, które pozwalają na najgłębszą penetrację, tak aby plemniki znalazły się jak najbliżej szyjki macicy, a tym samy droga, która pozostaje im do pokonania jest krótsza. Pod tym względem najlepsze okazują się pozycje klasyczna oraz pozycje od tyłu.

Pozycja klasyczna charakteryzuje się tym, że kobieta leżąc na plecach oplata tułów partnera nogami. Pod biodra można podłożyć poduszkę lub wałek, tak by unieść miednicę trochę do góry. Zwiększa to szanse zapłodnienia w dni płodne, ponieważ minimalny wysiłek ułatwia plemnikom drogę do komórki jajowej. Podczas stosunku można także urozmaicić pozycję klasyczną, Przy minimalnym wysiłku obu stron plemniki mają łatwiejszą drogę do celu. Do zajścia w ciążę dobra jest również nieco zmodyfikowana pozycja klasyczna. Nogi w tej pozycji można opleść wokół tułowia partnera lub założyć je na jego ramiona. Można także wykonać ją na stojąco, kiedy Ty leżysz na podwyższeniu, może być to na przykład stół. W tych pozycjach biodra są uniesione co pozwala plemnikom siłą grawitacji pokonać część drogi do komórki jajowej.

Kolejne pozycje to te od tyłu, tak zwane pozycje kolankowo-łokciowe. Doskonale sprawdzają się u kobiet, których macice cierpią na tyłozgięcie, a także u Panów, którzy w spermie posiadają małe ilości bądź niezbyt ruchliwe plemniki. Jest to pozycja bardzo lubiana przez płeć męską. Opierasz się na kolanach i łokciach, pośladki możesz wypchnąć mocniej ku górze, zaś partner klęczy za kobietą. Może on także stać, kiedy Ty opierasz się na przykład o wannę. Pozycje od tyłu można dowolnie modyfikować, należy przede wszystkim dbać o to aby macica była w odpowiedniej pozycji, która pozwala grawitacji działać na położenie plemników.

Dodatkowo, żeby zapewnić jak największej liczbie plemników dostanie się do macicy wskazane jest unieść nogi do góry, można oprzeć je o ścianę lub wykonać ćwiczenie zwane świecą. Jednocześnie pracuj nad mięśniem Kegla, ponieważ jego trening przyspiesza przemieszczanie się plemników, a również w przyszłości pomaga wzmocnić odczucia podczas stosunku oraz ułatwić sam poród.

Warto jednak pamiętać, że seks ma stanowić przyjemność i często sam nacisk na konieczność poczęcia potrafi zepsuć najintymniejszą nawet chwilę. Zadbaj więc o to aby w sypialni zawsze panowała odpowiednia atmosfera i poczucie spełnienia.

 

ciąża satysfakcja seks plemniki zapłodnienie macica komórka jajowa pozycja seksualna klasyczna na pieska od tyłu kolankowo-łokciowa

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 34 845 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 26 580 produktów w 199 kategoriach