45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zatrucie jadem kiełbasianym, nietolerancja laktozy, a może wrzody? - Sprawdź, co sugeruje ból brzucha w zależności od charakteru!

Zatrucie jadem kiełbasianym, nietolerancja laktozy, a może wrzody? - Sprawdź, co sugeruje ból brzucha w zależności od charakteru!Zatrucie jadem kiełbasianym, nietolerancja laktozy, a może wrzody? - Sprawdź, co sugeruje ból brzucha w zależności od charakteru!

Znając źródło bólu brzuchu sprawniej uporamy się z dolegliwościami, dlatego tak ważne jest by przed zastosowaniem leku wziąć pod uwagę towarzyszące im nudności lub biegunkę, zamiast walczyć  metodą "chybił trafił" z dyskomfortem.

Często przyczyną bólu jest rozwijająca się choroba. Podpowiadamy, jak nie zgubić się w domniemywanych przyczynach i błyskawicznie podjąć właściwe leczenie. W przypadku podejrzeń, o któreś ze schorzeń, jak najszybciej powinniśmy udać się pod opiekę lekarza.

 • Co oznacza ból brzucha i wymioty?

 • Jakie objawy ma przepuklina brzuszna?

Charakter bólu, a przyczyna

 • O zatruciu pokarmowym, bądź grypie żołądkowej świadczą nudności, wymioty, osłabienie, biegunka, bóle brzucha i wysoka temperatura ciała. W tym wypadku nie powinniśmy sięgać po preparaty zwalczające biegunkę czy nudności, a skupić się na wdrożeniu odpowiedniej diety. W pierwszych 2-3 dniach spożywaj dużo wody, dzięki czemu zapobiegniesz odwodnieniu. Po tym czasie, gdy symptomy zmaleją, sięgnij po lekki rosół, gotowane ziemniaki czy ryż. Staraj się jak najwięcej odpoczywać. O ile za dolegliwości odpowiada wirus grypy żołądkowej, miną one wraz z upływem paru dni. Gdy się tak nie stanie, koniecznie odwiedź lekarza. Jeśli z powyższymi objawami współwystępują takie jak np. zaburzona mowa i przełykanie, podwójne widzenie, najprawdopodobniej doszło do zakażenia jadem kiełbasianym, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia.
 • Ból pośrodku brzucha, który rozprzestrzenia się do pleców, bądź prawego boku, a także gazy nudności i wymioty sugerują atak kolki żółciowej. Bolesność zwykle narasta nocą.
 • Bolesność przejawiająca się w prawej, górnej ćwiartce brzucha, która z dnia na dzień przybiera na sile, występująca jednocześnie ze znużeniem, mdłościami, wymiotami i gorączką, przy czym skóra wraz z białkami oczu przybiera żółty odcień, a stolec zyskuje jasną barwę, wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo raka trzustki lub stan zapalny wątroby.
 • Nadmiar stresu, a także zespół jelita drażliwego mają zwyczaj manifestować się poprzez śluz w stolcu, bóle brzucha, którym towarzyszą zaparcia, bądź biegunka, zmęczenie, nudności, wzdęcia i gazy po posiłkach.
 • Nietolerancję laktozy możemy podejrzewać, gdy biegunka, gazy, wzdęcia, a nawet „dudnienie” odzywają się w brzuchu po spożyciu mleka.
 • O przepuklinie brzusznej może świadczyć tkliwość, a nawet ból brzucha, bądź pachwiny, który pojawia się podczas nachylania, czy wstawania. Nierzadko możemy wyczuć guz zlokalizowany na brzuchu, w pachwinie tuż pod skórą.
 • Jeśli uskarżasz się na spadek apetytu, zgagę, odbijanie, gazy, biegunkę, bóle brzucha lub wymioty, sprawdź czy nie cierpisz na zapalenie, bądź wrzody żołądka.
 • Kamica nerkowa zwykle występuje ze znacznym bólem u dołu pleców, który rozciąga się na brzuch, bądź pachwinę. Mocz oddajemy częściej i z trudem, czasem dochodzi do jego zatrzymania. Przybiera ciemny kolor, jest krwisty, bądź cuchnący. Pocimy się, odczuwamy nudności i mamy skłonność do wymiotów.
 • Na wrzodziejące zapalenie jelita grubego wskazują krwiste stolce, które mogą zawierać ropę oraz biegunka, chudnięcie, skurcze lub bóle brzucha.
 • Natomiast o zapaleniu uchyłków jelita grubego świadczą dreszcze, gorączka, cienkie stolce, zaparcia lub biegunka, kurczowa bolesność, która wzrasta po ucisku obolałego miejsca.
biegunka jelito drażliwe zaparcia ból brzucha wymioty nietolerancja laktozy dolegliwości żołądkowe choroby przewodu pokarmowego

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach