45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ścieżka zdrowia podczas ciąży. Jakie ćwiczenia są dobre w ciąży ?

Ścieżka zdrowia podczas ciąży. Jakie ćwiczenia są dobre w ciąży ?Ścieżka zdrowia podczas ciąży. Jakie ćwiczenia są dobre w ciąży ?

Żyjemy w świecie w którym ruch i aktywny sposób życia są bardzo modne. Ćwiczą urzędnicy w przerwie na lunch, ćwiczą lekarze, ćwiczą menagerowie, dlaczego więc ma nie ćwiczyć przyszła mama. W zdrowej, prawidłowo rozwijającej się ciąży właściwie nie ma przeciwskazań do uprawiania sportu czy choćby jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Nie są jedynie polecane te aktywności, które mogą spowodować uderzenia lub upadki i drgania. Możesz zrobić sobie dziewięciomiesięczną przerwę od nart, tenisa, golfa, jazdy konnej czy wspinaczek górskich. Ciąża to nie choroba, ale naturalny fizjologiczny stan z którym kobiety radziły sobie przez tysiąclecia, nie daj się traktować jak osobę zbyt delikatną by móc przenieść torbę z zakupami. Zanim jednak zaczniesz podróż swoją ścieżką zdrowia porozmawiaj z lekarzem prowadzącym twoją ciążę czy nie ma dla ciebie żadnego ryzyka z tego wynikającego.

  • Jak ćwiczyć w ciąży?

  • Jakie ćwiczenia wykonywać w ciąży?

Ciąża wywołuje w organizmie kobiety szereg zmian dostosowawczych, które pomagają przejść ten czas w miarę bezboleśnie. Przyszłe mamy, które nie wykazują żadnej aktywności fizycznej w czasie ciąży szybko tracą formę, stają się bardziej ociężałe a wszystko z powodu ciągłego przybierania na wadze. W ciąży musisz tyć, taki jest fakt, ale twoja wydolność wcale nie musi się zmniejszać. Ćwicz regularnie i systematycznie jeśli możesz najlepiej codziennie. Opracuj sobie niezawodny zestaw ćwiczeń, które możesz wykonywać o każdej porze dnia. Możesz wybrać spośród kilku proponowanych rodzajów ćwiczeń: aerobicu, calaneticsu, ćwiczeń relaksacyjnych czy ćwiczeń Kegla.

  • Aerobic – to rytmiczne ćwiczenia wysiłkowe podnoszące zapotrzebowanie mięśni na tlen jednak w rozsądnych ilościach. Ćwiczenia te pobudzą twoje mięśnie, serce, płuca i stawy i wpłyną korzystnie na ciebie i dziecko. Aerobic poprawia krążenie ułatwiając dopływ tlenu do maluszka i zmniejsza ryzyko żylaków lub zatrzymywania wody w organizmie. Podnosząc napięcie mięśni pozwalą ci swobodnie nosić dodatkowe kilogramy dzidziusiowego bagażu. Poprawią twoją wytrzymałość co bardzo przyda się podczas kilkugodzinnego porodu. Ułatwią spalanie kalorii co wpłynie na twoją sylwetkę i odzyskanie figury po ciąży.

  • Calanetics – to lekkie ćwiczenia tonizujące rozwijające mięśnie i poprawiające twoją postawę. Pozwolą ci zmniejszyć bóle w krzyżu, zwiększą odporność psychiczną pozwolą ci się spokojnie przygotować do porodowego wysiłku.

  • Techniki relaksacyjne – to ćwiczenia skupiające się głównie na oddechu i koncentracji, wpływające na stan umysłu i ciała. Zenergetyzują cię, pozwolą bardziej się skupić. Ułatwią skutecznie odnalezienie się w czekającej cię nowej sytuacji.

  • Ćwiczenia Kegla czyli zwiększenie napięcia mięśni miednicy. Są to proste ćwiczenia wzmacniające twoje mięśnie z okolic pochwy i krocza. To właśnie te ćwiczenia pozwolą ci łatwo urodzić twojego maluszka. Mogą je wykonywać wszystkie kobiety w każdym czasie i w każdym miejscu.

Doskonałą formą nie tylko aktywności fizycznej ale i spędzania czasu będzie pływanie, długie spacery, czy jeśli czujesz się na siłach jazda na rowerze. Musisz umieć słuchać swojego ciała aby dobrze przygotować się do funkcjonowania we współpracy z rosnącym w tobie nowym życiem. Jest to czas, który możesz optymalnie wykorzystać nie tylko na przygotowanie umysłu ale i ciała na podjęcie nowych wyzwań

ciąża ruch gimnastyka spędzanie wolnego czasu ćwiczenia w ciąży

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach