45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

składniki aktywne

Aby właściwe dobierać dla siebie preparaty medyczne czy kosmetyki, warto wiedzieć, w jaki sposób działają poszczególne ich składniki. Często zdarzają się sytuacje, w których trudno jest zidentyfikować substancje zawarte w danym leku czy kosmetyku.

Niekiedy też, wiedza na temat przyjmowanych składników jest praktycznie znikoma. Z myślą o konsumentach stworzyliśmy encyklopedię składników aktywnych używanych w produkcji wyrobów medycznych i kosmetycznych. Nasza encyklopedia umożliwia samodzielne sprawdzanie informacji na temat substancji aktywnych - ich działania, przeznaczenia, stosowania i ewentualnych skutków niepożądanych. Skorzystaj z naszej alfabetycznej encyklopedii i dowiedz się więcej o interesujących Cię składnikach aktywnych.

Składniki aktywne to kompleks poszczególnych składników wywołujących konkretne działanie, czego skutkiem jest efekt terapeutyczny. Stanowią główny element preparatów, który bezpośrednio wpływa na poprawę zdrowia chorego lub wyglądu w przypadku substancji aktywnych znajdujących się w produktach pielęgnacyjnych.

Należą do nich najczęściej substancje pochodzenia naturalnego lub ich syntetyczne odpowiedniki. Poprzez wchłonięcie ich przez organizm wywołują określone efekty pożądane, zgodne ze specyfiką danego preparatu. Każdy kosmetyk/medykament składa się z substancji pomocniczych (ułatwiających przyjęcie leku czy akceptację kosmetyku) i substancji aktywnych. Odpowiednie ich połączenie odpowiada za docelowe działanie produktów.

Obecnie zainteresowanie lekarzy, farmaceutów w dużej mierze skoncentrowane jest na ziołach i ich substancjach czynnych. Zioła są wykorzystywane w medycynie na różnorodne dolegliwości od tysięcy lat. Ich cenne właściwości oparte są właśnie na zawartych w nich substancjach czynnych. Stanowią naturalne, bezpieczne lekarstwo, nie zawierające szkodliwych substancji dla człowieka. Owe składniki pozytywnie wpływają na metabolizm i funkcjonowanie całego organizmu człowieka. Są naturalnym suplementem diety, wspomagającym pracę poszczególnych narządów. Składniki aktywne ziół znajdują zatem szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie i zaawansowanej medycynie. Nasza encyklopedia dostarcza wyczerpujących informacji o składnikach naturalnych, które są powszechnie stosowane w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Dowiedzą się Państwo, jakie składniki czynne najlepiej wpływają na układ trawienny, sercowo-naczyniowy, nerwowy, a także np. na alergię czy wygląd skóry, włosów i paznokci. Dzięki niej, nawet najbardziej skomplikowane listy składników nie będą stanowiły problemu w zdobyciu wiedzy na temat ich działania i stosowania.

Na całym świecie istnieje ponad dwadzieścia tysięcy rodzajów roślin wykorzystywanych do celów medycznych. Powstają coraz nowsze preparaty medyczne i kosmetyczno-pielęgnacyjne oparte na przeróżnych składnikach aktywnych, np. babka jelitowa świetnie reguluje układ pokarmowy, a rumianek niezwykle korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie włosów. Większość substancji aktywnych stwarza możliwość leczenia niemalże każdej choroby. Ich stosowanie jest skutecznie i zarazem bezpieczne, jednak nadużywanie niektórych naturalnych substancji może być tak samo groźne jak przedawkowanie preparatów chemicznych.

Współcześnie, zastosowanie leków, suplementów diety i preparatów kosmetycznych zawierających składniki aktywne znacznie wzrosło. Farmakolodzy wciąż poszukują nowych substancji czynnych, które zrewolucjonizują rynek medyczny, i które będą potrafiły wyleczyć nawet najciężej chorych pacjentów przy minimalnych skutkach ubocznych. Jest to misja, podparta ogromną wiedzą i doświadczeniem, jak również nadzieją, że istnieją jeszcze składniki, które zaskoczą nas swoimi prozdrowotnymi właściwościami.

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach