35 587 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
27 594 produktów w 202 kategoriach

Marzysz o mocnych włosach i paznokciach? Sięgnij po skrzyp polny

Marzysz o mocnych włosach i paznokciach? Sięgnij po skrzyp polnyMarzysz o mocnych włosach i paznokciach? Sięgnij po skrzyp polny

Nasz wygląd w dużej mierze zależy od stanu naszego organizmu. To, co jemy i jakie składniki odżywcze przyjmujemy, ma znaczenie dla ogólnej kondycji organizmu, w tym paznokci, włosów i skóry. Jeśli nie odżywiamy się prawidłowo, szybko będzie to po nas widać. Kupując najdroższe kosmetyki nie zastąpimy nimi tego, co mogą dać naturalne witaminy i mikroelementy. O wygląd trzeba dbać również od wewnątrz. Jednym ze sposobów na naturalne i długotrwałe wzmocnienie włosów czy paznokci jest właśnie skrzyp polny.

Dla poprawy urody dobrze jest uzupełniać codzienną dietę w minerały, które trudno jest zdobyć wraz z przyjmowaniem pożywienia. Prawdziwą skarbnicą takich składników jest skrzyp polny, który ma swoim składzie dużo krzemionki, która działa pro zdrowotnie i zapobiega szybkiemu starzeniu się organizmu.

  • Co na włosy?

  • Jakie działanie ma skrzyp polny?

Działanie skrzypu polnego – co się w nim kryje?

Ma właściwości regenerujące, przeciwbakteryjne i remineralizujące. Jest również źródłem cennych flawonoidów, krzemu i potasu. Duże ilości tych składników są wręcz niezbędne dla właściwego funkcjonowania szybko rosnących tkanek, czyli tych, które występują właśnie w naszej skórze, włosach i paznokciach.

Krzem to pierwiastek śladowy. Wraz z wiekiem ilość tego pierwiastka w organizmie stale maleje. To właśnie on jest odpowiedzialny za nasz młody i korzystny wygląd. Im mniej krzemu, tym gorzej. Powstrzymuje on siwienie włosów, zwiększa odporność na zakażenia bakteryjne i grzybice, wzmacnia słabe włosy i paznokcie. Zapobiega również odwapnieniu kośćca, ponieważ bierze udział w procesie jego mineralizacji. Gdy złamiemy kość, kilkadziesiąt razy wzrasta poziom krzemu, aby jak najszybciej zregenerować uszkodzone miejsce.

Ziele skrzypu polnego to pozycja obowiązkowa dla pań ze zniszczonymi włosami, paznokciami, przesuszoną lub zanieczyszczoną skórą. Dzięki dużej zawartości krzemu, skrzyp wzmacnia cebulki włosów, zapobiegając ich wypadaniu. Oprócz tego działa regeneracyjnie na łamliwe paznokcie. Związki krzemu obecne z skrzypie działają też przeciwtrądzikowo, przeciwzapalnie, chroni naskórek przed utlenianiem. Wpływają również na metabolizm kolagenu, opóźnia procesy starzenia się.

Jak stosować i ile czekać na efekty?

Dostępnych jest wiele gotowych preparatów z wyciągiem ze skrzypu polnego, ale można samodzielnie przyrządzić napar z samodzielnie zebranego ziela. Suszony skrzyp można łączyć ze suszoną pokrzywą. Można robić z niego również płukanki na włosy. Nie można przy tym oczekiwać natychmiastowej poprawy, trzeba stosować go systematycznie, a już po miesiącu można zobaczyć wyraźne efekty.

włosy i paznokcie wypadanie włosów potas skrzyp polny krzem
Komentarze
Dodano: 27 Październik 2016
Autor: ewa
Ocena:
potwierdzam, niestety suplementy ze skrzypem to metoda dla wytrwałych, bo nie zadziałają od razu, mimo wszystko warto
Odpowiedź
Dodano: 21 Maj 2016
Autor: marta
Ocena:
ja brałam jakieś apteczne tabletki ze skrzypem i przez bardzo długi czas nic dobrego się nie działo, ale potem efekty wreszcie się pojawiły, gdzieś po 8-9 miesiącach stosowania
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 35 587 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 27 594 produktów w 202 kategoriach