45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
>

wykaz chorób

Nasza encyklopedia chorób to przede wszystkim obszerna baza składająca się z ponad 1500 pozycji opisujących niemal wszystkie schorzenia znane dzisiejszej medycynie. Zostały one opracowane na podstawie rzetelnych źródeł.

Dzięki tym opisom będą Państwo mieli możliwość poznać historię interesującej was choroby, jej przyczyny, przebieg oraz metody leczenia. Taka dawka wiedzy umożliwi wczesne rozpoznanie i reagowanie na objawy zarówno te budzące niepokój, jak i te, które na co dzień się bagatelizuje. Wczesne rozpoznanie w wielu przypadkach jest kluczowe dla skuteczności leczenia.

Alfabetyczne uporządkowanie znacznie ułatwia proces poszukiwania konkretnej choroby.

Zapoznanie się z jej opisem nigdy nie zastąpi wiedzy lekarskiej. Opisy chorób mają jedynie charakter informacyjny. Leczenie we własnym zakresie nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Dlatego też zawsze poprzedzone powinno być przez konsultację lekarską.

Dla wielu chorób charakterystyczne są te same objawy. Przykładem jest, chociażby grypa. Wiele osób uważa, że potrafi skutecznie rozpoznać jej objawy. Nie każdy jednak wie, że podobne symptomy ma także borelioza, HIV czy wirusowe zapalenie wątroby. Jedynie lekarz będzie w stanie odpowiednio je rozpoznać i postawić skuteczną diagnozę.

W związku z tym, że nasz wykaz chorób ma przede wszystkim za zadanie dostarczenie ważnych informacji, znaleźć w nim można szereg porad jak reagować na wiele schorzeń. Mowa tutaj nie tylko o tych przewlekłych, ale także takich, których objawy pojawiają się nagle i są intensywne. Przy poważniejszych chorobach, bardzo często wymagane jest udzielenie pierwszej pomocy. Porady jak jej udzielić także są dostępne w opisach chorób. Te z kolei zostały pogrupowane w kategorie takie jak np.:

  • alergie
  • nowotwory
  • choroby psychiczne
  • choroby reumatyczne
  • choroby weneryczne
  • choroby układu krążenia
  • choroby układu oddechowego
  • choroby weneryczne
  • zakaźne
  • zawodowe

 

Baza chorób dostępna na ZnamLek.pl to bogate kompendium wiedzy o chorobach, ich przebiegu oraz tego, jak należy je leczyć. Dzięki niej mają państwo możliwość poszerzenia swojego zasobu informacji na temat wielu schorzeń oraz metodach na ich zapobieganie.

 

 

Ilość produktów: 1522

a

więcej

b

więcej

c

więcej

d

więcej

e

więcej

f

więcej

g

więcej

h

więcej

i

więcej

j

więcej

k

więcej

l

więcej

m

więcej

n

więcej

o

więcej

p

więcej

r

więcej

s

więcej

t

więcej

u

więcej

w

więcej

z

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach