45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Przedstawiamy domowe sposoby na kurzajki! Niektóre cię zaskoczą

Przedstawiamy domowe sposoby na kurzajki! Niektóre cię zaskocząPrzedstawiamy domowe sposoby na kurzajki! Niektóre cię zaskoczą

Powstawaniu kurzajek winny jest wirus HPV, czyli ten sam, który jest odpowiedzialny za brodawki płciowe. Kurzajki to z pewnością dość nieestetyczny problem, zazwyczaj dość trudny do zlikwidowania. Nie dość, że często pojawiają się w bolesnych miejscach, to w dodatku wyglądają jak małe, szarawe narośla, które czasem występują pojedynczo, a innym razem w niewielkich grupach. Jakby tego było mało, kurzajki są zakaźne i pojawiają się zwykle na dłoniach oraz stopach. Jeśli walczysz z problemem kurzajek i zależy ci na naturalnych, skutecznych środkach, mamy kilka sposobów, które zastosujesz w domowym zaciszu!

 • Co to są kurzajki?

 • Jak walczyć z kurzajkami?

 1. Wyciśnij sok z łodygi jaskółczego ziela (czyli inaczej glistnika) na kurzajkę i zaklej plastrem. Powtarzaj tę czynność codziennie.
 2. Zrób okład ze zmiażdżonego ząbka czosnku i zaklej go plastrem. Rób to od trzech do czterech razy dziennie.
 3. Dwa razy dziennie smaruj brodawkę mleczkiem z łodygi mniszka lekarskiego.
 4. Zastosuj apteczne preparaty z kwasem salicylowym i mlekowym, którymi smaruje się kurzajkę każdego dnia. Tego typu metody wymagają cierpliwości, leczenie trwa zazwyczaj od 6 do 8 tygodni. Leki na brodawki często mają właściwości żrące, dlatego warto smarować zdrową skórę (znajdującą się wokół kurzajki) wazeliną lub bezbarwnym lakierem do paznokci - w celach ochronnych.
 5. Wypróbuj specyfiki do domowego wymrażania kurzajek, które powodują, że po 10 lub 14 dniach brodawka odpada.
 6. Naklej na nią kawałek taśmy tekstylnej, nie ruszaj jej przez dziesięć dni. Po upływie tego czasu usuń taśmę i zetrzyj kurzajkę pumeksem, następnie ponownie naklej taśmę i powtarzaj wszystkie te czynności, aż po upływie 3-6 tygodni problem zniknie. Dzieje się tak, ponieważ brak światła i powietrza powoduje „śmierć” kurzajki.
 7. Jeśli wolisz, możesz zamiast taśmy zastosować bezbarwny lakier do paznokci, smarując brodawkę grubą warstwą. Ten sposób działa na ten samej zasadzie, co poprzedni.
 8. Dokładnie umyj skórę pokrytą brodawkami mydłem i wodą, następnie przyłóż do nich wacik nasączony octem jabłkowym, zabandażuj całość (wraz z wacikiem) i zostaw tak na noc. Po 4-6 tygodniach powtarzania tego procesu kurzajki powinny zniknąć.
 9. Przykładaj bezpośrednio do kurzajki wacik nasączony olejkiem cytrynowym lub olejkiem drzewa herbacianego. Powtarzaj ten zabieg dwa razy dziennie przez okres 2 lub 3 tygodni.
 10. Przetnij łodyżkę mlecza polnego w taki sposób, aby wypłynęło z niej mleczko. Smaruj nim kurzajkę dwa razy dziennie, a leczenie potrwa tylko tydzień.
 11. Przykładaj do brodawek plasterek ziemniaka. Najlepiej zabandażuj go i zostaw tak na noc, zabieg ten powtarzaj aż do odpadnięcia kurzajki.
 12. Kup specjalne kapsułki z witaminą E. Nacieraj problematyczne miejsca przeciętą na pół kapsułką, następnie nałóż bandaż. Czynność tą wykonuj 3 razy dziennie przez okres 2 lub 3 tygodni.
brodawki kurzajki witamina e domowe sposoby sposoby na kurzajki domowe sposoby na kurzajki glistnik kurzajki przyczyny
Komentarze
Dodano: 09 Lipiec 2016
Autor: Natala
Ocena:
Ja obawiałabym się posmarować skóry lakierem do paznokci, czy to jest bezpieczne?
Odpowiedź
Dodano: 08 Maj 2016
Autor: Julka
Ocena:
Chyba mam w domu czosnek i kurzajkę na dłoni też mam więc już za chwilę wypróbuję tą metodę.
Odpowiedź
Dodano: 27 Kwiecień 2016
Autor: Madzia
Ocena:
Na kurzajki lakier do paznokci to najlepsze wyjście :D
Odpowiedź
Dodano: 08 Kwiecień 2016
Autor: Paula
Ocena:
Te domowe sposoby na kurzajki są dość dziwne, ale mogą być skuteczne, osobiściw próbowałam zamrozić kurzajkę ale preparat jest drogi, następnym razem pomógł czosnek od babci :)
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach