45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Przygotuj się do porodu! Sprawdź, o co zadbać przed pójściem do szpitala

Przygotuj się do porodu! Sprawdź, o co zadbać przed pójściem do szpitalaPrzygotuj się do porodu! Sprawdź, o co zadbać przed pójściem do szpitala

Im bliżej porodu, tym więcej pytań – co ze sobą zabrać, czy można pomalować paznokcie, jak się ubrać? Te pozornie trywialne sprawy są zupełnie normalne i zrozumiałe, zwłaszcza u kobiet, które rodzą po raz pierwszy. Każda przyszła mama chciałaby czuć się jak najbardziej komfortowo (na ile jest to możliwie w takiej sytuacji) oraz być przygotowana na wszystko.

  • Jak się przygotować do porodu?

  • Co zabrać do szpitala podczas porodu?

  1. Depilacja okolic intymnych – dawniej golenie włosów łonowych było zabiegiem wykonywanym w czasie przyjmowania na porodówkę, ponieważ usunięcie owłosienia pozwala na zachowanie higieny podczas porodu (krew i inne wydzieliny nie zatrzymują się w tym miejscu), łatwiej jest również ocenić zagrożenie krocza pęknięciem. Dziś masz prawo odmówić tego zabiegu, jednak jeśli chcesz, możesz wydepilować się samodzielnie na kilka dni przed porodem. Najlepiej użyć wosku zamiast maszynki, która podrażnia skórę.
  2. Kiedy jechać do szpitala – czy już przy pierwszych skurczach, czy dopiero w aktywnej fazie porodu? Ta kwestia staje się obiektem wielu wątpliwości. Według lekarzy najlepiej jest pojawić się w szpitalu dopiero przy skurczach występujących co 5-7 minut. Każdy z nich powinien trwać około 60 sekund. Przed tym stanem, przez 6-8 godzin trwa tzw. „faza utajona”, w czasie której dopiero zaczynają się pojawiać skurcze. Odpływają również wody płodowe. Dlatego właśnie czas, w którym mamy do czynienia z początkowymi skurczami, najlepiej jest zostać w domu. Możesz wziąć prysznic, wykąpać się w wannie, przespać się chwilę lub przespacerować. Oczywiście tylko, jeśli masz na to ochotę.
  3. Czy można pomalować paznokcie i pójść do fryzjera – nawet w takim miejscu jak sala porodowa, większość kobiet chciałoby dobrze wyglądać. To zupełnie normalne, dlatego jeśli czujesz taką potrzebę, umów się do fryzjera. Podcięcie włosów sprawi, że będą się one lepiej układać, na porodówce zaś nie będzie czasu na zadbanie o fryzurę. Farbowanie również nie jest zabronione, bez przeszkód możesz zdecydować się na koloryzację. Jednak pomalowanie paznokci może być kłopotliwe – zabarwienie paznokcia informuje lekarzy o stanie ciężarnej np. podczas cesarskiego cięcia. Nawet jeśli masz rodzić naturalnie, weź pod uwagę, że decyzja o cesarce może zapaść nagle. Zamiast malowania paznokci postaw na pielęgnację stóp, niech będą zadbane i nawilżone.
  4. W co się ubrać – nie stawiaj raczej na swoją najładniejszą piżamę. Najlepiej ubrać np. koszulkę męża, taką, z którą będzie można się rozstać. Oprócz tego, zabierz wygodne skarpetki i szlafrok, a także koszulę, która ma rozcięcie na piersiach – tak, aby łatwiej było karmić dziecko. Przebierzesz się w nią po prysznicu i odwiezieniu do sali.
  5. Jak się przygotować - od 32 tygodnia ciąży miej spakowaną torbę do szpitala, pij herbatki ciążowe, unikaj dymu tytoniowego, stresu i chemicznych dodatków do żywności. Przemyśl również, jak chcesz aby przebiegał twój poród - czy ma to być poród w osobnej sali porodowej, w jakiej pozycji chcesz rodzić, czy chcesz mieć zrobioną lewatywę lub znieczulenie zewnątrzoponowe. 
ciąża poród przygotowanie do porodu przed porodem co zabrać do szpitala na poród
Komentarze
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Alicja
Ocena:
Agnieszka nie marwt się, przygotowanie do porodu to nic trudnego, możesz znaleźć listę rzeczy do zabrania do szpitala na jego stronie, a dalej położne ci pomogą i wszystko będzie dobrze.
Odpowiedź
Dodano: 10 Maj 2016
Autor: Agnieszka
Ocena:
Mi został jeszcze miesiąc i panicznie się boję, bo to mój pierwszy poród, jak złapie mnie ból i odejdą wody mam nadzieję, że nie spanikuję.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach