45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wortie

WortieWortie
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: YOUMEDICAL
Postać: płyn
Cena: 20.30 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Wortie

Wortie, preparat do usuwania brodawek i kurzajek, 50 ml

Wortie to doskonały preparat przeznaczony do usuwania brodawek i kurzajek.

Charakteryzuje się szybkim działaniem i łatwością w użyciu.

Produkt nie uszkadza skóry wokół brodawki.

Jest odpowiedni dla dzieci już od 4 roku życia.

Końcówka precyzyjnie dotrze do każdego miejsca, zamrażając brodawkę w kilka sekund.

Skład:

Eter dimetylowy.

Działanie:

Preparat jest łatwy w użyciu, zamraża brodawki i kurzajki, działający w sposób podobny do krioterapii stosowanej przez lekarzy.

Brodawki zwykłe ( kurzajki) i brodawki stóp to małe grudki skórne, które wywołane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV).

Brodawki zwykłe (kurzajki) czazwyczaj występują na palcach rąk bądź na grzbiecie dłoni, na kolanach i łokciach. Zwykłe można je rozpoznać  po szorstkiej, „kalafiorowatej" powierzchni. Wirus wywołujący brodawki, jest bardzo zakaźny, może przenosić się z jednej osoby na drugą bądź z jednej części ciała na inną poprzez bezpośredni kontakt z zakażonym miejscem.

Brodawki stóp są podobne do brodawek zwykłych, tylko występują na podeszwie stopy bądź pod palcami u nóg. Często są bolesne i mają wygląd małego, białego pierścienia skóry z czarnymi kropkami w środku. Brodawki stóp także są zakaźne i mogą przenosić się na inne osoby przez kontakt z mokrą powierzchnią, np. podłogą.

Wortie w sposób precyzyjny zamraża kurzajkę bądź brodawkę stóp do korzenia dzięki unikalnemu i precyzyjnemu aplikatorowi. Zaokrąglony kształt kriokońcówki Wortie ułatwia dokładne stosowanie preparatu i dotarcie wyłącznie na kurzajkę lub brodawkę stóp, bez oddziaływania na otaczającą zdrową skórę, aplikacja wtedy jest mniej bolesna.

Precyzyjna końcówka

  • aplikuje celnie na kurzajkę bądź brodawkę stóp,
  • skuteczna metoda zamrażania,
  • zachowanie bezpieczeństwa w czasie stosowania.

Preparat Wortie oparty jest ba opatentowanej technologii zapewniającej szybkie i skuteczne leczenie kurzajek oraz brodawek stóp.

Wortie nie wymaga żadnego montażu, dzięki czemu zapewnia szybkie i łatwe leczenie kurzajek oraz brodawek stóp. Aplikator Wortie gotowy jest już do użycia bezpośrednio po wyjęciu z opakowania, bez konieczności montażu gąbek czy małych części. Po przygotowaniu, trwającym zaledwie 3 sekundy, preparat może być aplikowany na kurzajkę lub brodawkę stóp.

Wortie działa szybko w leczeniu kurzajki bądź brodawki stóp przy jednoczesnym braku bezpośredniego kontaktu zdrowej skóry z płynnym gazem zawartym w opakowaniu aerozolu. Skutecznie wymraża za pomocą metalowej końcówki, siłę zamrażania natomiast można regulować poprzez stopień nacisku na brodawki w trakcie stosowania preparatu. Silniejszy nacisk to kontakt większej powierzchni metalowej końcówki ze zmienioną skórą a co za tym idzie zamrożenie większego jej obszaru. Przy lekkim nacisku kontakt jest minimalny, pozwalający leczyć mniejsze kurzajki i brodawki stóp. Aby zapobiec przypadkowej aktywacji mechanizmu, stożek Wortie samoczynnie powraca do pozycji 0.

Wskazania:

Preparat przeznaczony jest do stosowania na kurzajki , brodawki stóp oraz dłoni.

Wortie jest odpowiedni dla dzieci już od 4 roku życia.

Dawkowanie:

Aby poprawnie i skutecznie zaaplikować preparat należy postępować według poniższych punktów:

1. Zdjąć kapturek ochronny i umieścić preparat na równej powierzchni.

2. Chwycić kciukiem i palcem wskazującym pierścień, przekręcić stożek w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Drugą ręką wciskać stożek przez 3 sekundy, nie dotykając metalowej końcówki. Będzie słyszalny dźwięk aktywacji (syk).

3. Przed zastosowaniem należy upewnić się, że stożek powrócił do pozycji 0. Odczekać 2 sekundy, aby metalowa końcówka schłodziła się.

4. Dokładnie pokryć powierzchnię brodawki schłodzoną metalową końcówką i dotykać: kurzajkę przez 20 sekund, a brodawkę stóp przez 40 sekund.

Po przyłożeniu schłodzonej końcówki preparatu do kurzajki bądź brodawki stóp może pojawić się uczucie niewielkiego bólu, jest on skutkiem procesu zamrażania. Nie jest to powód do zmartwień wręcz przeciwnie to prawidłowa reakcja. Ból powinien ustąpić w przeciągu kilku godzin.

Nie naciskać zbyt mocno brodawki.

Jeśli mamy do czynienia z kurzajką należy nakładać przez maksymalnie 20 sekund, a brodawki stóp - przez maksymalnie 40 sekund.

Po każdym użyciu zaleca się aby oczyścić aplikator szmatką nasączoną alkoholem.

W przypadku kiedy kilka brodawek położonych jest blisko siebie, należy jednorazowo leczyć tylko jedną.

Przy użyciu produktu do krioterapii w celu usunięcia kurzajki lub brodawki stóp, kolor leczonego obszaru może przejściowo zmienić się na biały. Po skończonym zamrożeniu  kolor zmieni się na czerwony. Wynikiem procesu zamrażania pod leczoną brodawką może być pęcherz.

Kurzajka bądź brodawka stóp stopniowo zaniknie lub odpadnie, odsłaniając zdrową skórę, w ciągu 10 do 14 dni. Już jedno zastosowanie preparatu Wortie powinno wystarczyć do skutecznego usunięcia kurzajki lub brodawki stóp. W przypadku koniecznego powtórzenia zastosowanie leczenia, należy wykonać je po 14 dniach od poprzedniego użycia preparatu. Jeśli musimy wymrozić kilka brodawek, metalowa końcówka powinna powrócić do temperatury pokojowej, przed następną aplikacją. Niekiedy moczenie brodawki w cieplej wodzie przez kilka minut przed aplikacją preparatu, może znacznie wspomóc przenikanie zimna.

Przeciwwskazania:

Nie stosować preparatu Wortie:

u dzieci poniżej 4 roku życia,

w obszarze lub w pobliżu twarzy, dołu pachowego, piersi, pośladków ani okolic narządów płciowych,

w leczeniu znamion wrodzonych, pieprzyków, brodawek z których wyrastają włosy ani żadnych innych zmian o charakterze plam,

na obszarach skóry wrażliwej, objętej stanem zapalnym, uszkodzonej, zranionej, otartej, zmienionej chorobowo lub swędzącej,

w przypadku wątpliwości, czy dana zmiana skórna jest brodawką zwykłą (kurzajką) czy brodawką stóp, należy skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane:

Podobnie jak w przypadku zastosowania innych urządzeń do krioterapii kurzajek lub brodawek stóp, skóra może przejściowo zmienić kolor na biały.

Należy przestrzegać podanego czasu stosowania (20 sekund dla kurzajki/ 40 sekund dla brodawki stóp), aby uniknąć miejscowego uszkodzenia tkanek.

Pęcherze powstałe po leczeniu większych lub bardziej uporczywych brodawek mogą być bardziej dolegliwe.

W miejscu usunięcia brodawki może dojść do odbarwienia skóry lub powstania niewielkiej blizny. W wyniku zastosowania preparatów do krioterapii brodawek może dojść do niewielkich oparzeń spowodowanych niską temperaturą zamrażania.

W przypadku wystąpienia nasilonych dolegliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi:

  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, z dala od światła słonecznego.
  • Jeśli już produkt stosowany jest u dzieci to w celu zachowania bezpieczeństwa zawsze musi go aplikować osoba dorosła.
Wortie opinia
Wortie opinie
Wortie ulotka
Wortie skład
Wortie dawkowanie
Wortie przeciwwskazania
Wortie cena
Wortie zamienniki
Wortie zamiennik
Wortie odpowiednik
Wortie tańszy zamiennik
Wortie czy działa
wirus brodawczaka ludzkiego brodawki wirus kurzajki zamrażanie grudki skórne zakaźny aplikator
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze lakiery hybrydowe - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Wortie

Dodano: 08 Październik 2017
Autor: Ewa
Ocena:
Nie pomaga. Powtórzyłam zabieg 4 krotnie, po czym nie chcąc już dłużej czekać na działanie kupiłam zwykły płyn na brodawki za 20 zł - efekt natychmiastowy.
Odpowiedź
Dodano: 19 Październik 2015
Autor: Iwona
Ocena:
Dobry, wygodny w użyciu, a co najważniejsze skuteczny produkt, dzięki któremu moja córka nie ma już kurzajek. Polecam ten lek.
Odpowiedź
Dodano: 20 Wrzesień 2015
Autor: Milka
Ocena:
Jak dla mnie ma wadę produkcyjną: końcówka jest zbyt duża, przez co spora ilość zamrażacza zamiast schładzać końcówkę spływa po opakowaniu.
Odpowiedź
Dodano: 13 Listopad 2016
Autor: Biauko
To fakt zamiast uciekac gora, rozlewa sie pod zaworcem przy tych ruchomych plastikach
Odpowiedź
Dodano: 27 Czerwiec 2015
Autor: Celinka
Ocena:
Kurzajki pojawiają się u mnie dosyć często i nie wiem skąd, więc ten płyn musi u mnie zawsze być. Jest tani, ale skuteczny. Nie muszę kupować preparatów po wysokiej cenie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Wortie

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach