45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:

Patronat medialny


Znamlek.pl jako serwis z rzetelnymi opiniami o lekach, wspiera wydarzenia medialne, które promują profilaktykę i zdrowy styl życia.

Listopad 2018

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów i obrażeń narządu ruchu z wykorzystaniem preparatów iniekcyjnych 2018-11-30

Konferencja Naukowo – Szkoleniowa

LECZENIE CHOROBY ZWYRODNIENIOWEJ STAWÓW I OBRAŻEŃ NARZĄDU RUCHU Z WYKORZYSTANIEM PREPARATÓW INIEKCYJNYCH

Konferencja odbędzie się w dniach

30.11-01.12.2018 r.

w Instytutucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN

ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa

Program ramowy (w formie sesji wykładowych i zajęć warsztatowych):

 • Dostępność kwasów hialuronowych i ich wskazania w leczeniu chorób i obrażeń narządu ruchu.
 • Preparaty sterydowe w leczeniu chorób i obrażeń narządu ruchu.
 • Analiza skuteczności terapeutycznej kolagenu w formie iniekcji.
 • Preparaty iniekcyjne stosowane w leczeniu ortobiologicznym (regeneracyjnym): krew autologiczna (ABI), osocze bogatopłytkowe (PRP), autologiczna surowica kondycjonowana (ACS), mezenchymalne komórki macierzyste (MSCS).
 • Leczenie przeciwbólowe chorób i obrażeń narządu ruchu z wykorzystaniem leków iniekcyjnych.
 • Inne preparaty medyczne w formie iniekcji stosowane w leczeniu wybranych chorób i obrażeń narządu ruchu.
 • Iniekcje pod kontrolą USG i inne.

Szczegółowy Program godzinowy zostanie opracowany po ostatecznych uzgodnieniach z Wykładowcami,
zrecenzowaniu prac zgłoszonych przez Uczestników i zamieszczony w Komunikacie nr 2 (do 10 czerwca br.).

Zachęcamy do czynnego udziału w Konferencji.

pokaż więcejPaździernik 2018

Podhalańskie Dialogi Medyczne II Edycja 2018-10-25

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konferencji Naukowej Podhalańskie Dialogi Medyczne, która odbędzie się w dniach 26-28.10.2018 r. w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem. Przewodniczącym Komitetu Naukowego spotkania jest Prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz.

Podhalańskie Dialogi Medyczne to już druga edycja wyjątkowego spotkania, podczas którego uczestnicy otrzymają możliwość ugruntowania i uzupełnienia praktycznej wiedzy medycznej
w szerokim zakresie tematów ważnych dla każdego lekarza rodzinnego i lekarza internisty.  Program merytoryczny zawierać będzie sesje naukowe oraz praktyczne zajęcia warsztatowe w mniejszych grupach, które pozwolą rozpatrzyć wiele trudnych przypadków medycznych oraz ugruntować zdobytą podczas wykładów wiedzę.

Zapraszamy na stronę internetową konferencji www.dialogimedyczne2018.pl, na której znajdują się aktualne informacje oraz formularz rejestracji on-line.

 

Łącząc wyrazy szacunku

Prof. dr hab. n med. Artur Mamcarz

Przewodniczący Komitetu Naukowego

 

Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.

Biuro Organizacyjne Konferencji

pokaż więcej

Alergologia bez krawata 2018-10-25

Szanowni Państwo,

Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konferencji Alergologia bez krawata, która odbędzie się w dniach 26-27 października 2018 r., w hotelu Holiday Inn w Łodzi. 

Kierownictwo naukowe nad konferencją obejmuje:
Prof. dr hab. med. Rafał Pawliczak
Prodziekan ds. Nauki Wydziału Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Przewodniczący Sekcji Immunologii Klinicznej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

INFORMACJE OGÓLNE 
I. Data i miejsce 
26-27 październik 2018 r. 
Hotel Holiday INN Łódź 
Ul. Piotrkowska 229/231, 
90-456 Łódź

II. Uczestnicy i rejestracja 
Konferencja kierowana jest do specjalistów alergologów, pulmonologów, pediatrów, internistów oraz lekarzy rodzinnych zainteresowanych tematyką chorób alergicznych i chorób towarzyszących. 
Uczestnicy rejestrują się na stronie internetowej Konferencji www.alergologiabezkrawata.pl 
UWAGA: ograniczona liczba miejsc – 150 uczestników. 

III. Forma edukacji i tematyka 
Zajęcia wspólne w formie sesji i wykładów (piątek) i interaktywne zajęcia warsztatowe w grupach (sobota) 

IV. Tematyka 
Obejmuje szeroki wachlarz zagadnień związanych z diagnostyką i leczeniem alergii m.in. alergię i nadwrażliwość pokarmową, anafilaksję, immunoterapię swoistą, alergiczne choroby oczu, nowe leki i inhalatory w leczeniu astmy i POChP. 

V. Punkty edukacyjne 
Za udział w Warsztatach przyznawane będą punkty edukacyjne.


Rejestracja możliwa jest poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie konferencji http://alergologiabezkrawata.pl/rejestracja/ , bądź poprzez bezpośredni kontakt z Biurem Organizacyjnym: [email protected]

Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji: http://alergologiabezkrawata.pl/

Serdecznie zapraszamy!

AltaSoft Sp. z o.o. s. c.

pokaż więcejWrzesień 2018

XIII Międzynarodowy Kongres PTA 2018-09-25

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w XIII Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, który odbędzie się w dniach 26-29 września 2018 r. w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Hasło najważniejszego spotkania polskich alergologów brzmi: „Alergia i środowisko”.  

Kongres PTA to odbywająca się co 3 lata jedna z największych konferencji medycznych w naszym kraju, a także jedno z największych spotkań alergologicznych w Europie. To właśnie tu alergolodzy czerpią najpewniejszą i najświeższą wiedzę o postępie w diagnozie i terapii chorób alergicznych. Kongres Polskiego Towarzystwa Alergologicznego będzie wydarzeniem dedykowanym dla wszystkich gałęzi alergologii – dlatego nie zabraknie tam wątków pediatrycznych, dermatologicznych, okulistycznych, laryngologicznych czy też kierowanych dla lekarzy rodzinnych oraz pielęgniarek alergologicznych.

Przewidujemy warsztaty szkoleniowe, na które rejestracja odbędzie się na miejscu w hotelu.

Za udział w Kongresie zostaną przyznane punkty edukacyjne.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową poświęconą wydarzeniu: http://kongres2018.szkoleniapta.pl/ znajdą tutaj Państwo wszystkie niezbędne informacje wraz z programem.

Rejestracji można dokonywać poprzez formularz znajdujący się na stronie Kongresu, bądź przez bezpośredni kontakt z Biurem Organizacyjnym: [email protected]

AltaSoft Sp. z o.o. s. c.

ul. Pukowca 15

40-847 Katowice

tel: +48 (32) 259 83 99, 98, 96

fax: +48 (32) 259 83 98 wew. 18

e-mail: [email protected]

www.altasoft.pl

pokaż więcejMaj 2018

X Konferencja Szkoleniowa PTA 2018-05-08

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w X Jubileuszowej Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbędzie się w dniach 9-12 maja 2018 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

To jubileuszowe spotkanie polskiej alergologii odbywać się będzie pod hasłem „Alergia – wiem, znam, rozumiem”. Dziś po 10 latach funkcjonowania Konferencji Szkoleniowej PTA chcemy zaprezentować Państwu inicjatywy i aktywności naukowe, w których mają Państwo okazję uczestniczyć tylko w tym miejscu. Polskie Towarzystwo Alergologiczne powraca do korzeni Konferencji w Wiśle i przywraca jej masowy charakter poprzez inicjatywy naukowe kierowane do lekarzy-praktyków gwarantując najwyższy poziom naukowy i organizacyjny.

Program naukowy Konferencji będzie jeszcze ciekawszy – przewidujemy jeszcze więcej „interaktywności”, która tak bardzo się Państwu podoba. Zaprosimy jeszcze większe autorytety z najbardziej kontrowersyjnymi i aktualnymi problemami współczesnej alergologii. I jeszcze bardziej skupimy się na praktycznej stronie pracy lekarza – począwszy od rozwiązań systemowych po współpracę z innymi specjalizacjami.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej: http://konferencja2018.szkoleniapta.pl/

Za udział w konferencji zostaną przyznane punkty edukacyjne.


Zachęcamy do rejestracji, która możliwa jest poprzez formularz dostępny na stronie lub bezpośredni kontakt z biurem organizacyjnym: [email protected]

pokaż więcejKwiecień 2018

MEDmeetsTECH 2018-04-17

Dołącz do dyskusji o telemedycynie w czasie MEDmeetsTECH!

Wiele problemów współczesnej medycyny może być rozwiązane przez nowe technologie. Już 18 kwietnia, w Warszawie odbędzie się już piąta edycja konferencji MEDmeetsTECH, która porusza temat nowoczesnej medycyny.

Zbliżająca się edycja będzie poświęcona innowacji, z którą wielu z nas już miało szansę poznać – telemedycyna. Internetowa konsultacja chorego dziecka, natychmiastowa analiza wykonanego w domu badania KTG czy rehabilitacja pod okiem fizjoterapeuty oddalonego o kilkaset kilometrów. To tylko niektóre z przykładów! Telemedycyna ma dziś wiele do zaoferowania pacjentom oraz lekarzom.

Know-how, wiedza i networking

Wydarzenie zostało zaprojektowane, by dostarczyć uczestnikom wiedzy na temat tego segmentu rynku a także pokazać dostępne możliwości. Sesja trendy, w czasie której wystąpi m. in. Mariusz Borkowski, Business Unit Manager w Adamedzie, będzie stanowiła wprowadzenie do tematu z uwzględnieniem uwarunkowań lokalnego rynku jak i światowych kierunków rozwoju.

Panel poświęcony medycynie ma pomóc zrozumieć perspektywę lekarza, użytkownika rozwiązań. Jak zaprojektować funkcjonalności, by nowe rozwiązanie było przydatnym narzędziem a nie zbędnym gadgetem? Jakie są realne potrzeby medyków? To pytanie, na które mamy nadzieję odpowiedzieć.

Sesja transfer wiedzy to cenny, rynkowy know-how. Swoim doświadczeniem dzielą się przedsiębiorcy, którzy mają na swoim koncie udane wdrożenia usług telemetrycznych. Jednym z nic jest Paweł Sieczkiewiecz, CEO firmy Telemedico. Paweł, bazując a swoim doświadczeniu przybliży ideę gabinetu telemedycznego.

MEDmeetstECH to także miejsce, w którym można zapoznać się z najciekawszymi startupami. Aktualnie trwa otwarty nabór zgłoszeń innowacyjnych firm. Wśród potwierdzonych zgłoszeń znajduje się m. in upacjenta.pl oraz My Medic.

Innowatorzy w jednym miejscu

MEDmeetstECH powstało by ułatwiać tworzenie i wdrażanie innowacji. Jest to możliwe poprzez łączenie ekspertów medycyny, nauki i biznesu oraz dostarczanie aktualnej, eksperckiej wiedzy z zakresu innowacyjnej medycyny. Zapraszamy do udziału lekarzy zainteresowanych rozszerzaniem praktyki lub współpracą przy innowacyjnych projektach, naukowców, pracujących nad rozwiązaniami przydatnymi w telemedycyna oraz przedstawicieli branży medycznej.

Dowiedz się więcej…

Rejestracja na wydarzenie ruszyła i do 5 marca dostępne są bilety w niższych cenach. Na stronie www.MEDmeetstECH.com można znaleźć najnowsze informacje oraz program konferencji.

pokaż więcejMarzec 2018

Gastroenterologia Dziecięca, Żywienie i Profilaktyka Zdrowotna – Talk Show Praktyków. 2018-03-23

KALENDARZ 2018:

Wrocław - 24.03
Kraków - 19.05
Gdańsk - 02.06
Szczecin - 15.09
Białystok - 22.09
Warszawa - 06.10
Katowice - 17.11
Łódź - 01.12

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji  cyklu  warsztatów Gastroenterologia Dziecięca, Żywienie i Profilaktyka Zdrowotna – Talk Show Praktyków.

Spotkania organizowane są pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Jarosława Walkowiaka, Kierownika Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych I Katedry Pediatrii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Skład Komitetu Naukowego tworzą również:

Prof. dr hab. n. med. Piotr Socha – Oddział Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii, Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

Prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki – Kierownik Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytet  Medyczny im. Karola Marcinkowskiego

Do udziału w spotkaniu zapraszamy: pediatrów, dietetyków, gastroenterologów dziecięcych, lekarzy medycyny rodzinnej oraz wszystkich lekarzy zainteresowanych tematyką spotkania.

Talk Show Praktyków Gastroenterologii Dziecięcej to 3 sesje warsztatowe składające się z obszernych wykładów popartych przypadkami, sesje dyskusyjne Talk Show oraz Państwa wkład w program naukowy – sesję uczestnika.

Tematyka programu naukowego jest dobierana w sposób odpowiadający bieżących problemom lekarzy i pacjentów. Prezentowana wiedza to najbardziej aktualne stanowiska liderów opinii.

Wszystkich Państwa zapraszamy do współtworzenia programu poprzez nadesłanie własnego przypadku z praktyki i podzielenia się nim podczas wystąpienia w sesji uczestnika, która składa się z 2 części. Pierwszą jest wykład jednego z uczestników, drugą wykład o tematyce nadesłanym przez Państwa w trakcie procesu rejestracji na stronie internetowej.

Każdy z uczestników, dzięki formule opartej na case-study, dyskusji, swobodnej wymianie informacji ma możliwość otrzymania odpowiedzi na nartujące pytania i wspólnie z wykładowcami może wypracować najefektywniejszą formę diagnostyki i leczenia.

Do zobaczenia,

Zapraszamy serdecznie!

pokaż więcej

Resuscytacja plus 2018-03-15

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji multidyscyplinarnej, ogólnopolskiej konferencji „Resuscytacja.plus”, która odbędzie się w Katowicach w hotelu Diament w dniach 16-17 marca 2018 r. pod patronatem Sekcji Resuscytacji i Medycyny Stanów Nagłych PTAiIT.

Hasło przewodnie to „Stany zagrożenia życia – trudne przypadki.”

Główne tematy konferencji to: innowacyjne rozwiązania techniczne i organizacyjne w monitorowaniu i terapii, ultrasonografia, terapie pozaustrojowe, edukacja, szanse chorych nieprzytomnych, trudne przypadki.

Jak co roku konferencja będzie forum wymiany informacji i żywych dyskusji między anestezjologami, kardiologami, internistami, lekarzami medycyny ratunkowej i innych specjalności oraz ratownikami i pielęgniarkami pracującymi w oddziałach zajmujących się najciężej chorymi oraz w zespołach wyjazdowych i SOR.

Ważnym elementem konferencji są warsztaty uczące postępowania w wybranych stanach zagrożenia życia (podstawowe i zaawansowane) prowadzone przez doświadczonych lekarzy i ratowników – praktyków, przygotowane m. in. we współpracy z Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Rejestracja możliwa jest poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie konferencji http://resuscytacja.plus/ , bądź poprzez bezpośredni kontakt z Biurem Organizacyjnym: [email protected]

Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji: http://resuscytacja.plus/ 

Serdecznie zapraszamy!

Biuro Organizacyjne

AltaSoft Sp. z o.o. s.c.

pokaż więcej

Prawo medyczne w ujęciu interdyscyplinarnym 2018-03-14

Szanowni Państwo

Studenckie Koło Naukowe Prawa Medycznego Lex Medica UMK ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe, bo podwójne wydarzenie!

I Ogólnopolski Kongres Kół Naukowych Prawa Medycznego odbędzie się 15 marca 2018 roku na Sali Posiedzeń Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zależy nam na obecności przedstawicieli każdego koła zajmującego się tą tematyką.
Do współorganizowania zaprosiliśmy najstarsze koło naukowe prawa medycznego w Polsce – Koło Naukowe Lege Artis działające na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Koło Naukowe Prawa Medycznego z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Głównym założeniem Kongresu jest chęć zacieśnienia współpracy na szczeblu ogólnopolskim, stworzenie nowych kanałów przepływu informacji oraz przede wszystkim integracja pasjonatów prawa medycznego.

W dniach 16-17 marca 2018 roku odbędzie się druga edycja Konferencji Naukowej "Prawo medyczne w ujęciu interdyscyplinarnym", która tak jak ubiegłoroczna, ma na celu zrzeszenie studentów i doktorantów, którzy są żywo zainteresowani prawem medycznym. Ogólny zakres tematu pozwoli nam poruszyć wiele istotnych zagadnień oraz aktualnych problemów, a także podjąć dyskusję o wyzwaniach z jakimi w przyszłości, to być może nam przyjdzie się zmierzyć.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/1164019220402105/?active_tab=about

Zapraszamy!

pokaż więcej

III Śląskie Warsztaty Alergologiczne 2018-03-08

Szanowni Państwo,

Serdecznie zachęcamy do udziału w III Śląskich Warsztatach Alergologicznych, które odbędą się w dniach 9-10 marca 2018 r., w hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie.

W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na alergię w przypadku współistniejących chorób przewlekłych  i pod tym kątem będziemy poruszać m.in. zawsze aktualną problematykę immunoterapii alergenowej, alergii pokarmowej, nadwrażliwości na leki, leczenia astmy i POCHP.

Między innymi naszym gościem specjalnym będzie ekspert – kardiolog. Po raz pierwszy na naszych Warsztatach zagości także temat rehabilitacji oddechowej.

Ponieważ termin Konferencji przypada na okres bardzo intensywnej pracy alergologa, w którym rozpoczyna się czas pyleń oraz szczepień, więc tradycyjnie główny cel naszych warsztatów to przygotowanie słuchaczy na kolejny “sezon”.

Warsztaty kierowane są do specjalistów alergologów, pulmonologów, pediatrów, internistów oraz lekarzy rodzinnych zainteresowanych tematyką chorób alergicznych i chorób towarzyszących.

Zajęcia prowadzone będą w 40 osobowych grupach. Przewidujemy kilka równoległych ścieżek edukacyjnych. Ponadto odbędą się wspólne wykłady i sesje tematyczne.

Za udział w Warsztatach zostaną przyznane punkty edukacyjne.

Organizatorami merytorycznymi są: Klinika Chorób Wewnętrznych, Alergologii i Immunologii Klinicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Rejestracji można dokonać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: http://alergologia.slask.pl/rejestracja/ lub bezpośredni kontrakt z Biurem Organizacyjnym.

Serdecznie zapraszamy!

AltaSoft Sp. z o.o. s.c.

pokaż więcejStyczeń 2018

"Ochrona zdrowia w obliczu wyzwań" 2018-01-10

"Ochrona zdrowia w obliczu wyzwań"
11 stycznia 2018 roku, Warszawa

Jakie nowe technologie są wprowadzane aby usprawnić działalność placówek medycznych?
Co zrobić aby ułatwić kontakt między pacjentem a placówką medyczną?
Jak zachować bezpieczeństwo zarówno dokumentacji medycznej jak i bezpieczeństwo fizyczne?


Patronat Honorowy konferencji objęli:
- Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych
- Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej

Bezpłatna Rejestracja>>>

Podczas konferencji będą poruszane takie tematy jak:

Podczas konferencji głos zabiorą m.in.:

 • Agnieszka Pietrzak - APDK Kancelaria Adwokacka
 • "Platforma Tukan – darmowe i ogólnodostępne narzędzie do weryfikacji zgodności systemów IT z profilami IHE i standardami HL7"
  Roman Radomski
  - Prezes Polskiego Stowarzyszenia HL7, Przedstawiciel Polskiej Izby Informatyki Medycznej
 • "Identyfikacja procesów w podmiocie leczniczym za pomoca techniki organizatorskiej pn. tablica kompetencyjna."
  Krzysztof Nyczaj 
  - Przewodniczący Rady Fundacji Wiedza i Zdrowie, Członek Polskiego Towarzystwa Szpitalnictwa, Ekspert Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Instytutu Polityki Ochrony Zdrowia.
 • "Zarządzanie finansami i zasobami ludzkimi - restrukturyzacja kosztów finansowych."
  Marek Nowak - Dyrektor Regionalny Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu
 • "Business Intelligence, rozwiązania analityczne i raportujące."
  Jarosław Boryń - Zastępca Dyrektora  ds. Technicznych Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu
 • Marcin Jakubowski - Dyrektor Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Targówek, Wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawskiego i Wiceprzewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej STOMOZ.

Agenda konferencji>>>

Zakres tematyczny konferencji:
Wsparcie technologiczne - optymalizacja i bezpieczeństwo:
- elektroniczna dokumentacja medyczna, obieg dokumentów
- zarządzanie procesami biznesowymi
- Business Intelligence, rozwiązania analityczne i raportujące
- Data Center, serwerownie, wirtualizacja, cloud computing
- zarządzanie finansami i zasobami ludzkimi
- ERP - narzędzia zintegrowane - obsługa procesów, kontrola kosztów i zasobów
- umacniamy relacje - CRM na służbie
- nowe kanały informacji i automatyzacja komunikacji z pacjentem
- mobilne rozwiązania dedykowane
- integracja systemów
- zasilanie awaryjne - bezpieczeństwo energetyczne
- outsourcing usług - przegląd możliwości, kryteria wyboru
- nowoczesne i kompleksowe rozwiązania finansowe dla placówek leczniczych
- Partnerstwo Publiczno - Prywatne -realizacja projektów aktualnie przygotowywanych oraz wsparcie
  w celu przygotowania nowych projektów

Uczestnikom wydarzenia zapewniamy materiały konferencyjne, przerwy kawowe, dostęp do prezentacji!

Do bezpłatnego udziału w konferencji zapraszamy:
- kadrę menedżerską placówek Ochrony Zdrowia, osoby odpowiedzialne za finansowanie zakupu nowych technologii
- doradców i osoby planujące zakupy, kierowników działów zamówień,
- przedstawicieli placówek medycznych odpowiedzialnych za planowanie, nadzór i koordynację prac związanych z rozbudową i eksploatacją sieci komputerowej,
- osoby odpowiedzialne za zakup i doradztwo techniczne w zakresie zamówień systemów i sprzętu IT,
- dyrektorów i kierowników działów IT odpowiedzialnych za administrację i utrzymanie serwerów sieciowych, administrację i utrzymanie baz danych / kopii zapasowych,
- osoby odpowiedzialne za wdrażanie i utrzymanie wielostanowiskowych systemów informatycznych,
- kadrę odpowiedzialną za wspieranie komórek organizacyjnych Szpitala w przedsięwzięciach obejmujących zastosowanie technik informatycznych oraz osoby odpowiedzialne za szkolenie personelu administracyjnego i medycznego,
- kadrę odpowiadającą za bezpieczeństwo systemów i zasobów,
- przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, instytucji nadzorczych i odpowiedzialnych za zdrowie publiczne oraz przedstawicieli administracji państwowej,
- ordynatorów i szefów oddziałów specjalistycznych, lekarzy specjalistów i personel odpowiedzialny za tworzenie dokumentacji medycznej i jej poprawność, przetwarzanie i obieg,
- szefów działów finansowych i księgowych oraz dyrektorów administracyjnych


W razie pytań zapraszam serdecznie do kontaktu :)
--
Pozdrawiam,

Marta Lipińska

tel. +48 721 729 297
fax. +48 22 244 25 37
e-mail: [email protected]

 

pokaż więcejListopad 2017

IV Edycja Konferencji MEDmeetsTECH 2017-11-23

MEDmeetsTECH#4

wydarzenie towarzyszące: Startup Weekend Poznań - MedTech

24 listopada 2017, poznać, Stary Browar, Słodownia +1

www.medmeetstech.com

JUż po raz IV MEDmeetsTECH połaćzy przedsiębiorców, startupowców, lekarzy oraz naukowców.

Program IV edycji konferencji składać się będzie z sesji: trendy, medycyna, transfer wiedzy, regulacje prawne oraz prezentacje startupów. Uczestnicy dowiedzą się o światowych trendach dotyczących certyfikacji aplikacji, możliwości refundowania w różnych systemach zdrowotnych. 

Tematem przewodnim jest MedTech. Konferencja stanowić będzie wprowadzenie w tematykę aplikacji medycznych i umożliwi zrozumienie potrzeb użytkowników - lekarzy i pacjentów.

 

pokaż więcej

Śląska Jesień Elektrokardiologiczna 2017-11-13

Śląska Jesień Elektrokardiologiczna (http://ekardio.slask.pl/) to spotkanie naukowe środowiska kardiologów i elektrokardiologów, w tym roku szczególne bowiem świętujemy jubileusz XXX Elektrokardiologii w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach.

Tradycyjnie otwieramy się na adeptów kardiologii, lekarzy w trakcie specjalizacji, stąd w programie kurs przygotowujący do egzaminu praktycznego - EKG, echokardiografia i koronarografia rozbudowany o zagadnienia elektrokardiologiczne.

Tegoroczną NOWOŚCIĄ jest kurs „Echokardiografia w elektrokardiologii” dla ubiegających się o akredytację SE PTK oraz dodatkowa ścieżka tematyczna w trakcie X Jesiennych Warsztatów Resynchronizacyjnych przeznaczona dla kardiologów a także lekarzy innych specjalności borykających się z problemami kardiologicznymi swoich pacjentów. Dla kardiologów praktyków proponujemy szkolenie „Rozpoznawanie zaburzeń pracy wszczepialnych układów do elektroterapii serca w codziennej praktyce kardiologa".

Serdecznie zapraszamy 14-16 listopada 2017 do jesiennego Chorzowa – hotel Diament Arsenal Palace!

Klinika Elektrokardiologii i Niewydolności Serca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego / Oddział Elektrokardiologii SPSK nr 7 SUM w Katowicach, GCM im. prof. Leszka Gieca

PROGRAM:  http://ekardio.slask.pl/program/
REJESTRACJA ONLINE: http://ekardio.slask.pl/rejestracja/

pokaż więcejPaździernik 2017

Gastroenterologia Dziecięca, Żywienie i Profilaktyka Zdrowotna - Talk Show Praktyków. 2017-10-27

KALENDARZ 2017:
Kraków – 25.02
Wrocław – 4.03
Warszawa - 11.03
Szczecin – 22.04
Lublin – 20.05
Gdańsk - 30.09.
Białystok 28.10
Katowice – 25.11
Poznań – 9.12
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji cyklu konferencji warsztatowych Gastroenterologia Dziecięca, Żywienie i Profilaktyka Zdrowotna - Talk Show Praktyków. Spotkania organizowane są pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Jarosława Walkowiaka, Kierownika Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych I Katedry Pediatrii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Skład Komitetu Naukowego tworzą również: Prof. dr hab. n. med. Piotr Socha - Oddział Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii, Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” Prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki - Kierownik Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy przede wszystkim gastroenterologów dziecięcych, pediatrów, dietetyków, lekarzy medycyny rodzinnej oraz wszystkich lekarzy zainteresowanych tematyką spotkania. Konferencja warsztatowa Talk Show Praktyków Gastroenterologii Dziecięcej to wykłady wprowadzające, uzupełniające warsztaty, sesje dyskusyjne oraz Państwa wkład w program naukowy – wykład o tematyce wskazanej przez Państwo.
FORMUŁA TALK SHOW:
1. Sesja wykładów z zakresu najnowszych doniesień gastroenterologii dziecięcej, żywienia oraz profilaktyki zdrowotnej
2. Sesja warsztatów case-study prowadzonych w podgrupach przez wybitnych wykładowców.
3. Sesja dyskusyjna Talk Show - tworzenie rozwiązań problemów medycznych wraz z wykładowcami 4. Temat Do Dyskusji- jest to wystąpienie o tematyce, którą uczestnicy wskazują podczas procesu rejestracji. Z pośród nadesłanych zgłoszeń Komitet Naukowy wybierze temat, który zostanie przedstawiony.

Każdy z uczestników, dzięki interaktywnej formule spotkań będzie miał możliwość zadać pytanie i wspólnie z wykładowcami wypracować najefektywniejszą formę diagnostyki i leczenia schorzeń układu pokarmowego u dzieci.
Do zobaczenia!
Zapraszamy serdecznie, Alfakonferencje

Link do strony oraz rejestracji: www.gastroenterologiadziecieca.pl
Udział jest bezpłatny.
Liczba punktów edukacyjnych: 5

 

pokaż więcej

V Edycja Liderów Ochrony Zdrowia 2017-10-22


Jesień z Liderami Ochrony Zdrowia!
Jesteś studentem III – VI roku lub absolwentem do 27 roku życia? Pasjonujesz się ochroną zdrowia i wiążesz z nią swoją przyszłość zawodową? Nieustannie poszukujesz nowych form rozwoju? Chcesz poznać ludzi takich jak Ty i uczyć się od najlepszych specjalistów i praktyków w branży? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś tak to znaczy, że projekt Liderzy Ochrony Zdrowia jest właśnie dla ciebie!
Jesień z liderami
Liderzy Ochrony Zdrowia to projekt organizowany przez Fundację im. Lesława A. Pagi. W tym roku przypada jego jubileuszowa – V edycja. W październikowe weekendy Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zamieni się w miejsce spotkań młodych liderów z najlepszymi specjalistami rynku usług medycznych, którzy poprowadzą szereg wykładów i warsztatów o tematyce m.in.: działalność sektora publicznego i prywatnego w systemie ochrony zdrowia, finansowanie służby zdrowia, zarządzanie szpitalem, analiza rynku leków czy perspektywy rozwoju usług telemedycznych w Polsce.
Stawiamy na różnorodność
W projekcie mogą wziąć udział osoby o bardzo zróżnicowanych profilach jak: zarządzanie, ekonomia, finanse, prawo, farmacja, biotechnologia, zdrowie publiczne oraz innych kierunków związanych z sektorem ochrony zdrowia. Skąd taka różnorodność? „Najlepsze rozwiązania daje połączenie różnych specjalności, współpraca i nauka od siebie nawzajem” – mówi Alumnka projektu – Anna Antonina Kłudkiewicz.
Jeden projekt – wiele możliwości
Projekt ma na celu kształcenie najlepszej, otwartej na zmiany kadry managerskiej, która będzie zarządzać służbą zdrowia i placówkami medycznymi. Alumni projektu występują w roli ekspertów na najbardziej prestiżowych konferencjach w kraju, pracują w największych firmach medycznych na rynku lub tworzą sami niesamowite start-upy jak np. Centrum Zdrowego Snu. „Udział w projekcie dał mi przysłowiowego kopa do działania. Zmotywował mnie do uruchomienia własnego centrum medycznego i pokazał jak wiele jeszcze mam możliwości” – poleca projekt Ariel Szczotok. Zainteresowany? Rekrutacja trwa do 30 czerwca, na zgłoszenia czekamy pod linkiem: www.paga.org.pl/loz
Partnerem Strategicznym V edycja Liderów Ochrony Zdrowia została Grupa LUX MED. Wśród firm partnerskich są: Asseco Poland S.A., KONDRAT i Partnerzy, Mercer Sp. Z o.o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o., Roche Polska Sp. z o.o, ZARYS International Group sp. z o.o. sp. k.

Więcej informacji na: http://paga.org.pl/loz oraz na FB: https://www.facebook.com/ProjektLiderzyOchronyZdrowia/?fref=ts.
Dane kontaktowe: Anna Gruszczyńska – Koordynator Projektu
[email protected] | (22) 537 71 62

 

pokaż więcej

Interdyscyplinarne oblicza stwardnienia rozsianego 2017-10-20

Konferencja „Interdyscyplinarne oblicza stwardnienia rozsianego” odbędzie się w dniu 21.10.2017 r. w Airport Hotel Okęcie przy ul. 17 Stycznia 24 w Warszawie.
Program wydarzenia zakłada poruszenie istotnych dla pacjentów z SM aspektów, m.in.: okulistycznych, kardiologicznych, ginekologicznych, urologicznych i hematologicznych. Nie zabraknie dyskusji eksperckich oraz debat nad przypadkami klinicznymi. Zaproszeni prelegenci to uznane w Polsce autorytety naukowe.
Konferencja dedykowana jest neurologom, lekarzom rodzinnym i lekarzom innych specjalności zainteresowanym tematyką.

Polecamy uwadze stronę kongresową: www.stwardnienie.edu.pl.
Konferencja jest płatna zgodnie z tabelą opłat:
do 2017-07-31 do 2017-09-01 do 2017-10-21
Lekarz 250 PLN 300 PLN 350 PLN
Student, doktorant, rezydent, specjalista rehabilitacji medycznej 150 PLN 200 PLN 250 PLN

Uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne.

 

pokaż więcej

IV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stawów i Artroskopii 2017-10-19

IV Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stawów i Artroskopii

20–21 października 2017 roku

Hotel Mercure Warszawa Centrum
ul. Złota 48/54, Warszawa

 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w IV Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stawów i Artroskopii, który odbędzie się w dniach 20–21 października 2017 roku w Warszawie. Nasze spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń z okresu dziesięciu lat Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stawów i Artroskopii.

 

Będzie również okazją do zapoznania się z aktualnymi osiągnięciami szeroko pojętej chirurgii artroskopowej. Wyrażamy nadzieję, że nasze spotkanie po raz kolejny stanie się inspiracją do doskonalenia umiejętności zawodowych, a także twórczej pracy naukowej.

Dołożymy wszelkich starań, aby bogaty program naukowy i atmosfera stolicy spełniły Państwa oczekiwania i przyczyniły się do nieustającego zgłębiania wiedzy w zakresie chirurgii stawów i chirurgii artroskopowej.


Z poważaniem,

Prof. dr hab. n. med. Jarosław Deszczyński

Prof. dr hab. n. med. Paweł Małdyk

 

Szczegółowe informacje dostępne na oficjalnej stronie kongresu: www.artroskopia2017.pl

pokaż więcej

Podhalańskie Dialogi Medyczne 2017-10-19

Szanowni Państwo,

W dniach 20-22.10.2017 r. w Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane odbędzie się konferencja Podhalańskie Dialogi Medyczne, której Patronem Naukowym jest prof.
dr hab. n. med. Artur Mamcarz.

Podczas konferencji poruszone zostaną istotne tematy z wielu dziedzin medycyny, począwszy
od kardiologii, diabetologii, pulmonologii poprzez współczesne metody diagnostyki
i leczenia chorób o znaczeniu społecznym czy seksuologię, a zakończywszy na medycynie rodzinnej i psychologii. Dla wielu lekarzy będzie to okazja do spotkania i dyskusji, a także szansa, aby wypracować optymalne rozwiązania, które ostatecznie przełożą się
na zdrowie pacjenta.

W programie konferencji znajdą Państwo sesje dotyczące problematyki diagnostyki różnicowej wybranych schorzeń (np. różne przyczyny duszności), współczesnych metod diagnostyki i leczenia chorób o znaczeniu społecznym (choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, przewlekła choroba nerek, depresja), porównania nowych i starszych leków hipoglikemizujących, hipolipemizujących
i przeciwzakrzepowych, czy problematyki postępowania niefarmakologicznego.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji oraz odwiedzin strony wydarzenia: www.dialogimedyczne.pl

Z wyrazami szacunku

Prof. dr hab. n med. Artur Mamcarz
Patronat Naukowy

Bachleda Kongresy Eventy Sp. z  o. o.
Biuro konferencji

pokaż więcej

VII Międzynarodowa Konferencja Okulistyka - Kontrowersje 2017-10-18

SZANOWNI PAŃSTWO, KOLEŻANKI I KOLEDZY!
Zapraszam serdecznie na
VII MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ OKULISTYKA-KONTROWERSJE,
która tym razem odbędzie się we Wrocławskim Centrum Konferencyjnym - Hala Stulecia (Wrocław, ul. Wystawowa 1).

Podczas konferencji zostaną poruszone najbardziej kontrowersyjne tematy współczesnej okulistyki.
Zapraszam na liczne debaty, dyskusje panelowe oraz kursy.
Więcej szczegółów dotyczących konferencji znajdziecie Państwo na stronie internetowej https://ok2017.icongress.pl/

Z serdecznymi pozdrowieniami,
w imieniu zespołu Katedry i Kliniki Okulistyki UM we Wrocławiu

Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
Prof. dr hab. n. med. Marta Misiuk- Hojło

pokaż więcej

6 Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej 2017-10-17

6 Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej

18–21 października 2017 roku

Lubelskie Centrum Konferencyjne, ul. Artura Grottgera 2, 20-029 Lublin

Organizator: Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej

Szanowni Państwo, 

w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej oraz Komitetu Organizacyjnego zapraszamy Państwa do uczestnictwa w 6. Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej „Central European Emergency Medicine 2017” –  CEEM 2017, w dniach 18–21 października 2017 roku.

Tegoroczny Kongres odbędzie się w Lublinie, mieście kultury i inspiracji, które w tym roku obchodzi jubileusz 700-lecia swojego istnienia.

                Organizowane cyklicznie kongresy PTMR zyskały wysoką krajową i międzynarodową rangę. Są już na stałe wpisane do kalendarium prestiżowych kongresów medycyny ratunkowej wspieranych przez Międzynarodową Federację Medycyny Ratunkowej (IFEM), Europejskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej (EuSEM) i szereg wysokiej rangi towarzystw naukowych z całego świata.

                W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wysoki poziom merytoryczny kongresu zagwarantują renomowani wykładowcy z kraju i z zagranicy. Tym razem szerszą uwagę poświęcimy ocenie aktualnego stanu medycyny ratunkowej i jej specjalistów w Polsce, szczególnie w kontekście światowego rozwoju tej dyscypliny. Poszerzymy też tematykę z zakresu postępów praktyki klinicznej medycyny ratunkowej, medycyny zagrożeń środowiskowych i medycyny pola walki. Zgodnie z naszą tradycją, przewidujemy także zaawansowane warsztaty i kursy doskonalące ukierunkowane na nowe technologie medyczne, zaawansowane procedury kliniczne medycyny ratunkowej oraz rozwijające się techniki ratownictwa medycznego i specjalistycznego.

Serdecznie zapraszamy do Lublina.

Prof. dr hab. n. med. Juliusz Jakubaszko 
Dr hab. n. med. Adam Nogalski, prof. nadzw.


Szczegółowe informacje dostępne na oficjalnej stronie kongresu: www.ceem2017.pl

pokaż więcej

Szkoła Aerozoloterapii 2017-10-12

Szanowni Państwo,

wokół terapii opartej na aerozoloterapii narosło w ostatnich latach bardzo wiele mitów
i niedopowiedzeń, które razem z olbrzymim zainteresowaniem ze strony osób bezpośrednio zaangażowanych w ten rodzaj leczenia skłoniło nas do przeprowadzenia kolejnej edycji Kursu Podyplomowego pod auspicjami Kliniki Chorób Płuc i Reumatologii Dziecięcej UM
w Lublinie oraz Zakładu Alergologii i Pneumonologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Cykl spotkań Szkoły Aerozoloterapii będzie znakomitą okazją do podjęcia razem z ekspertami próby określenia granic skuteczności leczenia opierającego się na szeroko rozumianej aerozoloterapii, ustandaryzowania jej racjonalnych zasad oraz określenia nowości i perspektyw dziedziny. Kluczowym elementem kursu będą oczywiście ćwiczenia „na żywo”, które ukażą możliwości współczesnej aerozoloterapii różnych schorzeń dróg oddechowych i nie tylko. Kurs adresowany jest do lekarzy specjalności: medycyna rodzinna, pediatria, interna, alergologia i pulmonologia zajmujących się w swojej codziennej praktyce aerozoloterapią. Każde ze spotkań kończy
się testem, uczestnicy otrzymują także certyfikat potwierdzający uzyskanie punktów edukacyjnych.

Zapraszamy serdecznie do naszego projektu edukacyjnego Szkoła Aerozoloterapii.

Z poważaniem,
prof. dr hab. n. med. Andrzej Emeryk

 

Bezpłatne, jednodniowe kursy odbywają się w piątek w godz. 16.00-21.00 lub w sobotę
w godz. 9.00-14.00. Kursanci uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach zgodnie z planem szkoleń.
Liczba miejsc ograniczona do 40 osób na jeden kurs.

Spotkania Szkoły Aerozoloterapii 2017:
13 października - Gdańsk (Novotel Gdańsk Centrum, ul. Pszenna 1)
14 października - Bydgoszcz (Hotel Kuźnia, ul. Gdańska 67A)
17 listopada - Wrocław (Hotel Scandic Wrocław, ul. Piłsudskiego 49-57)
18 listopada - Łódź (Holiday Inn Łódź, ul. Piotrkowska 229/231)
8 grudnia - Szczecin (Hotel Dana, al. Wyzwolenia 50)
9 grudnia - Poznań (Hotel Mercure Poznań, u. Roosevelta 20)

pokaż więcej
Wrzesień 2017

III Edycja Ogólnopolskiej Konferencji Dermatologia Premium Plus 2017 2017-09-29

III EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI DERMATOLOGIA PREMIUM PLUS 2017
30 września Łódź
Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji ogólnopolskiej konferencji Dermatologia Premium Plus, która odbędzie się w Łodzi w dniu 30 września 2017r. Starannie dobrana tematyka spotkania oraz wybór uznanych prelegentów sprawiły, że poprzednie edycje konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas planowanego spotkania zostaną przedstawione doniesienia z najważniejszych konferencji europejskich oraz  najnowsze rekomendacje i zalecenia Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Omówimy także zagadnienia, które uczestnicy ubiegłorocznej konferencji wskazali jako najistotniejsze w codziennej pracy klinicznej, m. in.:
zmiany skórne w chorobach narządów wewnętrznych,
choroby autozapalne,
owrzodzenia żylne z punktu widzenia dermatologa,
grzybice skóry gładkiej ,owłosionej i paznokci,
trądzik zwykły.
Wzorem poprzednich edycji konferencji, przedstawimy Państwu wiele ciekawych przypadków klinicznych.
Spotkanie adresowane jest do dermatologów, ale także specjalistów innych dziedzin, w tym alergologów, lekarzy medycyny rodzinnej, internistów, pediatrów oraz lekarzy wszystkich innych specjalizacji, którzy wykazują zainteresowanie tematyką chorób skóry.
Pozdrawiam i  zapraszam,
Prof. dr hab.  Joanna Maj
Przewodnicząca Komitetu Naukowego
PROGRAM I ZAPISY DOSTĘPNE POD ADRESEM:
https://www.instytutpwn.pl/konferencja/dermatologia-premium-plus-2017

pokaż więcej

Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy 2017-09-28

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii oraz Wydawnictwo Lekarskie PZWL mają zaszczyt zaprosić Państwa na V Jubileuszową edycję konferencji „Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy”, która odbędzie się 29 września 2017 r. w Warszawie.

Spotkanie przeznaczone jest dla pielęgniarek i położnych i ma na celu pomoc w doskonaleniu warsztatu pracy z korzyścią dla jakości życia podopiecznych – osób z cukrzycą.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy:

Nowe technologie informatyczne – dyskusja pro i kontra

Kobieta ciężarna z cukrzycą – wyzwanie dla pielęgniarki czy położnej?

Jak przekazać młodego pacjenta do opieki nad dorosłymi?

Model dla zespołu terapeutycznego

Prawne aspekty w zakresie wypisywania recept dla pielęgniarki/położnej w diabetologii

Doniesienia z konferencji FEND i EASD

 

Więcej szczegółowych informacji na temat wydarzenia, znajdziecie Państwo na stronie:  http://i.pzwl.pl/ZL/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pokaż więcej

II Konferencja Radiologiczno- Kliniczna „Wymieńmy się wiedzą i doświadczeniem” 2017-09-28

Szanowni Państwo,

 chcemy serdecznie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w II Konferencji Radiologiczno- Klinicznej:

 „Wymieńmy się wiedzą i doświadczeniem”

 która odbędzie się 29-30 września 2017 r. w Warsaw Paza Hotel w Warszawie.

Już po raz drugi chcemy w gronie ekspertów podjąć dyskusję z zakresu diagnostyki radiologicznej i kliniki pediatrycznej. Podczas konferencji

poruszone zostaną zagadnienia z wielu dziedzin medycyny – łączące spojrzenie radiologa i pediatry.

 Tematy wiodące konferencji:

· stany zapalne stawów u dzieci

· powiększone węzły chłonne obwodowe- problem kliniczny i radiologiczny

· wybrane zagadnienia endokrynologii dziecięcej

· co nowego w diagnostyce chorób układu moczowego?

· diagnostyka USG płuc - możliwości i miejsce w diagnostyce obrazowej płuc

· TK volumetrycznej w pediatrii – redukcja dawki promieniowania, poprawa diagnostyki

· kontrasty w pediatrii

· tomosynteza w diagnostyce obrazowej

 Tradycyjnie, przygotowywane spotkanie będzie miejscem praktycznego zestawienia wiedzy i doświadczenia, które wierzymy, że stanie się ważnym

wsparciem w codziennej pracy z małymi pacjentami. W czasie spotkania zaprezentowana zostanie także nowoczesna aparatura do diagnostyki obrazowej.

Dodatkowo, zaplanowaliśmy także Warsztaty Tomografii Komputerowej pt. „Ograniczenie napromieniowania dzieci- jak badać?”, podczas którego
doświadczeni radiolodzy przedstawią współczesne algorytmy prowadzenia badań TK u dzieci, kładąc nacisk na redukcję napromieniowania przy zachowaniu wartości diagnostycznej.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.grupamedica.pl , w zakładce Aktualności.

pokaż więcej

Ogólnopolskie Warsztaty UroOnkologia – Rak nerki 2017-09-21

Ogólnopolskie Warsztaty UroOnkologia – Rak nerki

Cykl warsztatów „Uroonkologia – rak nerki” dedykowanych urologom, onkologom i lekarzom innych specjalizacji zainteresowanych tematyką odbędzie się w następujących terminach:
• 22.09.2017 r. – Gdańsk
• 7.10.2017 r. – Katowice
• 18.11.2017 r. – Kraków

Poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące diagnostyki oraz leczenia raka nerki, zaproszeni eksperci zwrócą uwagę na znaczenie współpracy urolog-onkolog w tym zakresie. W programie przewidziano dyskusję wokół przypadków klinicznych.
Polecamy uwadze stronę: http://debaty-zdrowie.pl/uroonkologia

Udział jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne.

pokaż więcej

XV Sympozjum Sekcji Osteosyntezy PTOiTr 2017-09-21

XV Sympozjum Sekcji Osteosyntezy PTOiTr
22–23 września 2017 roku
Hotel Mercure Lublin Centrum, Aleje Racławickie 12, 20-037 Lublin
Organizator: Katedra Ortopedii, Klinika Ortopedii i Traumatologii
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
SPSK Nr 4

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

w roku 2017 Sekcja Osteosyntezy PTOiTr rozpoczyna 31. rok swojej działalności. Analizując 30 lat działalności Sekcji ustaliliśmy, że wiodącym tematem naszego kolejnego Sympozjum będą zagadnienia, które dotychczas nie były poruszane na naszych zjazdach i sympozjach. Będą to zagadnienia osteosyntezy w złamaniach patologicznych.
Pragniemy poruszyć tematy związane nie tylko z leczeniem złamań w przebiegu chorób nowotworowych kości, ale również problemy dotyczące trudności w leczeniu złamań atypowych oraz złamań kości z czynnym lub przebytym procesem zapalnym w różnych lokalizacjach narządu ruchu.
Zarząd Sekcji Osteosyntezy PTOiTr powierzył organizację XV Sympozjum klinice lubelskiej kierowanej przez Pana Profesora Tomasza Mazurkiewicza, która ma największe doświadczenie w leczeniu wspomnianych wyżej chorób.
Sympozjum odbędzie się w dniach 22 i 23 września 2017 roku. Ponieważ zaproponowana tematyka jest bardzo interesująca, a większość z nas z takimi problemami spotyka się na co dzień, zapraszamy i zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału.
Serdecznie zapraszamy do Lublina.

Dr hab. n. med. Krzysztof Gawęda
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Mazurkiewicz
Prof. dr hab. n. med. Tadeusz Niedźwiedzki

Szczegółowe informacje dostępne na oficjalnej stronie kongresu: www.osteosynteza2017.pl

 

pokaż więcej

XXII Konferencja Naukowa "Postępy w Ginekologii Onkologicznej" 2017-09-13

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w XXII Konferencji Naukowej "Postępy w Ginekologii Onkologicznej", która odbędzie się w dniach 14-16 września 2017 w Zakopanem.

Podczas konferencji będą poruszane istotne zagadnienia z zakresu profilaktyki oraz leczenia złośliwych nowotworów narządu rodnego, a także zostaną przeprowadzone warsztaty onkologiczne oraz sesja plakatowa dla studentów.

 

Patronat Naukowy:

Prof. dr hab. med. Zbigniew Kojs

Konsultant Krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej

 

Organizator:

Prof. dr hab. n. med. Stanisław Góźdź

Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

 

Komitet Organizacyjny:

Dr n. med. Leszek Smorąg

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach

 

Kontakt z Biurem Organizatora:

Grupa Trip Kongresy Sp. z o.o. S.K.

Katarzyna Polakowska-Łyś,

tel.: 18 20 20 217,

e-mail: [email protected]

pokaż więcej

II Ogólnopolska Konferencja naukowo-szkoleniowa ”Innowacje w otolaryngologii, wyzwania, możliwości praktyczne, perspektywy” 2017-09-13

Szanowni Państwo,

Mam zaszczyt bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji naukowo-szkoleniowej ”Innowacje w otolaryngologii, wyzwania, możliwości praktyczne, perspektywy”, która odbędzie w hotelu Aquarius w Kołobrzegu w dniach 14-16 września 2017 r.
Jest to druga edycja spotkania, które w roku 2015 zgromadziło 500 laryngologów
z całego kraju, reprezentujących różne zainteresowania w zakresie naszej specjalności. Ideą, organizowanej co dwa lata konferencji jest wprowadzanie do codziennej praktyki rekomendacji europejskich dotyczących diagnostyki i leczenia chorób w zakresie otorynolaryngologii. Chcemy przekazać młodemu pokoleniu możliwości, które daje Unia Europejska w zakresie uzupełnienia specjalistycznej wiedzy – kursy, konferencje naukowe, sześcio- i dwunastomiesięczne staże specjalistyczne w renomowanych ośrodkach. Uważam, że tylko tę drogą możemy podnieść jakość procedur medycznych, a tym samym zapewnić jak najlepszą opiekę naszych pacjentów.
Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji będziemy przedstawiać najnowsze rekomendacje dotyczące diagnostyki i leczenia w zakresie onkologii, audiologii i rynologii, otolaryngologii dziecięcej.

Nowością będą sesje:
 Nowe technologie w otolaryngologii
 Leczenie zachowawcze w schorzeniach laryngologicznych
 Wyzwania dla otolaryngologa
 Rola leczenia interdyscyplinarnego w nowotworach głowy i szyi
 Problemy otolaryngologiczne wieku senioralnego
 Chrapanie i bezdech senny
 Chirurgia estetyczna twarzy

Jesteśmy przekonani, że spędzone wspólnie chwile nad polskim morzem uczynią to wrześniowe spotkanie niezapomnianym i miłym wydarzeniem naukowym jak i towarzyskim.
Serdecznie zapraszamy do Kołobrzegu!

http://www.laryngologia2017.pl/pl/
W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego,

Prof. dr hab. Wojciech Golusiński

pokaż więcej

Ochrona zdrowia w obliczu wyzwań 2017-09-11

Ochrona zdrowia w obliczu wyzwań
12 września 2017 r.  Warszawa

Jakie rozwiązania najlepiej wdrożyć, żeby zapewnić najbezpieczniejszą oraz komfortową obsługę pacjenta?
Między innymi o nowinkach z zakresu rozwiązań finansowych, mobilnych, informacji i automatyzacji komunikacji z pacjentem będziemy mieć możliwość podyskutować 12 września.

Podczas konferencji głos zabiorą:
Zofia Małas - Prezes Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych
Roman Radomski - Prezes Polskiego Stowarzyszenia HL7, Przedstawiciel Polskiej Izby Informatyki Medycznej
Krzysztof Suszek - Przewodniczący Rady Fundacji "Misja Medyczna"​
Maciej Łokaj - radca prawny, Kancelaria Radcy Prawnego Maciej Łokaj
Dr inż. Kajetan Wojsyk - Zastępca Dyrektora ds. Bezpieczeństwa i Współpracy Międzynarodowej, Centrum Systemów Informacyjnych


Proponowany zakres tematyczny:

Wsparcie technologiczne - optymalizacja i bezpieczeństwo:
- elektroniczna dokumentacja medyczna, obieg dokumentów
- zarządzanie procesami biznesowymi
- Business Intelligence, rozwiązania analityczne i raportujące
- Data Center, serwerownie, wirtualizacja, cloud computing
- zarządzanie finansami i zasobami ludzkimi
- ERP - narzędzia zintegrowane - obsługa procesów, kontrola kosztów i zasobów
- umacniamy relacje - CRM na służbie
- nowe kanały informacji i automatyzacja komunikacji z pacjentem
- mobilne rozwiązania dedykowane
- integracja systemów
- zasilanie awaryjne - bezpieczeństwo energetyczne
- outsourcing usług - przegląd możliwości, kryteria wyboru
- nowoczesne i kompleksowe rozwiązania finansowe dla placówek leczniczych
- Partnerstwo Publiczno - Prywatne -realizacja projektów aktualnie przygotowywanych oraz wsparcie w celu przygotowania nowych projektów

Do bezpłatnego udziału w konferencji zapraszamy:
kadrę menedżerską placówek Ochrony Zdrowia, osoby odpowiedzialne za finansowanie zakupu nowych technologii
doradców i osoby planujące zakupy, kierowników działów zamówień,
przedstawicieli placówek medycznych odpowiedzialnych za planowanie, nadzór i koordynację prac związanych z rozbudową i eksploatacją sieci komputerowej,
osoby odpowiedzialne za zakup i doradztwo techniczne w zakresie zamówień systemów i sprzętu IT,
dyrektorów i kierowników działów IT odpowiedzialnych za administrację i utrzymanie serwerów sieciowych, administrację i utrzymanie baz danych / kopii zapasowych,
osoby odpowiedzialne za wdrażanie i utrzymanie wielostanowiskowych systemów informatycznych,
kadrę odpowiedzialną za wspieranie komórek organizacyjnych Szpitala w przedsięwzięciach obejmujących zastosowanie technik informatycznych oraz osoby odpowiedzialne za szkolenie personelu administracyjnego i medycznego,
kadrę odpowiadającą za bezpieczeństwo systemów i zasobów,
przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, instytucji nadzorczych i odpowiedzialnych za zdrowie publiczne oraz przedstawicieli administracji państwowej,
ordynatorów i szefów oddziałów specjalistycznych, lekarzy specjalistów i personel odpowiedzialny za tworzenie dokumentacji medycznej i jej poprawność, przetwarzanie i obieg,
szefów działów finansowych i księgowych oraz dyrektorów administracyjnych

 

Mam nadzieję, że uda nam się spotkać tego dnia i wspólnie przedyskutować poruszane tematy.

DO ZOBACZENIA!
Kontakt z Organizatorem:
Jeśli macie Państwo pytania odnośnie udziału lub współpracy podczas konferencji serdecznie zapraszam do kontaktu
 
Kontakt ds. organizacji i współpracy partnerskiej:
tel. +48 720 911 820
e-mail: [email protected]

 

pokaż więcej

6 Edycja Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH 2017-09-10

Szanowni Państwo!
Przypominamy, że w dniach 11 – 14 września 2017 r. w Krakowie odbędzie się 6 edycja Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH, którego organizatorami są: Komitet Biotechnologii PAN, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polska Federacja Biotechnologii oraz Targi w Krakowie.
W programie 24 sesje naukowe, obejmujące wszystkie kolory biotechnologii i wystawa towarzysząca. Równolegle planowana jest sesja studencka oraz Life Science Open Space poświęcony bioekonomii.

Tematyka Kongresu będzie bardzo szeroka. Podejmiemy zagadnienia nowatorskie jak symbioza sztuki i biotechnologii, czy podwójne zastosowanie biotechnologii, ale także najbardziej zasadnicze i podstawowe problemy jak: biomateriały, analityka medyczna, żywność oraz pasze.

Z dumą informujemy, że w trakcie konferencji wykłady przedstawią najwyższej klasy uczeni, a także laureaci Nagrody Nobla, jak również kandydaci nominowani do tej wspaniałej nagrody.
Kongres otworzy dwóch światowej sławy naukowców:
• Profesor Ada Yonath z Instytutu Nauki Weizmanna (Rehevot, Israel), która w 2009 Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za badania nad strukturą i funkcją rybosomów;

• Profesor Nikolaus Rajewski z Centrum Medycyny Molekularnej Max Delbrück (Berlin, Niemcy), który przedstawi wykład pt. "Linear and circular RNAs".
Jeśli chcą państwo wystąpić na jednej z sesji obok wykładowców zagranicznych zachęcamy do nadsyłania abstraktów! Dla trzech najlepszych posterów zostaną ufundowane cenne nagrody przez organizatorów.

Zapraszamy! Pełny program oraz więcej informacji na stronie: http://eurobiotech.krakow.pl/
Kongres odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Serdecznie pozdrawiamy,
Biuro Organizacyjne Konferencji

Targi w Krakowie
31-586 Kraków
ul Galicyjska 9 (EXPO Kraków)
Tel. +48 651 90 70
Email: [email protected]

pokaż więcej

XIV Usteckie Dni Onkologiczne 2017-09-07

 XIV USTECKIE DNI ONKOLOGICZNE

8-10 września 2017 roku 

Szanowni Państwo,

Mam przyjemność kolejny raz  zaprosić Państwa do udziału w „Usteckich Dniach Onkologicznych” .

Tematyką spotkania tegorocznego będzie:  Skojarzone leczenie nowotworów:

raka piersi

głowy i szyi

przełyku żołądka

trzustki

odbytnicy

guzów neuroendokrynnych

Zaproszeni wykładowcy przestawią najnowsze doniesienia oraz obecny stan wiedzy z zakresu  leczenia skojarzonego wybranych nowotworów ,skierowanego do szerokiego grona osób które na co dzień spotykają się z trudnościami związanymi z tym problemem.

Mam nadzieję, że rozbudowany program jak i udział międzynarodowego grona wykładowców zachęci Państwa do ponownego spotkania się z Nami.

Więcej informacji na stronie konferencji onko.ustka.pl

Serdecznie zapraszamy,

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego  XIV Usteckich Dni Onkologicznych

dr hab. n. med. Zoran Stojcev prof nadzw.

Prof dr hab.med. Beata Kos -Kudła

Biuro organizacji konferencji:

Delta Tour Sp. z o. o.

Osoba do kontaktu:

Mgr.inż. Agnieszka Sobańska- Łajszczak

[email protected]

Tel. +48 533-785-303 / +48 22 851 67 05

pokaż więcej

Interdyscyplinarne zagadnienia w podstawowej opiece zdrowotnej nad starszymi pacjentami z chorobami kardiologicznymi, psychicznymi i urologicznymi w praktyce lekarzy rodzinnych 2017-09-01

 

Cykl debat „Interdyscyplinarne zagadnienia w podstawowej opiece zdrowotnej
nad starszymi pacjentami z chorobami kardiologicznymi, psychicznymi i urologicznymi w praktyce lekarzy rodzinnych” dedykowanych lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej, urologom, kardiologom, psychiatrom oraz specjalistom zainteresowanym tematyką odbędzie się w następujących terminach:
• 2.09.2017 r. – Łódź
• 23.09.2017 r. – Katowice
• 28.10.2017 r. – Poznań

Debaty mają na celu prezentację najważniejszych zagadnień z zakresu: kardiologii, urologii, psychiatrii, z którymi najczęściej ma do czynienia lekarz POZ. Program obejmie aż cztery bloki tematyczne, którym przewodniczyć będą: prof. Piotr Gałecki (psychiatra), dr hab. Filip Szymański (kardiolog) i prof. Piotr Radziszewski (urolog).
Wspólna dyskusja, krytyczna analiza sposobu postępowania, rozmowa o popełnionych błędach i o tym jak ich unikać, zwrócenie uwagi na kontrolę objawów oraz wyleczenia – to wszystko wyróżnia powyższe wydarzenie. Polecamy uwadze stronę: http://debaty-zdrowie.pl/POZ

Udział jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne.

 

pokaż więcejCzerwiec 2017

Studencki Nobel 2017 2017-06-21

"Wystartowały zapisy do IX edycji konkursu Studencki Nobel! Na zgłoszenia w 8 kategoriach czekamy do 10 kwietnia. Zastanawiasz się jeszcze czy to konkurs dla Ciebie. Oczywiście tak! Więcej informacji na : http://www.studenckinobel.pl/ oraz https://www.facebook.com/StudenckiNobelpl/?fref=ts , a formularz zgłoszeniowy dostępny pod https://www.interankiety.pl/i/DA1Jw1Go .
Nie zwlekaj! Może to właśnie Ty już 2 czerwca zostaniesz laureatem tegorocznej edycji! "

pokaż więcej

Alergia, astma, immunologia kliniczna 2017-06-07

XVI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa

Alergia Astma Immunologia Kliniczna Łódź 2017

która odbędzie się 8-10 czerwca 2017

GŁÓWNE TEMATY:

 • Przegląd aktualnych osiągnięć w alergologii
 • Postępy w leczeniu astmy oskrzelowej u dzieci i dorosłych
 • Nieżyty nosa i zapalenie zatok
 • Postepowanie w anafilaksji
 • Obrzęk naczynioruchowy i pokrzywka
 • Alergia na pokarmy i leki
 • Choroby alergiczne skóry
 • Immunoterapia alergenowa
 • Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP)
 • Dyskusje przypadków

W programie:

 • Sesje wykładowe
 • Seminaria
 • Warsztaty
 • Doniesienia oryginalne (prezentacje ustne i plakatowe)

PRZEWODNICZĄCY KOMITETU NAUKOWEGO:

Prof. dr hab. Marek L. Kowalski

pokaż więcej

Konferencja naukowa „Chemia dla urody i zdrowia” 2017-06-07

 

WYDZIAŁ CHEMII

KATEDRA CHEMII BIOMATERIAŁÓW I KOSMETYKÓW

I KONFERENCJA NAUKOWA

CHEMIA DLA URODY I ZDROWIA

TORUŃ

8-10 czerwca 2017r.

Konferencja naukowa „Chemia dla urody i zdrowia

koncentrować się będzie na następującej tematyce:

Biomateriały,

Chemia kosmetyczna,

Chemia farmaceutyczna – Polpharma S.A.

Chemia gospodarcza,

Chemia żywności,

Chemia praktyczna,

Sesja Młodych,

Program konferencji będzie obejmować:

referaty plenarne (45 min.) i sekcyjne (30 min.),

komunikaty ustne (15 min.),

sesję plakatową.

Miejsce konferencji: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Gagarina 37a, 87-100 Toruń

Strona internetowa: www.uroda.umk.pl

Sponsor konferencji:

 

pokaż więcej

XVI Kongres Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej 2017-06-07

Szanowni Państwo,

to już XVI Kongres Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej. Szerokie spektrum tematów począwszy od immunologii podstawowej poprzez wielodyscyplinarną immunologię kliniczną cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie, udział wybitnych wykładowców polskich i zagranicznych zapewni poznanie nowych metod diagnostycznych w immunologii oraz zapoznanie się z najnowszą wiedzą dotyczącą postępu w diagnostyce i leczeniu chorób o podłożu immunologicznym.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do udziału w tym tak ważnym wydarzeniu.
Przewodniczące Komitetu Organizacyjnego:
Prof. dr hab. med. Ewa Bernatowska
Klinika Immunologii, Instytut
„Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”
Prof. dr hab. med. Joanna Domagała-Kulawik
Przewodnicząca
Warszawskiego Oddziału PTIDiK

O swoich doświadczeniach opowiedzą GOŚCIE SPECJALNI, m.in.:
prof. Tamas Fulop z Uniwersytetu Sherbrooke w Kanadzie
prof. Jacques Van Dongen z Leiden Universiteit w Holandii
prof. Yehuda Shoenfeld z Tel-Aviv University

 

Szczegółowy program wydarzenia i formularz rejestracyjny dostępny na stronie:
https://www.instytutpwn.pl/konferencja/ptidik2017/?utm_source=znamlek.pl&utm_medium=banner&utm_campaign=1B01_0417_banner_201704

 

pokaż więcej

XLVIII Zjazd Okulistów Polskich 2017-06-07

W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Komitetu Organizacyjnego i Naukowego mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na XLVIII Zjazd Okulistów Polskich, który odbędzie się w Krakowie, w dniach 8-10 czerwca 2017 roku.

Spotkamy się w wyjątkowym mieście będącym dawną stolicą Polski, w mieście koronacyjnym, które skupia wiele placówek kulturalnych o statusie narodowym. Będziemy mieli do dyspozycji budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego, nowoczesną bazę hotelową i atrakcyjne centra rozrywkowo-handlowe.

W ramach Zjazdu odbędą się Sympozja Sekcji:

 • Onkologii Okulistycznej
 • Okulistyki Dziecięcej i Strabologicznej
 • Neurookulistyki
 • Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej

 

Odbędą się również kursy edukacyjne, sesje plenarne, z udziałem wybitnych specjalistów polskich i zagranicznych, sesje tematyczne, plakatowe i filmowe oraz sesja pielęgniarska i sesja dla młodych okulistów.

Szczegółowe informacje dostępne na oficjalnej stronie Zjazdu: www.zjazd2017.pto.com.pl

 

pokaż więcej

MEDmeetsTECH 2017-06-06

MEDmeetsTECH to konferencja integrująca branżę medyczną technologiczną i biznes.  III edycja MEDmeetsTECH o tytule Mechaniczny lekarz czyli smart devices i robotyka w medycynie odbędzie się

7 czerwca 2017 w Warszawie w Golden Floor Tower przy Chłodnej 51.

Celem projektu jest wymiana wiedzy i budowanie nowych relacji między tymi środowiskami by ułatwić tworzenie innowacji w obszarze medycyny.

MEDmeetsTECH stanowi most łączący różne środowiska ekspertów. W jednym miejscu spotkają się lekarze, przedstawiciele biznesu i nowych technologii których łączy ważna cecha - otwarta na nowe pomysły głowa oraz chęć wprowadzania innowacji w medycynie. Nie zabraknie również inwestorów poszukujących na tego typu wydarzeniach nowych kontaktów i wartych inwestycji startupów.

Konferencja została tak zaplanowana, by kompleksowo poruszyć wszystkie aspekty niezbędne do opracowania urządzenia medycznego - od prac naukowych, przez projektowanie po wdrożenie na rynek i rejestrację. Zaplanowane zostały sesje tematyczne: nauka, transfer technologii, medycyna i startup. 

Uczestnicy dowiedzą się dlaczego i jakie badania są niezbędne przy opracowywaniu nowych urządzeń.

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii), Mariusz Borkowski (lekarz i absolwent SGH, związany z sektorem farmaceutycznym i firmą Adamed ) a także Justyna Skowyra  i Janusz Kowalski – twórcy MEDmeetsTECH.

pokaż więcej

Konferencja GlauCat 2017-06-01

Koleżanki, Koledzy, Szanowni Państwo!

Będzie nam niezwykle miło gościć Państwa w Warszawie na kolejnej konferencji organizowanej przez Centrum Mikrochirurgii Oka Laser, pod patronatem naukowym Katedry i Kliniki Okulistyki II WL Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Podczas konferencji GlauCat skupimy się na jednych z najczęstszych chorób okulistycznych – jaskrze oraz zaćmie. Specjalna sesja poświęcona będzie chorobom neowaskularyzacyjnym plamki.
Zarówno w przypadku tytułowego Glau (glaucoma), jak i Cat (cataracta) obserwujemy ciągły postęp w możliwościach terapeutycznych. Bardziej nieprzewidywalną chorobą jest jednak jaskra i to ona częściej próbuje nas przechytrzyć jak sprytny kot, chodzi też swoimi drogami. Obecność kota będzie zauważalna podczas konferencji nie jeden raz.
W programie konferencji znajdziecie Państwo trzy części poświęcone jaskrze, zaćmie oraz chorobom neowaskularyzacyjnym. Każdą z części uatrakcyjni wykład zaproszonego eksperta spoza dziedziny okulistyki, który pozwoli na szersze spojrzenie na wybrane aspekty choroby. W przeddzień konferencji, 1 czerwca, odbędą się liczne, różnorodne tematycznie kursy oraz wetlaby.
Liczymy na Państwa aktywny udział w Konferencji oraz na to, że atrakcyjny program naukowy spełni oczekiwania.

Zapraszamy do stolicy!

pokaż więcejMaj 2017

Konferencja Naukowa VI Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu. 2017-05-31

Studenckie Koło Naukowe Managerów Zdrowia działającym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym ma zaszczyt zaprosić na Konferencję Naukową VI Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu.
Konferencja zaplanowana jest w godzinach 08:00-16:30 w dniu 1 czerwca 2017 roku w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w Auli A pod adresem: ul. Ks. Trojdena 2a, 02- 109 Warszawa. Szczegóły dotyczące konferencji można znaleźć na stronie internetowej www.wdnoz.wum.edu.pl

Celem organizowanej konferencji jest spotkanie studentów i absolwentów uczelni medycznych, a także studentów i absolwentów kierunków pozamedycznych oraz wszystkich osób zainteresowanych wymianą poglądów i doświadczeń naukowych w obszarze nauk o zdrowiu, zdrowia publicznego, epidemiologii, medycyny społecznej i środowiskowej, promocji zdrowia jak również zagadnień z zakresu prawa medycznego, a także ekonomii i zarządzania w sektorze zdrowotnym.
Zasięg konferencji jest ogólnopolski, jednak z powodu dużego zainteresowania naszą Konferencją uczelni z krajów ościennych planujemy jego zmianę jako międzynarodowy natomiast przewidywana liczba uczestników wydarzenia to 400 osób, którzy otrzymają punkty edukacyjne za udział w Konferencji. Na dzień 10 marca posiadamy 250 zarejestrowanych uczestników w tym 50 spoza Polski

 1. Tytuł konferencji

VI Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu

 1. Planowany termin, czas trwania i miejsce:

1 czerwca 2017 r., godz. 09:00 - 17:00

Aula A Centrum Dydaktycznego

Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ul.Ks. Trojdena 2A, Warszawa

      3.Organizator konferencji

Studenckie Koło Naukowe Managerów Zdrowia WUM

pokaż więcej

TRAUMATOLOGIA w XXI wieku – co nowego? Współczesne doświadczenia oddziałów zabiegowych, centrów urazowych i pola walki 2017-05-31

TRAUMATOLOGIA w XXI wieku – co nowego?
Współczesne doświadczenia oddziałów zabiegowych, centrów urazowych i pola walki.

Hotel Boss*** – Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, Żwanowiecka 20, 04-849 Warszawa

Organizatorzy:

Wojskowy Instytut Medyczny oraz Sekcja Chirurgii Wojskowej Towarzystwa Chirurgów Polskich

 

Szanowni Państwo, 

Wojskowy Instytut Medyczny oraz Sekcja Chirurgii Wojskowej Towarzystwa Chirurgów Polskich zapraszają lekarzy wszystkich specjalności zabiegowych, specjalistów intensywnej terapii, medycyny ratunkowej, rehabilitacji, ratowników medycznych, organizatorów służby zdrowia, reagowania kryzysowego oraz pielęgniarki na Konferencję Naukowo-Szkoleniową pt.: 

TRAUMATOLOGIA w XXI wieku – co nowego?
Współczesne doświadczenia oddziałów zabiegowych, centrów urazowych i pola walki.

Spotykamy się w dniach 1–3 czerwca 2017 roku w Hotelu Boss*** w Warszawie, ul. Żwanowiecka 20.
Proponujemy nową formułę naszych spotkań zjazdowych. Tworzymy ją w oparciu o multidyscyplinarną platformę otwartą dla wszystkich specjalności zabiegowych, a także innych, związanych aktywnością zawodową z ratowaniem życia i zdrowia osób poszkodowanych wskutek urazów. Mamy nadzieję, że nowe ujęcie tematu wpłynie na jego atrakcyjność oraz będzie inspiracją do burzliwej debaty.

Przewodniczący Sekcji Chirurgii Wojskowej TChP
ppłk dr hab. n. med. Mirosław Dziekiewicz

 

Szczegółowe informacje dostępne na oficjalnej stronie kongresu: https://wimcon.wim.mil.pl/traumatologia/pokaż więcej

XXXI Ogólnopolska Studencka Konferencja Kardiologiczna 2017-05-25

Serdecznie zapraszamy na XXXI Ogólnopolską Studencką Konferencję Kardiologiczną, która odbędzie się w dniach 26 – 27 maja 2017 r. w Gdańsku.

OSKK to najstarsze i największe wydarzenie tego rodzaju w kraju, na którym studenci oraz lekarze stażyści z całej Polski prezentują swój dorobek naukowy. Swojej wyjątkowej atmosferze nasza Konferencja zawdzięcza corocznie duże zainteresowanie zarówno studentów, jak i absolwentów uczelni medycznych. Laureaci, wśród wielu cennych nagród, otrzymują m.in. możliwość zaprezentowania swojej pracy podczas Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Zgodnie z tradycją, oprócz profesjonalnych sesji wykładowych, przygotowujemy również bogaty program socjalny. Udział w Konferencji nie wiąże się z żadnymi opłatami, uczestnicy muszą pokryć jedynie koszty przejazdu oraz zakwaterowania.
            Po więcej informacji zapraszamy na stronę Konferencji www.oskk.gumed.edu.pl oraz na wydarzenie na Facebook’u https://www.facebook.com/events/1171861832927694/ .
            Do zobaczenia w Gdańsku.

pokaż więcej

Kompleksowe Leczenie Choroby Zwyrodnieniowej 2017-05-25

Konferencja Naukowo – Szkoleniowa

KOMPLEKSOWE LECZENIE CHOROBY ZWYRODNIENIOWEJ STAWÓW

Konferencja odbędzie się w dniach

26-27.05.2017 r.

w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN

ul. Ks. Trojdena 4, 02-109 Warszawa

Zagadnienia związane z profilaktyką i leczeniem Choroby Zwyrodnieniowej Stawów (ChZS), które zostaną ujęte w poszczególnych Sesjach Naukowych:
patologia chrząstki stawowej – główne przyczyny rozwoju ChZS, leczenie bólu (patomechanizm bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów, metody alternatywne i komplementarne, drabina analgetyczna i in.), nowoczesna diagnostyka obrazowa, rehabilitacja i fizjoterapia (w tym telerehabilitacja), zastosowanie ortobiologii w profilaktyce i leczeniu, żywieniowe i środowiskowe uwarunkowania predysponujące do występowania ChZS, leczenie farmakologiczne (doustne – w tym NLPZ, miejscowe, iniekcyjne – wewnątrzstawowe, okołostawowe, okołonerwowe), badania z wykorzystaniem w terapii dostępnych metod i środków (glikozaminoglikany-chondroityna i glukozamina, kolagen, kwas hialuronowy, sterydy, komórki macierzyste i in.), genetyka i epigenetyka – możliwości w diagnostyce i terapii ChZS, prezentacja wyników badań laboratoryjnych (np. na zwierzętach), leczenie uzdrowiskowe, psychologiczne aspekty ChZS,metody komplementarne i alternatywne w leczeniu ChZS.

Zachęcamy do czynnego udziału w Konferencji i składania streszczeń prac/wystąpień w obszarze przedstawionej powyżej tematyki.

Założenia programowe Konferencji:

– każda Sesja Naukowa rozpocznie się Wykładem Wprowadzającym (Wykładem na zaproszenie). Pozostałe prezentacje pozostają zarezerwowane dla Uczestników, którzy zgłoszą formalnie swój czynny udział, przysyłając streszczenie uwzględniające powyższą tematykę.

pokaż więcej

Evidence-Based Nutrition, Żywienie Oparte na Dowodach Naukowych 2017-05-19

Evidence-Based Nutrition, Żywienie Oparte na Dowodach Naukowych to konferencja organizowania w celu szerzenia fachowej wiedzy dotyczącej żywienia, opartej na rzetelnych badaniach naukowych. Podczas konferencji zostaną poruszone tematy wzbudzające największe zainteresowanie, a także kontrowersje wśród dietetyków. Dobór prelegentów, na co dzień pracujących według standardów Evidence-Based Medicine gwarantuje merytoryczne podejście do prezentowanych zagadnień. Podczas konferencji obalone zostaną mity i potwierdzone fakty dotyczące żywienia.

Termin 20 maja 2017
Lokalizacja Katowice

Poruszane tematy:
Probiotyki w żywieniu człowieka Dr hab. Małgorzata Ewa Drywień prof. nadzw.

Otyłość-aktywność hormonalna tkanki tłuszczowej i jej wpływ na występowanie chorób cywilizacyjnych Dr Aneta Koszowska

Witamina D – realny wpływ na zdrowie człowieka czy marketing? Prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Płudowski

Dieta w chorobach autoimmunologicznych Mgr Małgorzata Desmond

Alergia pokarmowa – możliwości diagnostyczne Dr n. med. Barbara Rymarczyk

Dieta matki karmiącej piersią – fakty i mity Mgr Małgorzata Jackowska

Strona internetowa
www.ebn.edu.pl
Kontakt: [email protected]

pokaż więcej

III Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii 2017-05-19

III Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii – Rak Stercza jest coroczną debatą medyczną na temat holistycznego leczenia pacjentów z nowotworem prostaty. 

Seminarium odbędzie się 20 maja 2017 roku. Podczas jednodniowego spotkania w Warszawie, w salach konferencyjnych Airport Hotel Okęcie zgromadzą się: urolodzy, radiolodzy, radioterapeuci i onkolodzy, a także lekarze rodzinni oraz nefrolodzy. 

Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. Piotr Radziszewski – kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

W tym roku program wydarzenia został podzielony na trzy bloki tematyczne: rak stercza, rak nerki i rak pęcherza. W każdym z nich przewidziano wykłady dotyczące leczenia danego schorzenia, debatę wokół konkretnego przypadku klinicznego, a także dyskusję ekspercką. Wśród prelegentów nie zabraknie uznanych w Polsce autorytetów naukowych. 

Zachęcamy do rejestracji i śledzenia strony www.uroweb.pl!

Kontakt: [email protected], 604 746 950

 

pokaż więcej

II Kongres Forum Pediatrii Praktycznej - Cztery Pory Roku 2017-05-18

II Kongres Forum Pediatrii Praktycznej - Cztery Pory Roku to kolejna edycja jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, który skupia lekarzy pediatrów z całej Polski. Program Kongresu tematycznie został dostosowany do czterech pór roku i ułożony w taki sposób, aby uczestnicy w ciągu dwóch dni dostali jak największą dawkę praktycznej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy z pacjentami. To naukowe spotkanie jest gwarancją najwyższej jakości merytorycznej, pogłębienia więzów przyjaźni w środowisku pediatrów oraz miłego wypoczynku na Śląsku.

pokaż więcej

IV Międzynarodowa Konferencja Medical Science Pulse 2017-05-17

W imieniu Jego Magnificencji Rektora Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Komitetów - Naukowego i Organizacyjnego IV Międzynarodowej Konferencji Medical Science Pulse, organizowanej przez Państwową Medyczną Wyższą Szkołę Zawodową w Opolu, pt.:

„Młodzi naukowcy- od magistra do habilitanta– From MSc to Assoc. Prof.”,

bardzo serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w naszym naukowym projekcie. Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 maja 2017 roku, na terenie PMWSZ.

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne znajdują się na stronie internetowej: http://www.e-event24.pl/4th_MSP_Conference

Celem Konferencji jest przekazanie praktycznych wskazówek na temat prowadzenia projektów naukowych oraz przygotowania wniosków aplikacyjnych w procesie ubiegania się o finansowanie projektów naukowych przez studentów, doktorantów (młodych naukowców), pracowników szkół wyższych i innych jednostek naukowych, przedstawicielom biznesu, jak również przybliżenie uczestnikom szerokiego wachlarza źródeł finansowania badań naukowych dostępnych w Polsce.

Przewidywane efekty to: poszerzenie świadomości uczestników w zakresie przygotowywania i oceny wniosków aplikacyjnych, umacnianie dobrych praktyk w dziedzinie nauki, upowszechnienie wiedzy i umiejętności związanych z przygotowywaniem i prowadzeniem projektów naukowych, umocnienie postaw ukierunkowanych na zdobywanie nowoczesnej wiedzy oraz przede wszystkim podkreślenie znaczenia współpracy środowiska naukowego, edukacyjnego i gospodarczego.

Konferencja skierowana jest do studentów, doktorantów, naukowców, wydawców czasopism naukowych, bibliotekarzy, przedstawicieli biznesu, gospodarki i wszystkich zainteresowanych różnymi aspektami dotyczącymi grantów i projektów naukowych,
a w szczególności – procesem aplikacji i finansowania.

Konferencja jest źródłem wzmocnienia postaw ukierunkowanych na zdobywanie nowoczesnej wiedzy, czego efektem jest współpraca środowiska naukowego, edukacyjnego i gospodarczego.

       Niezwykle wysoki poziom merytoryczny, oraz zaproszeni goście z zagranicy – z USA, Grecji, Bułgarii i Białorusi, panele szkoleniowe, dyskusje i debaty naukowe i branżowe - te cechy wyróżniają naszą Konferencję w skali krajowych propozycji.

Mamy nadzieję na liczne uczestnictwo i rozpropagowanie Konferencji w Państwa środowiskach naukowych i uczelnianych.

Ze względu na duże zainteresowanie Konferencją, przypominamy, że niższa cena obowiązuje jedynie do 15 marca 2017r.

Zapraszamy do Opola!

RN, MN Marta Gawlik

Co-editor Medical Science of Pulse

Public Higher Medical Professional School in Opole

Vice-Chairwoman 4th International Conference  Medical Science Pulse

Opole, 18-19 maja 2017r.

pokaż więcej

I Ogólnopolska Konferencja PAD 2017-05-05

Z całego mózgu zapraszamy na I Ogólnopolską Konferencję PAD – Psychika a Dietetyka, czyli jak wypełnić lukę między tym co wiemy, a tym co jemy, która odbędzie się 6 maja 2017 roku w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Na początku otrzymamy potężną dawkę wiedzy od specjalistów z zakresu psychiatrii

i immunologii, aby po przepysznej kawie zapoznać się z psychologią jedzenia i licznymi

występującymi tutaj uwarunkowaniami. Nieco głodni, nie tylko wiedzy, ale i nadchodzącej

przerwy obiadowej, wysłuchamy, jakie konsekwencje może nieść za sobą informatyzacja

i szybkie tempo życia. Z pełnym brzuchem, gdy nastąpi wyrzut insuliny, dowiemy się w ujęciu

TMC, czy jedzenie może mieć wpływ na naszą psychikę oraz dzięki ekspertowi z dziedziny

neurofarmakologii poznamy zespół nocnego jedzenia i zaburzenia związane ze snem.

Zakończymy motywacyjnie z Mateuszem Grzesiakiem.

 

Zapraszamy serdecznie na www.pad.umed.pl

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

I Ogólnopolskiej Konferencji PAD

Michał Sienkiewicz

pokaż więcej

I Bieg Biało - Czerwonej 2017-05-02

bieg biało czerwonej

Zapraszamy do udziału w 1 Biegu Biało Czerwonej oraz w 1 Biegu Biało Czerwonej „na piątkę”.

Biegi odbędą się w dniu 3 maja 2017, start o godz. 17:00 i 17:15 w okolicach MOS ul. Gdańska w Poznaniu. Trasa pierwszego liczy 10 km. i prowadzi ulicami Poznania, drugi bieg jest dedykowany dzieciom i młodzieży, a jego trasa także biegnie ulicami Poznania i liczy 5 km. Imprezy organizowane są dla uczczenia Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, wprawdzie dzień po tym święcie, ale to ze względu na wyjątkowo „długi weekend” oraz zminimalizowanie utrudnień w ruchu wynikających z organizacji biegu.

Patronat nad biegiem objęli m.in. IPN, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, a Honorowym Patronatem bieg objął Prezydent Miasta Poznania. Stosowne wnioski organizatorzy skierowali także do Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Na mecie uczestnicy otrzymają szczególnie oryginalny medal nawiązujący do idei biegu. Organizatorzy planują dodatkowo organizację wyjątkowego happeningu z udziałem biegaczy, o szczegółach tego wydarzenia poinformujemy wkrótce.

Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie biegu www.biegbialoczerwonej.pl, oraz profilu Fb.

 Konrad Tuszewski

791 40 40 38

pokaż więcejKwiecień 2017

I Bieg Enigmy 2017-04-22

bieg enigmy 

                       Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym 1 biegu ENIGMY. Dla uczczenia i skutecznego przypomnienia niezwykłego dokonania jakim poszczycili się naukowcy z poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza, złamania szyfru niemieckiej maszyny kodującej ENIGMY biegacze pokonają trasę 10 km wokół Poznańskiej Cytadeli. Start w niedzielę 23 kwietnia o godz. 17:00.

W styczniu 1929 r. na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Poznańskiego zorganizowano kurs kryptologii dla najzdolniejszych studentów. Wybór padł na Poznań, bo tutaj niemal każdy dorosły biegle mówił po niemiecku. Zajęcia odbywały się w tajemnicy w poznańskiej Cytadeli. Z ponad 20 żaków wyłoniono trójkę najbardziej obiecujących: urodzonego w Bydgoszczy Mariana Rejewskiego, poznaniaka Henryka Zygalskiego oraz pochodzącego z Kresów Jerzego Różyckiego. W końcu 1930 r. utworzyli oni ambitny, zgrany zespół pracujący dla Biura Szyfrów Wojska Polskiego.

To dlatego uczestnicy BIEGU ENIGMY wystartują i zakończą go na poznańskiej cytadeli.

Miło nam poinformować, że naszymi partnerami są IPN oddział Poznań, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, a patronaty Honorowe objęli Prezydent Miasta Poznania i Rektor Politechniki Poznańskiej.

Na mecie uczestnicy otrzymają wyjątkowe medale, ich wzór zaprezentujemy w najbliższych dniach.

Wszystkie informacje dotyczące szczegółów biegu są dostępne na jego oficjalnej stronie www.biegenigmy.pl oraz na profilu Fb.

 

                                                                   

 

Konrad Tuszewski

791 40 40 38

 

pokaż więcej

Diagnostyka i leczenie raka piersi 2017-04-19

Szanowni Państwo,

w imieniu Profesora Tadeusza Pieńkowskiego oraz Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi mam przyjemność zaprosić do udziału w XI edycji Diagnostyka i leczenie raka piersi " FALENTY2017". Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 20-22.04.2017 w hotelu Airport Okęcie **** ul. 17 stycznia 24.

Podobnie jak w latach ubiegłych, autorami programu będą wybitni specjaliści. Zaproszeni wykładowcy przedstawią najnowsze doniesienia oraz obecny stan wiedzy z zakresu wybranych problemów leczenia chirurgicznego , a także rozmaitych leczenia przeciwnowotworowego.

Konferencja skierowana jest to szerokiego grona: onkologów, chirurgów, radioterapeutów, kardiologów, specjalistów usg, pielęgniarek a także lekarzy w trakcie specjalizacji.

Mamy nadzieję, że interesujący program oraz udział międzynarodowego grona wykładowców zachęci Państwa do ponownego spotkania.

Strona internetowa konferencji oraz rejestracja: www.konferencjafalenty.pl


Biuro Organizacji Konferencji:
Delta Tour Sp. z o.o.
Osoba do kontaktu:
Mgr. inż. Agnieszka Sobańska- Łajszczak
[email protected]
Tel: 533-785-303/ 22 851 67 05

pokaż więcej

Akademia Raka Piersi 2017 2017-04-09

Szanowni Państwo,

jesteśmy świadkami dynamicznych zmian w podejściu do leczenia wczesnego raka piersi w zakresie jego wszystkich podtypów biologicznych. Wyniki nowych badań klinicznych wymuszają rewizję dotychczasowych poglądów i wytycznych postępowania, w szczególności lepszego dostosowania zakresu leczenia do podtypu biologicznego raka. Powyższe zagadnienia zostaną omówione na kolejnej edycji Akademii Raka Piersi, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

Kierownikiem Naukowym Konferencji jest prof. nadzw. dr hab. n. med. Anna Niwińska.

Terminy konferencji:

- 10 kwiecień 2017 r. – Łódź

- 12 czerwiec 2017 r. – Bydgoszcz

- 20 listopad 2017 r. - Rzeszów 

 Podczas sesji merytorycznych poruszymy następujące zagadnienia:

WCZESNY RAK PIERSI

Zmiany intensywności leczenia chirurgicznego, radioterapii i leczenia systemowego

 • Biologia raka piersi dla klinicystów: heterogenność guza, mechanizmy oporności, znaczenie kliniczne TIL, znaczenie kliniczne wykrycia krążącego DNA raka
 • DCIS – nowe wyzwania i wyniki własne CO-I
 • Leczenie przedoperacyjne wczesnego, pierwotnie operacyjnego raka piersi
 • Nowości w leczeniu chirurgicznym wczesnego raka piersi
 • Radioterapia uzupełniająca – najbardziej kontrowersyjne zagadnienia
 • Hormonoterapia uzupełniająca. Wskazania do przedłużonej hormonoterapii
 • Leczenie systemowe w raku piersi luminalnym, HER2-dodatnim i TNBC
 • Czy już czas na nowe terapie we wczesnym raku piersi? Immunoterapia, leki anty CDK 4-6, leki anty PIK3CA
 • Wytyczne Panelistów St Gallen 2017

ROZSIANY RAK PIERSI

 • Consensus ABC3 – wytyczne postępowania z chorymi na rozsianego raka piersi opublikowane w 2016 roku.
pokaż więcej

Ogólnopolska Konferencja "Wschodząca Diagnostyka" 2017-04-07

Z przyjemnością informujemy, że 8 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbędzie się Ogólnopolska Konferencja "Wschodząca Diagnostyka". Jest ona adresowana zarówno do Studentów Analityki Medycznej jak i Młodych Diagnostów z całego kraju.

Realizacją przedsięwzięcia zajmuje się organizacja studencka Kreatywny Diagnosta Laboratoryjny.

pokaż więcej

Mazowiecki Program Edukacji Diabetologicznej 2017-04-07

Mazowiecki Program Edukacji Diabetologicznej został zainicjowany i jest organizowany przez Fundację Na Rzecz Rozwoju Prewencji i Leczenia Cukrzycy pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Pawła Piątkiewicza.
Program adresowany jest do lekarzy diabetologów, lekarzy internistów oraz lekarzy POZ, a swoim zasięgiem obejmuje obszar Mazowsza.
Wśród wykładowców z grona Advisory Board są wybitni specjaliści
i profesorowie gwarantujący wysoki poziom merytoryczny projektu:
Prof. dr hab. med. Paweł Piątkiewicz
Prof. dr hab. n. med. Władysław Grzeszczak
Prof. dr hab. med. Edward Franek
Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Dzida
Prof. zw. dr hab. n. med. Józef Drzewoski

8 kwietnia w Warszawie w Hotelu Hilton będzie miała miejsce inauguracja Mazowieckiego Programu Edukacji Diabetologicznej podczas której m.in. zostaną poruszone następujące tematy:
1. Aktualne problemy okulistyczne u chorych na cukrzycę w Polsce. Prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik
2. Aktualne leczenie cukrzycowej choroby nerek. Prof. dr hab. n. med. Władysław Grzeszczak
3. Insulinoterapia w Polsce – aktualne wytyczne. Prof. dr hab. n. med. Paweł Piątkiewicz

W ramach tegorocznej edycji projektu odbędzie się 8 konferencji regionalnych w następujących miastach:
• Grodzisk Mazowiecki - 22 kwietnia 2017 r.
• Radom - 27 maja 2017 r.
• Wołomin - 3 czerwca 2017 r.
• Ciechanów - 17 czerwca 2017 r.
• Siedlce - 9 września 2017 r.
• Pruszków - 21 października 2017 r.
• Ostrołęka - 4 listopada 2017 r.
• Płock - 18 listopada 2017 r.

Ponadto będą miały miejsce dwie konferencje w Warszawie – inaugurująca 8 kwietnia oraz 2 grudnia zamykająca tegoroczną edycję programu edukacyjnego.
Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązuję rejestracja, dostępna na stronie Programu: http://edukacjadiabetologiczna.pl

Mazowiecki Program Edukacji Diabetologicznej 2017 to możliwość dotarcia do około 600 lekarzy i liderów opinii, ściśle związanych
z nowoczesnym leczeniem i profilaktyką w obszarze prewencji i leczenia cukrzycy.

Osoba do kontaktu:
Magdalena Kowalska
e-mail: [email protected]
tel. 601 54 16 74

pokaż więcejMarzec 2017

Konferencja „Postępy nauk o zdrowiu” 2017-03-30

2017 rok – 10-lecie Wyższej Szkoły Rehabilitacji .
Od 10 lat rozwijamy i wspieramy pasje młodych ludzi. Czy to dużo ? Dla nas tak. Dużo pracy, radości, nowopoznanych ludzi i wykształconych absolwentów.
Możemy się poszczycić czterema kierunkami studiów, studiami podyplomowymi, kursami oraz ciekawymi wydarzeniami dla studentów. Rozpoczęliśmy również współpracę w ramach projektu Erasmus + i uruchomiliśmy własne wydawnictwo.
W związku z tą wyjątkową okazją zapraszamy na jubileuszową konferencję.

Konferencja „Postępy nauk o zdrowiu” to wydarzenie międzynarodowe, w którym będziemy gościć m.in : Prof. Camillo di Giulio, Prof. Alejandro Galán-Mercant, Prof. María Ruiz-Muñoz Prof. Manuel González-Sánchez, Prof. Krzysztofa Bieleckiego , Prof. Grażynę Cichosz oraz wielu innych wybitnych specjalistów.
Serdecznie zapraszamy do naukowego rozpoczęcia jubileuszu Wyższej Szkoły Rehabilitacji.

 

pokaż więcej

II Konferencja Naukowa Wybrane elementy anestezjologii i intensywnej terapii pediatrycznej 2017-03-30

Wiosną 2016 roku spotkaliśmy się w Turznie koło Torunia na I Konferencji Naukowej poświęconej wybranym zagadnieniom intensywnej terapii pediatrycznej. Nasze spotkanie miało na celu przedstawienie praktycznych aspektów leczenia i stosowania określonych procedur medycznych. Taka formuła spotkała się z życzliwym przyjęciem i zmotywowała nas do organizacji kolejnego zebrania.

Tematem głównym naszego kolejnego spotkania będzie omówienie problematyki postępowania z dzieckiem, które doznało urazu. Powyższy pomysł udało się nam zrealizować poprzez zaproszenie prelegentów nie tylko z kręgu anestezjologii i intensywnej terapii, lecz również specjalistów z innych dziedzin medycyny. Wierzymy, że wygłoszone wykłady, wspólne dyskusje i kuluarowe rozważania spełnią Państwa naukowe oczekiwania a pobyt w zespole pałacowo-parkowym w Turznie sprzyjać będzie umocnieniu relacji zawodowych i koleżeńskich.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w II Konferencji Naukowej Wybrane elementy anestezjologii i intensywnej terapii pediatrycznej. Postępowanie z dzieckiem z urazem, która odbędzie się w dniach 31 marca i 01 kwietnia 2017 r. w Pałacu Romantycznym w Turznie koło Torunia.

Zapraszamy do rejestracji !

 http://www.intensywnaterapia2017-turzno.pl/

pokaż więcej

Badanie echokardiograficzne dzieci - poziom podstawowy 2017-03-24

Podstawowe zasady badania serca u dzieci

25 - 26 marzec 2017 - Katowice

 

Patronat naukowy:

Sekcja Kardiologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Polskie Towarzystwo Pediatryczne – Oddział Śląski

 

Akredytacja: Śląska Izba Lekarska - 15 pkt. edu.

 

Rada naukowa i prowadzenie:

dr n. med. Elżbieta Kukawczyńska - specjalista kardiologii dziecięcej. Obecnie pracownik na kardiochirurgii dziecięcej we Wrocławiu - Kierownictwo naukowe i prowadzenie

dr Wojciech Kowalik - specjalista kardiologii dziecięcej. Obecnie prowadzi Poradnie Kardiologii Dziecięcej w WSzS w Legnicy - Prowadzenie

 

Kilka słów o kursie:

Adresatami kursu są lekarze, którzy zamierzają zajmować się badaniem echokardiograficznym czyli podejmują pierwsze kroki w kierunku obrazowania prawidłowo zbudowanego serca- interpretacji jego struktur, funkcji, pomiarów. W ramach kursu będzie możliwość "opatrzenia się z obrazami prawidłowego serca", poznania schematu badania serca oraz zdobycie umiejętności umożliwiające zastosowania go w swojej praktyce

 

Kurs unikalny:

Zindywidualizowany tok zajęć
Szeroki zakres omawianych problemów
Stricte praktyczny charakter
Zajęcia praktyczne z udziałem pacjentów
Warsztaty realizowane w mikrogrupach (max. 4 osoby)

 

Program kursu:

I dzień - sobota - (godz.: 10:00-18:00)

II dzień - niedziela - (godz.: 9:00-16:00)

 

Część wykładowa

Stosowane techniki badania serca ( m.mode, 2D, Pw i Cw oraz kolor doppler)
Aparatura ultrasonograficzna serca i sondy
Ocena morfologiczna serca - położenie, budowa komór, przedsionków i zastawek oraz dużych naczyń
Ocena wielkości struktur serca
Funkcja mięśnia sercowego
Przepływy wewnątrzsercowe i w dużych naczyniach techniką dopplera
Ocena rytmu serca


Część praktyczna

Przeprowadzenie samodzielnie przez każdego uczestnika 4-5 badań – wraz z instruktażem/oceną przez wykładowców pod kątem poprawności uzyskania podstawowych projekcji, prawidłowej oceny anatomii oraz prawidłowego opisu badania

 

Inwestycja w warsztaty zwraca się po wykonaniu zaledwie kilku zabiegów, zaś nabyta wiedza pozostaje na zawsze

To się opłaca - zwiększasz bezpieczeństwo zabiegu oraz doskonalisz umiejętności diagnostyczne

 

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Medyczne Szkolenia Podyplomowe Pakt

ul. Kopernika 8/2 - Katowice

tel.: 502 213 544; 502 213 533

e-mail: [email protected]

pokaż więcej

Diagnostyka USG mózgowia noworodka - kurs dla początkujących 2017-03-16

Ośrodek MSP Pakt we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza do udziału w szkoleniu:

Diagnostyka USG mózgowia noworodka - kurs dla początkujących

17 - 18 marzec 2017 - Jastrzębie-Zdrój

 

 

Patronat naukowy:

Polskie Towarzystwo Neurologów Dziecięcych

Polskie Towarzystwo Pediatryczne – Oddział Śląski

 

Akredytacja: Śląska Izba Lekarska - 15 pkt. edu.

 

Rada naukowa i prowadzenie:

prof. dr hab. n. med. Zenon Halaba - specjalista pediatrii, neonatolog

 

Kilka słów o kursie:

W ramach jednego kursu jest możliwość utrwalenia / skonfrontowania praktycznych umiejętności wykonywania USG mózgowia.

 

Kurs unikalny:

Zindywidualizowany tok zajęć
Szeroki zakres omawianych problemów
Stricte praktyczny charakter
Zajęcia praktyczne z udziałem pacjentów
Warsztaty realizowane w mikrogrupach


Inwestycja w warsztaty zwraca się po wykonaniu zaledwie kilku zabiegów, zaś nabyta wiedza pozostaje na zawsze

To się opłaca - zwiększasz bezpieczeństwo zabiegu oraz doskonalisz umiejętności diagnostyczne

 

Program kursu:

Część teoretyczna:

 • Anatomia ultrasonograficzna mózgu noworodka, procedura badania ultrasonograficznego mózgowia
 • Anomalie rozwojowe i wady wrodzone OUN w badaniu ultrasonograficznym
 • Obraz ultrasonograficzny krwawień do OUN i leukomalacja okołokomorowa
 • Encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna w badaniu ultrasonograficznym
 • Dopplerowskie pomiary przepływu w naczyniach mózgowia

Część praktyczna:

 • Badania pacjentów pod nadzorem instruktora

 

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Medyczne Szkolenia Podyplomowe Pakt

ul. Kopernika 8/2 - Katowice

tel.: 502 213 544; 502 213 533

e-mail: [email protected]

pokaż więcej

„Choroby metaboliczne dla specjalizujących się” 2017-03-16

Szanowni Państwo,

chcemy serdecznie zaprosić  i gorąco zarekomendować Państwu udział w konferencji poświęconej diagnostyce i leczeniu chorób metabolicznych:

„Choroby metaboliczne dla specjalizujących się”

organizowanej w dniach 17 – 18 marca 2017 r. w Bydgoszczy.

Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do osób w trakcie specjalizacji z pediatrii lub dziedzin pokrewnych, ale również do wszystkich lekarzy specjalistów zainteresowanych tą dziedziną pediatrii.

Pragniemy, aby czas dany na dyskusję w gronie ekspertów pozwolił na poszerzenie wiedzy oraz stał się ważnym wsparciem w codziennej pracy z naszym małym pacjentem.

Będziemy wdzięczni za przekazanie naszego zaproszenia wszystkim zainteresowanym osobom. Szczegółowy program oraz informację organizacyjne znajdą państwo na naszej stronie internetowej: www.grupamedica.pl

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu.

 

Biuro Organizacyjne Konferencji:

Grupa Medica s.c.

 

pokaż więcej

Akademia Czerniaka 2017 2017-03-10

 Rusza IV EDYCJA CYKLU KONFERENCJI NAUKOWYCH Akademia Czerniaka 2017

Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej i jego Sekcja Naukowa „Akademia Czerniaka” oraz Wydawnictwo Lekarskie PZWL zapraszają na IV edycję cyklu, poświęconego tematyce czerniaka. Konferencje są w tym roku również prowadzone w wyjątkowej, interaktywnej formule, która zyskała bardzo pozytywne opinie uczestników. Spotkania, którym przewodniczy Profesor Piotr Rutkowski, przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych lekarzy, a w szczególności chirurgów onkologicznych, onkologów klinicznych i chirurgów.

Daty i miejsca konferencji:

 • Rzeszów – 11 marca 2017
 • Białystok – 1 kwietnia 2017
 • Bydgoszcz – 27 maja 2017

PROGRAM TEGOROCZNYCH KONFERENCJI

 • Nowotwory skóry 2017 – perspektywy
 • Rola chirurgii w diagnostyce i leczeniu czerniaków o zaawansowaniu lokoregionalnym
 • Udział dermatologa w diagnostyce i terapii nowotworów skóry – profilaktyka i leczenie powikłań skórnych nowych terapii  
 • Leczenie przerzutów in-transit. Leczenie uzupełniające. Inne rzadkie nowotwory skóry
 • Postępy w leczeniu systemowym zaawansowanych czerniaków, powikłania terapii, znaczenie edukacji chorych. Inhibitory BRAF w leczeniu 1 linii czerniaka, rola przeciwciał anty-PD-1
 • Przypadki kliniczne. Przypadek kliniczny  z regionu. GŁOSOWANIE INTERAKTYWNE.
 • Debata: problemy terapii nowotworów skóry

Nowością w IV edycji spotkań będą:

 1. DEBATA, podczas której będziemy odpowiadać na pytania zadane jeszcze przed konferencją za pośrednictwem strony www oraz analizować interesujące Państwa, zgłoszone wcześniej zagadnienia,
 2. przedstawienie PRZYPADKU KLINICZNEGO Z REGIONU - najlepsi specjaliści z poszczególnych ośrodków omówią wybrane przypadki chorobowe.
pokaż więcej

II Ogólnopolska Konferencja „Choroby Cywilizacyjne 2017 Kardiologia od teorii do praktyki. Choroby współistniejące: cukrzyca, upośledzona funkcja nerek i wiek podeszły” 2017-03-09

II Ogólnopolska Konferencja „Choroby Cywilizacyjne 2017 Kardiologia od teorii do praktyki. Choroby współistniejące: cukrzyca, upośledzona funkcja nerek i wiek podeszły”

W dniach 10-11 marca 2017 r., w Katowicach odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja „Choroby Cywilizacyjne 2017 Kardiologia od teorii do praktyki. Choroby współistniejące: cukrzyca, upośledzona funkcja nerek i wiek podeszły” z Kierownikiem Naukowym Konferencji prof. dr hab. n. med. Zbigniewem Kalarusem oraz prof. dr hab. n. med. Krzysztofem Strojkiem. Patronat naukowy Konferencji został objęty przez: Oddział Kliniczny Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii, Oddział Kliniczny Kardiologii SUM, Śląskie Centrum Chorób Serca, Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii SUM.

W trakcie Konferencji odbędzie się kilkanaście wykładów eksperckich, w tym wykłady wybitnych specjalistów w dziedzinie kardiologii, m.in.: prof. Krzysztofa Strojka, prof. Zbigniewa Kalarusa, prof. Grzegorza Opolskiego, prof. Krzysztofa Narkiewicza, prof. Tomasza Grodzickiego, prof. Beaty Średniawy, prof. Andrzeja Januszewicza, prof. Janusza Gumprechta, prof. Rafała Baranowskiego, prof. Anetty Undas, prof. Marii Trusz-Gluzy.

Program Konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie: www.konferencja-kardiologiczna.pl

Serdecznie zapraszamy!

pokaż więcej

VII Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowo-Szkoleniowa dla Studentów i Młodych Lekarzy pt. „Pediatria jakiej nie znacie” 2017-03-03

W marcu 2017 roku odbędzie się w Warszawie VII Ogólnopolska Studencka Konferen­cja Naukowo-Szkoleniowa dla Studentów i Młodych Lekarzy pt. „Pediatria jakiej nie znacie”, na którą mamy zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić.

Dziecko jest pacjentem trudnym, wymagającym szczególnej uwagi i troski, indywidualnego podejścia i umiejętnego postępowania lekarskiego. Zależy nam, aby ukazać, że mały pacjent wymaga opieki interdyscyplinarnej, dlatego niezbędnym jest uświadomienie, jak ważna jest współpraca specjalistów różnych dziedzin. Właśnie dlatego konferencja „Pediatria jakiej nie znacie” będzie poruszać tematy, które obejmują nie tylko pediatrię czy neonatologię, ale również chirurgię, onkologię, intensywną terapię, opiekę paliatywną, problemy żywienia i wiele, wiele innych. Pragniemy zaznaczyć, że poprzedzające edycje gromadziły bardzo wielu słuchaczy, nie tylko studentów, ale również lekarzy stażystów, rezydentów oraz lekarzy ze specjalizacją. Z roku na rok, nasza Konferencja cieszyła się coraz to większym zainteresowaniem, również wśród kolegów spoza województwa mazowieckiego. (w 2016 roku w konferencji wzięło udział ponad 500 studentów, którzy zjechali się do nas z całej Polski- Zdjęcia zamieszczone w ofercie pochodzą z poprzednich edycji konferencji).

Konferencja przygotowana jest w głównej mierze przez studentów i młodych lekarzy. Niemnie jednak, w swej trudnej roli organizatorów, jesteśmy silnie wspierani przez wybitnych specjalistów zajmujących się pediatrią, neonatologią, chirurgią dziecięcą oraz innymi dziedzinami, których dotyczyć będzie nasza konferencja.

 

Tematem konferencji jest dziecko, jego problemy, problemy rodziców i lekarzy. Będziemy poruszać zaskakujące tematy, wzbudzać kontrowersje i prostować obiegowe opinie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizacji Konferencji.

pokaż więcej

Otorynolaryngologia Łódź 2017 2017-03-01

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w

XIV Konferencji Naukowo-Szkoleniowej
„OTORYNOLARYNGOLOGIA Łódź 2017”
IX Konferencji Polskiego Towarzystwa Audiologicznego i Foniatrycznego.

Konferencja kierowana jest do lekarzy otolaryngologów, audiologów i foniatrów
oraz lekarzy medycyny pracy, a także logopedów, protetyków słuchu
i specjalistów zdrowia publicznego.

Szczegółowy program Konferencji wraz z informacjami organizacyjnymi dostępny jest na stronie:

http://www.laryngologia-lodz2017.pl/orl_program.html

Do 31 stycznia 2017 roku obowiązuję niższa opłata rejestracyjna.

Zapraszamy do rejestracji na Konferencję -   
http://www.laryngologia-lodz2017.pl/form.html

Zespół Biura Organizacyjnego Mediton


Biuro organizacyjne Mediton
ul. Sienkiewicza 101/109 m. 115
90-301 Łódź
tel./fax  42 636 35 18
tel. 42 636 35 30
www.laryngologia-lodz2017.pl

www.mediton.pl

 

 

pokaż więcej

IX Miedzynarodowe Sympozjum Postepy w diagnostyce i terapii schorzen rogówki 2017-03-01

TEMATY GŁÓWNE:

 • Postępy w diagnostyce i leczeniu chorób infekcyjnych rogówki
 • Przeszczepy rogówki
 • Zespół suchego oka
 • Chirurgia zaćmy w chorobach rogówki
 • Chirurgia refrakcyjna
 • Obrazowanie przedniego odcinka oka

SESJE DODATKOWE:

 • Sesja pielęgniarska
 • Sesja banków ocznych

PRZEWODNICZĄCY KOMITETU NAUKOWEGO I ORGANIZACYJNEGO:

 • prof. dr hab. Edward Wylęgała

PARTNER NAUKOWY:

 • Oddział Kliniczny Okulistyki Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu,
 • Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
 • Oddział Okulistyczny Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach

PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA STRONĘ:

cornea2017.icongress.pl
cornea-wisla.pl

pokaż więcej

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Żywność- Zdrowie - Technologia- Dystrybucja" 2017-03-01

Konferencja odbędzie się 02 marca 2017r. o godzinie 09:00 w Auli budynku Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego przy ul. B. Prusa 12.


Konferencja skierowana jest do praktyków, naukowców, doktorantów i studentów interesujących się szeroko pojętym tematem żywności.

Ze względu na interdyscyplinarny charakter konferencji zapraszamy studentów różnych kierunków w szczególności studentów kierunku dietetyka i żywienie człowieka.

Zakres tematyczny konferencji:
* I sesja - „Żywienie dziecka zdrowego”
* II sesja – „Żywienie dziecka chorego”
*III sesja – „Wpływ jakości i bezpieczeństwa żywności na rozwój młodego człowieka"

Rejestracja:
• Do dnia 15 lutego 2017. przesłać formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem
https://docs.google.com/forms/d/1vGrYGdCKhR7GT7_f7UUcmk5EMIs2xPpEt9lb5FTSGdg/viewform?edit_requested=true

• Do 15 lutego 2017r. dokonać opłaty rejestracyjnej; po dokonaniu opłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia na adres: [email protected] , w tytule e-maila wpisując: IMIĘ, NAZWISKO oraz OPŁATA.
WAŻNE: Faktura musi być wystawiona na osobę BIORĄCĄ udział w konferencji(bądź uniwersytet) – a nie na osobę dokonującą opłatę.

Kontakt:

[email protected]
https://www.facebook.com/knd.uphsiedlce

 

Więcej informacji na :
https://www.facebook.com/events/355996278091546

pokaż więcejLuty 2017

,,Ochrona zdrowia w obliczu wyzwań’’ 2017-02-26

Placówki ochrony zdrowia nieustannie potrzebują rozwoju technologicznego.
Chcąc sprostać oczekiwaniom personelu medycznego i pacjentów, decydenci tych instytucji stoją przed wyzwaniami związanymi z szukaniem nowych skutecznych i bezpiecznych rozwiązań oraz inwestycjami w nowoczesne i niezawodne technologie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w X edycji ogólnopolskiej konferencji:

,,Ochrona zdrowia w obliczu wyzwań’’ - 27 lutego 2017 r.  Warszawa

Celem wydarzenia jest przedstawienie Państwu jak poprawić i udoskonalić funkcjonowanie instytucji ochrony zdrowia i placówek medycznych.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło:
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych
Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia

Podczas konferencji głos zabiorą m. in.:
"Instalacje w szpitalach – podsumowanie doświadczeń amerykańskiej firmy sieciowej NETGEAR Kalifornia z ostatnich lat informatyzacji szpitali w Polsce."
Maciej Kaczmarek - VAR Account Manager NETGEAR Poland Sp. z o.o.

Anna Banaszewska - Polska Federacja Szpitali, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Konsultantów Zamówień Publicznych, Fundacja Centrum Inicjatyw Gospodarka i Zdrowie.

"Elektroniczna Dokumentacja Medyczna - między teorią a praktyką"
Krzysztof Nyczaj - Przewodniczący Rady Fundacji Wiedza i Zdrowie, Członek Polskiego Towarzystwa Szpitalnictwa, Ekspert Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Instytutu Polityki Ochrony Zdrowia.

"Identyfikacja i analiza procesów w podmiocie leczniczym za pomocą tablic kompetencyjnych"
Krzysztof Nyczaj - Przewodniczący Rady Fundacji Wiedza i Zdrowie, Członek Polskiego Towarzystwa Szpitalnictwa, Ekspert Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Instytutu Polityki Ochrony Zdrowia.

Agnieszka Pietrzak - Adwokat, Kancelaria Adwokacka APDK.

Tematyka konferencji:
Wsparcie technologiczne - optymalizacja i bezpieczeństwo:
- elektroniczna dokumentacja medyczna, obieg dokumentów
- zarządzanie procesami biznesowymi
- Business Intelligence, rozwiązania analityczne i raportujące
- Data Center, serwerownie, wirtualizacja, cloud computing
- zarządzanie finansami i zasobami ludzkimi
- ERP - narzędzia zintegrowane - obsługa procesów, kontrola kosztów i zasobów
- umacniamy relacje - CRM na służbie
- nowe kanały informacji i automatyzacja komunikacji z pacjentem
- mobilne rozwiązania dedykowane
- integracja systemów
- zasilanie awaryjne - bezpieczeństwo energetyczne
- outsourcing usług - przegląd możliwości, kryteria wyboru
- nowoczesne i kompleksowe rozwiązania finansowe dla placówek leczniczych.

Do bezpłatnego udziału w konferencji zapraszamy:

- kadrę menedżerską placówek Ochrony Zdrowia, osoby odpowiedzialne za finansowanie zakupu nowych technologii
- doradców i osoby planujące zakupy, kierowników działów zamówień,
- przedstawicieli placówek medycznych odpowiedzialnych za planowanie, nadzór i koordynację prac związanych z rozbudową i eksploatacją sieci komputerowej,
- osoby odpowiedzialne za zakup i doradztwo techniczne w zakresie zamówień systemów i sprzętu IT,
- dyrektorów i kierowników działów IT odpowiedzialnych za administrację i utrzymanie serwerów sieciowych, administrację i utrzymanie baz danych / kopii zapasowych,
- osoby odpowiedzialne za wdrażanie i utrzymanie wielostanowiskowych systemów informatycznych,
- kadrę odpowiedzialną za wspieranie komórek organizacyjnych Szpitala w przedsięwzięciach obejmujących zastosowanie technik informatycznych oraz osoby odpowiedzialne za szkolenie personelu administracyjnego i medycznego,
- kadrę odpowiadającą za bezpieczeństwo systemów i zasobów,
- przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, instytucji nadzorczych i odpowiedzialnych za zdrowie publiczne oraz przedstawicieli administracji państwowej,
- ordynatorów i szefów oddziałów specjalistycznych, lekarzy specjalistów i personel odpowiedzialny za tworzenie dokumentacji medycznej i jej poprawność, przetwarzanie i obieg,
- szefów działów finansowych i księgowych oraz dyrektorów administracyjnych.

Więcej informacji (program, dokładna lokalizacja, rejestracja) dostępne są na stronie:
http://successpoint.pl/ochrona-zdrowia-2017-1#

 

Zapraszam do kontaktu:

Katarzyna Brejnakowska
Koordynator Projektu
tel. +48 720 911 821
e-mail: [email protected]

pokaż więcej

Żywienie i suplementacja osób aktywnych fizycznie 2017-02-23

,,ŻYWIENIE I SUPLEMENTACJA OSÓB AKTYWNYCH FIZYCZNIE”

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH TEMATYKĄ ŻYWIENIA OSÓB AKTYWNYCH FIZYCZNIE, A W SZCZEGÓLNOŚCI DIETETYKÓW, TRENERÓW I INSTRUKTORÓW.


PROGRAM KONFERENCJI
1. Podstawowe zasady planowania żywienia osób aktywnych fizycznie.
2. Podział i zastosowanie wybranych suplementów.
3. Wysiłek fizyczny a stan zapalny – wpływ diety.
4. Dieta bezglutenowa a wysiłek fizyczny.
5. Rola białka, tłuszczy i węglowodanów w organizmie sportowca.
6. Zapotrzebowanie energetyczne, a okres treningowy.
7. Powerfoods dla sportowców.
8. Koktajle przedtreningowe i potreningowe (najlepsze przepisy przykładowych koktajli).
9. Fakty i mity dotyczące treningu i diety sportowca.
10. Wpływ aktywności fizycznej na masę kostną i inne parametry zdrowotne.
11. Dieta wegańska dla biegaczy.

Dodatkowo w programie przewidzieliśmy czas na pytania. Po każdym przeprowadzonym wykładzie każdy z uczestników konferencji będzie miał okazję rozwiać swoje wszystkie wątpliwości.

Gościem honorowym konferencji będzie młoda, utalentowana Hanna Stolińska-Federowicz - dietetyk kliniczny. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pracownik Instytutu Żywności i Żywienia, lider zadania dotyczącego nadwagi i otyłości w Szwajcarsko-Polskim Programie Współpracy. Znana z ekranów telewizyjnych, wielokrotnie udzielała wywiadów na temat zdrowego odżywiania m.in. w takich programach jak: ,,Pytanie na śniadanie”, ,,Echa dnia”, ,,Świat się kręci”.

CENNIK BILETÓW:
ü Studencki 120 zł
ü Normalny 140 zł
ü Podwójny studencki 220 zł
ü Podwójny normalny 260 zł

Studentów prosimy o zabranie ze sobą ważnej legitymacji.
W cenie szkolenia: materiały szkoleniowe dla każdego z uczestników oraz poczęstunek (kawa, herbata, ciasta dietetyczne, przystawki owocowe).
Każdy z uczestników pod koniec konferencji otrzyma imienny certyfikat.
Ilość miejsc ograniczona, o kolejności wpisania na listę decyduje termin uiszczenia opłaty (do 20.02.2017 roku).

Limit miejsc: 80 osób.

 
Zgłoszenia prosimy wysyłać:

 

Link do strony z wydarzeniem:

https://www.facebook.com/events/1841329526100276/

pokaż więcej

IV Ogólnopolska Konferencja „Cukrzyca: od teorii do codziennej praktyki” 2017-02-23

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA

„Cukrzyca: od teorii do codziennej praktyki”

W dniach 24-25 lutego 2017 r., w Katowicach odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja „Cukrzyca: od teorii do codziennej praktyki” z Kierownikiem Naukowym Konferencji prof. dr hab. n. med. Krzysztofem Strojkiem. Patronat naukowy Konferencji został objęty przez: III Katedrę i Oddział Kliniczny Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych, Śląskie Centrum Chorób Serca.

Podczas tegorocznej Konferencji omówimy m.in. leczenie cukrzycy typu Mody, dyslipidemię w cukrzycy – obecny stan wiedzy i perspektywy na przyszłość, endokrynopatie towarzyszące cukrzycy oraz przedstawimy przypadki kliniczne z naszej codziennej praktyki. W  trakcie konferencji odbędzie się kilkanaście wykładów eksperckich, w tym wykłady wybitnych specjalistów w dziedzinie diabetologii , m.in.: prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Strojka, prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Kalarusa, prof. dr hab. n. med. Władysława Grzeszczaka, prof. dr hab. n. med. Leszka Czupryniaka, prof. dr hab. n. med. Macieja Małeckiego, prof. dr hab. n. med. Tomasza Klupy i wielu innych.

Więcej szczegółów oraz program Konferencji znajdą Państwo na stronie: www.konferencja-cukrzyca.pl

Serdecznie zapraszamy!

pokaż więcej

V Ogólnopolska Konferencja „Kontrowersje w onkologii” 2017-02-02

V Ogólnopolska Konferencja „Kontrowersje w onkologii”
W dniach 3-4 lutego 2017 r., w Warszawie odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja „Kontrowersje w onkologii” z Kierownikiem Naukowym Konferencji dr hab. n. med. Piotrem Potemskim, prof. UM. Patronat naukowy Konferencji został objęty przez: Klinikę Chemioterapii Nowotworów, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi.
Tematyka konferencji obejmuje m.in. leczenie nowotworów układu pokarmowego, raka piersi, raka płuc, raka jajnika, praktyczne aspekty diagnostyki nowotworu gruczołu krokowego, immunoterapię. Zaplanowaliśmy sesje warsztatowe poświęcone praktycznej analizie badań klinicznych.
Więcej szczegółów na stronie: www.konferencja-onkologiczna.pl

pokaż więcejStyczeń 2017

Wielospecjalistyczny kurs medycyny manualnej 2017-01-20

Zintegrowane metody terapii manualnej – w tym osteopatyczne i chiropraktyczne, techniki części miękkich (terapia mięśniowo-powięziowa), taping – diagnostyka różnicowa, czynnościowe oraz przyczynowe leczenie bólu (przewlekłego) kręgosłupa i kończyn mające zastosowanie w schorzeniach pochodzenia ortopedycznego, neurologicznego, reumatologicznego; profilaktyka ergonomiczna schorzeń narządu ruchu


 

 

21-22 styczeń 2017 - Katowice


Patronat naukowy:

Polskie Towarzystwo Neurologiczne - Oddział Śląski
Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Oddział Śląski
Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej. Oddział Śląski
Polskie Towarzystwo Reumatologiczne. Oddział Śląski
Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

Akredytacja: Śląska Izba Lekarska - 40 pkt. edu.


Kierownictwo naukowe:

dr n. med. Grzegorz Sławiński - neurolog, specjalista rehabilitacji medycznej, Katedra i Zakład Anatomii Prawidłowej AM Szczecin, spec. medycyny manualnej

Rada naukowa:

dr Kendall Chorostecki, Bkin, D.C. - doktor chiropraktyki, spec. medycyna manualna; Canadian Memorial Chiropractic College, Toronto, Kanada

dr Mateusz Nowacki, D.C. - doktor chiropraktyki, spec. medycyna sportowa, leczenie bólu; Murdoch University, University Edinburgh, Australia

dr n. med. Grzegorz Sławiński - neurolog, spec. rehabilitacji medycznej

dr n. med. Rafał Obuchowicz - spec. radiologii, specjalizujący się w diagnostyce mięśniowo-szkieletowej

mgr Tomasz Pawełek - fizjoterapeuta, absolwent SUM w Katowicach, spec. terapii manualnej

Instruktaż:

dr Kendall Chorostecki, Bkin, D.C. - doktor chiropraktyki, spec. medycyna manualna; Canadian Memorial Chiropractic College, Toronto

mgr Tomasz Pawełek - fizjoterapeuta, absolwent SUM w Katowicach, terapeuta manualny


Kilka słów o kursie:

Wielospecjalistyczny kurs medycyny manualnej – Zintegrowane metody....- prowadzony przez międzynarodową kadrę, jest kontynuacją prac prof. Karela Lewita, zapoczątkowanych w 1973 w katowickiej Klinice Neurologii w zakresie medycyny manualnej. Od początku lat dziewięćdziesiątych ciągłość tradycji szkoły prof. K. Lewita utrzymywał dr n. med. Zbigniew Arkuszewski w ramach projektów MSP Pakt. Dały one podstawy „Podręcznika medycyny manualnej" (2 tomy), skryptów do kursów medycyny/ terapii manualnej (2003-2011).

 

W obecnym kształcie WKMM wykracza poza ramy programowe wyznaczone przez prof. Karela Lewitę, Verę Verchozinovą oraz dr Zbigniewa Arkuszewskiego, zawiera aktualne światowe trendy i koncepcje stosowane w medycynie manualnej (chiropraktyce oraz osteopatii).


WKMM uczy praktycznego stosowania wiodących metod terapeutycznych: m. in. Lewita, Kaltenborna, Cyriaxa, Maitlanda, neuroortopedii europejskiej, prawie nieznanych w Polsce nowoczesnych metod i koncepcji chiropraktyków z USA i Kanady.

 

Około 70% zajęć zajmują warsztaty praktyczne: wywiad, badanie neurologiczne, testy ortopedyczne, specyficzne testy i techniki palpacyjne, w tym najnowsze światowe, mało znane w Polsce.


Zajęcia w grupie max. 15 osób, daje unikalną możliwość pełnego przyswojenia specjalistycznej wiedzy w teorii i praktyce. Żaden inny kurs nie daje takich możliwości. Program znacznie wykracza poza ramy popularnych szkoleń, gwarancją jakości są najwyższe kwalifikacje międzynarodowej kadry a także posiadane patronaty i akredytacje.


Korzyści dla uczestnika:

Nabycie biegłości w zakresie diagnostyki, rozpoznania i leczenia manualnego dysfunkcji układu ruchu, potwierdzonej certyfikatem

Poznanie możliwości zastosowania taśm do kinesiotapingu

Otrzymanie certyfikatu zatwierdzonego i akredytowanego przez Śląską Izbę Lekarską, honorowanego w krajach Unii Europejskiej, przyznającego 40 pkt. edu.

Uzyskanie komplementarnej wiedzy czerpanej z doświadczeń wiodących na świecie szkół - czeskiej, niemieckiej, amerykańskiej, kanadyjskiej - w praktyce stwarza to szansę wyprzedzenie konkurencji

Otrzymanie nie publikowanych dotychczas w języku polskim materiałów, które umożliwiają błyskawiczną powtórkę poznanych wiadomości w każdym miejscu i czasie

Poznanie aktualnych metod diagnostycznych w tym nowoczesnej diagnostyki obrazowej umożliwiającej trafne rozpoznanie dolegliwości pacjenta, skrócenie czasu leczenia

Poszerzenie kontraktu o metody medycyny manualnej oraz wzbogacenie oferty placówki

Nabycie nowych kwalifikacji zawodowych niezbędnych do prowadzenia usług/gabinetu terapii manualnej

Wyróżnienie się spośród setek innych specjalistów Swojej dziedziny

Kontakt z wysoko wykwalifikowaną kadrą wykładowców pozwoli na konfrontację trudnych przypadków i analizę problemów z własnej praktyki zawodowej

Umiejętności nabyte na szkoleniu znacznie ograniczą ilość powikłań po leczeniu

Szersze spojrzenie na dolegliwości ze strony narządu ruchu i bliższy kontakt z pacjentem przyniesie wdzięczność i satysfakcję pacjentów po skutecznej diagnozie/ terapii - taki sposób diagnozowania i leczenia jest preferowany przez pacjentów

Udział w kursie otworzy łatwy dostęp do szkoleń doskonalących

Otrzymanie prezentu powitalnego - przydatnego w codziennej praktyce


Forma kursu:

Kurs realizowany jest w 4 modułach. Każdy moduł składa się z 3 weekendowych zjazdów (sobota/niedziela). Zajęcia odbywają się w godzinach: sobota (9:30 - 18:30); niedziela (9:00 - 14:00).

Zajęcia składają się z części teoretycznej i warsztatowej: wykłady, demonstracje i ćwiczenia (pokazy i demonstracje różnorodnych metod diagnostycznych i leczniczych - diagnostyka: wywiad internistyczny, badanie neurologiczne, testy ortopedyczne, ocena radiologiczna oraz specyficzne testy manualne; leczenie: techniki tkanek miękkich, PIR, trakcje, mobilizacje, manipulacje i automobilizacje). Po każdym module wydawany jest certyfikat.

Jednym ze zjazdów są warsztaty diagnostyki radiologicznej - szczegóły: "Diagnostyki obrazowej (RTG, USG, TK, MR) kręgosłupa i kończyn" oraz zajęcia z Kinesiotapingu.


Program kursu:

I zjazd - Podstawy teoretyczne terapii manualnej. Dysbalans mięśniowy. Tkanki miękkie kręgosłupa szyjnego
II zjazd - Tkanki miękkie kręgosłupa piersiowego
III zjazd - Tkanki miękkie kręgosłupa L-S oraz badanie funkcjonalne FMS
IV zjazd - Kończyna górna
V zjazd - Kończyna dolna
VI zjazd - Odcinek lędźwiowy kręgosłupa - techniki zaawansowane
VII zjazd - Miednica/ stawy krzyżowo-biodrowe
VIII zjazd - Kinesiotaping
IX zjazd - Odcinek szyjny kręgosłupa - techniki zaawansowane
X zjazd - Diagnostyka obrazowa
XI zjazd - Odcinek piersiowy kręgosłupa - techniki zaawansowane
XII zjazd - Egzamin końcowy – powtórzenie, doskonalenie technik manualnych

Szczegółowy program kursu znajduje się na stronie wydarzenia

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Medyczne Szkolenia Podyplomowe Pakt
ul. Kopernika 8/2 - Katowice
tel.: 502 213 544; 502 213 533
e-mail: [email protected]

pokaż więcej

Ultrasonografia narządu ruchu - poziom podstawowy 2017-01-13

 

14-15 styczeń 2017 - Katowice

 

Patronat naukowy:

Polskie Towarzystwo Neurologiczne - Oddział Śląski

 

Akredytacja: Śląska Izba Lekarska - 15 pkt. edu.

 

Rada naukowa i prowadzenie:

dr Artur Wilczyński - specjalista chirurgii dziecięcej, ortopedii

 

Kilka słów o kursie:

Kurs o trzech poziomach zaawansowania (podstawowy; doskonalący; zaawansowany). Jedyny kurs w Polsce dla specjalistów rehabilitacji i fizjoterapeutów, który nadaje praktyczne umiejętności oceny badania USG od podstaw - całościowa ocena struktur narządu ruchu oraz układu nerwowego

 

Kurs unikalny:

Mała grupa szkoleniowa

Stricte praktyczny charakter

Zindywidualizowany tok zajęć

Szeroki zakres omawianych problemów

 

Program kursu:

I dzień - sobota (9:00 - 17:00)

Podstawy diagnostyki USG oraz charakterystyka poszczególnych tkanek w obrazie USG i ich najczęstsze patologie (tkanka podskórna, powięź, mięśnie, ścięgna, nerwy, naczynia, więzadła, błona maziowa, chrząstka stawowa, kość, ciała obce)
Wykład: stawy kończyn górnych – anatomia, technika badania i prawidłowy obraz USG struktur
Charakterystyka najczęstszych patologii stawów kończyn górnych i jego okolicy – zestawienie obrazów USG z objawami klinicznymi
Prezentacja badania USG stawów kończyn górnych i sąsiednich tkanek miękkich
Opisy badań USG
Zajęcia praktyczne (zapoznanie ze sprzętem, wzajemne wykonywanie badań, badania pacjentów)

 

II dzień - niedziela (9:00 - 14:00)

Wykład: kończyna dolna – anatomia, technika badania i prawidłowy obraz. Charakterystyka najczęstszych patologii. Prezentacja badania USG
Kręgosłup/mięśnie grzbietu, tułów – anatomia, technika badania i prawidłowy obraz USG Charakterystyka najczęstszych patologii. Prezentacja badania USG
Aspekty teoretyczne iniekcji dostawowych/dotkankowych z wykorzystaniem ultrasonografii
Zajęcia praktyczne (badania pacjentów, w tym nauka iniekcji na preparatach nieutrwalonych)
Egzamin praktyczny - Zakończenie kursu, rozdanie certyfikatów

 

Tematy przewidziane dla poziomu zaawansowanego:

Sonofeedback; Iniekcje dostawowe/podanie osocza bogato-płytkowego/preparatów wspomagających gojenie tkanek narządu ruchu
Przygotowanie do operacji pod kontrolą USG i badanie dynamiczne
Możliwość zaproszenia własnych pacjentów

  

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Medyczne Szkolenia Podyplomowe Pakt
ul. Kopernika 8/2 - Katowice
tel.: 502 213 544; 502 213 533
e-mail: [email protected]

pokaż więcejGrudzień 2016

Ochrona zdrowia w obliczu wyzwań 2016-12-06

Konferencja dotyczy nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Związana jest z biznesową stroną kierowania podmiotami medycznymi oraz tym jak bezpiecznie zarządzać systemami, które są odpowiedzialne za prawidłowy przebieg.

Nie od dziś wiadomo jak technologia idzie do przodu, dlatego chcemy Państwu przedstawić jak poprawić i udoskonalić funkcjonowanie instytucji ochrony zdrowia i placówek medycznych.

Tematyka konferencji:

 • elektroniczna dokumentacja medyczna, obieg dokumentów
 • zarządzanie procesami biznesowymi
 • Business Intelligence, rozwiązania analityczne i raportujące
 • Data Center, serwerownie, wirtualizacja, cloud computing
 • zarządzanie finansami i zasobami ludzkimi
 • nowoczesne i kompleksowe rozwiązania finansowe dla placówek leczniczych
 • ERP – narzędzia zintegrowane – obsługa procesów, kontrola kosztów i zasobów
 • system CRM na służbie
 • nowe kanały informacji i automatyzacja komunikacji z pacjentem
 • mobilne rozwiązania dedykowane
 • integracja systemów
 • zasilanie awaryjne – bezpieczeństwo energetyczne
 • outsourcing usług – przegląd możliwości, kryteria wyboru

Do udziału w konferencji zapraszamy:

 • kadrę menedżerską placówek Ochrony Zdrowia, osoby odpowiedzialne za finansowanie zakupu nowych technologii
 • doradców i osoby planujące zakupy, kierowników działów zamówień
 • przedstawicieli placówek medycznych odpowiedzialnych za planowanie, nadzór i koordynację prac związanych z rozbudową i eksploatacją sieci komputerowej
 • osoby odpowiedzialne za zakup i doradztwo techniczne w zakresie zamówień systemów i sprzętu IT
 • dyrektorów i kierowników działów IT odpowiedzialnych za administrację i utrzymanie serwerów sieciowych, baz danych/ kopii zapasowych
 • osoby odpowiedzialne za wdrażanie i utrzymanie wielostanowiskowych systemów informatycznych
 • kadrę odpowiedzialną za wspieranie komórek organizacyjnych Szpitala w przedsięwzięciach obejmujących zastosowanie technik informatycznych oraz osoby odpowiedzialne za szkolenie personelu administracyjnego i medycznego
 • kadrę odpowiadającą za bezpieczeństwo systemów i zasobów
 • przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, instytucji nadzorczych i odpowiedzialnych za zdrowie publiczne oraz przedstawicieli administracji państwowej
 • ordynatorów i szefów oddziałów specjalistycznych, lekarzy specjalistów i personel odpowiedzialny za tworzenie dokumentacji medycznej i jej poprawność, przetwarzanie i obieg
 • szefów działów finansowych i księgowych oraz dyrektorów administracyjnych

 

REJESTRACJA

Zapraszam do kontaktu:

Klaudia Moskała
Koordynator Projektu
tel. +48 720 911 820
fax. +48 22 244 25 37
e-mail: [email protected]

pokaż więcej

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach