45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Ibalgin Maxi

Ibalgin MaxiIbalgin Maxi
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: ZENTIVA
Postać: tabletki
Cena: 9.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ibalgin Maxi

Ibalgin Maxi, 400 mg, tabletki powlekane, 24 szt

Lek należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Skład

(1 tabletka): ibuprofen 400 mg oraz substancje pomocnicze takie jak: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, skrobi glikolan sodu typ C, kwas stearynowy, talk, krzemionka koloidalna, bezwodna otoczka: hypromeloza, makrogol 6000, talk, tytanu dwutlenek, erytrozyna, simetikon.

Działanie

Poprzez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Zaleca się stosować w różnego rodzaju bólach zarówno w słabym i umiarkowanym nasileniu takich jak: bóle głowy (w tym migrena), ból zębów, ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle towarzyszące grypie czy przeziębieniu.  Łagodzi objawy gorączki różnego pochodzenia oraz bólach menstruacyjnych.

Dawkowanie

Dorosłym i dzieciom powyżej 12 roku życia zaleca się przyjmować 1 tabletka co 4 dodziny. Po zażyciu należy popić tabletkę wodą.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Reakcje nadwrażliwości w wywiadzie (np. skurcz oskrzeli, nieżyt nosa, pokrzywka) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja w wywiadzie, również w związku ze stosowaniem leków z grupy NLPZ. Skaza krwotoczna. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. III trymestr ciąży. Nie stosować jednocześnie z innymi lekami z grupy NLPZ (w tym z inhibitorami COX-2). Preparat nie jest wskazany do stosowania u dzieci poniżej 12 lat ze względu na wielkość pojedynczej dawki.

Działania niepożądane:

  • Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności; ból głowy; pokrzywka, świąd.
  • Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty.
  • Bardzo rzadko: choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja; zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, hipernatremia; zaburzenia czynności wątroby; anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza; rumień wielopostaciowy, martwica naskórka; toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej; obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, wstrząs anafilaktyczny.
  • W pojedynczych przypadkach: objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych (sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja). Ponadto zgłaszano występowanie nadciśnienia i niewydolności serca.


Przyjmowanie ibuprofenu długotrwałe i w dużych dawkach (2400 mg/ dobę) może zwiększać ryzyko wystąpienia zatorów tętnic (w tym zawału mięśnia sercowego i udaru).

 

Ibalgin Maxi odpowiednik
Ibalgin Maxi tańszy zamiennik
Ibalgin Maxi czy działa
Ibalgin Maxi opinia
Ibalgin Maxi opinie
Ibalgin Maxi ulotka
Ibalgin Maxi skład
Ibalgin Maxi dawkowanie
Ibalgin Maxi przeciwwskazania
Ibalgin Maxi cena
Ibalgin Maxi zamienniki
Ibalgin Maxi zamiennik
ból głowy miesiączkowanie grypa przeziębienie na ból głowy głowa ból brzucha okres ciąża bóle menstruacyjne na ból brzucha bóle miesiączkowe
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy do stóp - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Ibalgin Maxi

Dodano: 17 Grudzień 2015
Autor: Marcel
Ocena:
Jak na moje oko ibalgin maxi tabletki przeciwbólowo działają nie najlepiej, efekt słaby i krótkotrwały.
Odpowiedź
Dodano: 23 Marzec 2015
Autor: Karina
Ocena:
Zażywam podczas miesiączki z uwagi na ból podbrzusza, który czasem uprzykrza mi żywot. W porównaniu z innymi lekami przeciwbólowymi opłaca się, cena jest niewygórowana.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ibalgin Maxi

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach