45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sposoby na poprawę płodności u mężczyzn

Sposoby na poprawę płodności u mężczyznSposoby na poprawę płodności u mężczyzn
Płodność u mężczyzn może zaburzać wiele czynników. Jednym z nich jest niewłaściwy tryb życia, w tym złe nawyki żywieniowe, stres i brak aktywności. Aby uzupełnić niedobory ważnych dla jakości nasienia witamin i minerałów, warto zmodyfikować dietę i suplementować elektrolity, ale nie tylko.
 

Dieta i suplementacja

Na płodność mężczyzny wpływa wiele czynników. Wśród nich znaczącą rolę odgrywa tryb życia, zwłaszcza dieta. Niedobory niektórych składników mineralnych i nadmiar wysoko przetworzonej żywności obniżają jakość nasienia, a nawet mogą powodować kłopoty z erekcją. Przygotowania do powiększenia rodziny warto rozpocząć od modyfikacji nawyków żywieniowych. Na męską płodność korzystnie oddziałuje cynk. Stymuluje on produkcję oraz kontroluje poziom testosteronu, a do tego wspomaga produkcję nasienia. Można go znaleźć w produktach zbożowych pełnoziarnistych, jajach, pestkach dyni, rybach i roślinach strączkowych. W owocach morza znajdują się cenne kwasy omega 3, które wspierają pracę wielu ważnych procesów fizjologicznych, w tym poprawiają przepływ krwi oraz stanowią istotny bodziec do pracy centralnego układu nerwowego. W poprawie płodności dobroczynne działanie mają też witaminy A, E i C. Charakteryzują się one m.in. właściwościami antyoksydacyjnymi. Ich bogatym źródłem są oleje roślinne, cytrusy, kiszonki, nać pietruszki, kiwi czy truskawki. Mężczyźni przygotowujący się po posiadania dziecka powinni także zatroszczyć się o prawidłowy poziom kwasu foliowego, który można znaleźć m.in. w warzywach zielonych, wątróbce wołowej czy fasoli. Bezcennymi składnikami odżywczymi są również selen, likopen oraz miedź, pozyskiwane z warzyw i owoców różnego rodzaju. W uzupełnianiu niedoborów mikroelementów pomogą ponadto tabletki na płodność, czyli suplementy zawierające w swym składzie skondensowane mieszanki najważniejszych witamin, minerałów i innych związków chemicznych. W trakcie starań o dziecko mężczyźni powinni wstrzymać się od stosowania anabolików oraz spożywania nadmiernych ilości alkoholu.

Inne sposoby na poprawę płodności

W trosce o własne zdrowie i poprawę płodności zaleca się urozmaicić dotychczasowy tryb życia i wprowadzić aktywność fizyczną. W tym celu poleca się wypoczynek o umiarkowanej intensywności. Rekreacja ogólnousprawniająca, jak pływanie, gra w siatkówkę czy wyprawy rowerowe, korzystnie wpływa również na kondycję fizyczną, pracę wielu narządów wewnętrznych, redukcję wagi oraz samopoczucie. Pozwala też wyładować stres, który bywa jednym z niekorzystnych czynników wpływających na płodność i potencję. Ważna jest także higiena osobista, zwłaszcza jeśli chodzi o przegrzewanie okolic krocza. W tym celu warto unikać trzymania komputera na kolanach, kąpieli w saunie czy noszenia przylegającej bielizny. Jednym ze sposobów na poprawę płodności u mężczyzn jest regularnie uprawiany stosunek seksualny. Zbliżenia intymne dobroczynnie wpływają na procesy produkcji nasienia oraz zwiększają ruchliwość plemników.

płodność u mężczyzn tabletki na płodność czynniki wpływające na płodność u mężczyzn suplementacja na płodność mężczyzn dieta na płodność mężczyzn

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach