45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Potencja- poważny problem współczesnych mężczyzn i kobiet!

Potencja- poważny problem współczesnych mężczyzn i kobiet!Potencja- poważny problem współczesnych mężczyzn i kobiet!

Potencja, czyli zdolność do odbywania stosunków płciowych, stała się poważnym problemem współczesnych ludzi. Na brak potencji, czyli impotencję, uskarżają się już coraz młodsze osoby, w tym również kobiety. Szybki tryb życia, brak zdrowego odżywiania, brak czasu na kontakty międzyludzkie, pracoholizm, uzależnienia, spłycenie uczuć: wszystko to prowadzi do zaburzeń potencji. Jak o nią zawalczyć, jak znów poczuć się żywym? O tym poniżej!

 • Co to jest potencja?

 • Jak poprawić potencję?

Potencja: różne definicje

Potencję definiuje się na dwa sposoby. Po pierwsze słowem tym możemy określić samą zdolność organizmu do rozpoczęcia stosunku płciowego, z czym związane jest podniecenie, a u mężczyzn – również wzwód. To jednak czysto biologiczny opis samej potencji. Druga alternatywna definicja mówi nie tylko o samej możliwości odbycia stosunku, ale o zdolności do osiągania satysfakcji seksualnej. Dlatego też zaburzenia potencji możemy rozdzielić na kilka różnych sposobów.

Zaburzenia potencji – jak mogą się objawiać?

 • Po pierwsze zaburzeniem potencji nazwiemy brak występowania podniecenia seksualnego w jakiejkolwiek formie, zarówno u mężczyzn, jaki u kobiet
 • Brak gotowości seksualnej to zgoła odrębna sprawa związana z reakcją biologiczną narządów rodnych (np. erekcja u mężczyzny)
 • Następnie występują zaburzenia związane z brakiem orgazmu lub z trudnościami w jego osiągnięciu
 • W trakcie samego stosunku również mogą wystąpić pewnego rodzaju zaburzenia np. zaburzenia związane z wytryskiem, czy u kobiet – pochwica
 • Spadek libido

Ze względu na tak szeroki podział zaburzeń potencji trudno jest jednoznacznie określić sposoby ich leczenia, ale i ogólne objawy, które u kobiet i u mężczyzn będą różne. Samemu nie warto stawiać diagnozy!

Poprawa swojej potencji. Wizyta u lekarza. Jakiego?

Przede wszystkim warto wybrać się do seksuologa, który z reguły ukończył studia psychologiczne. Seksuolog zapewni nam więc fachową diagnozę i rozpocznie odpowiednią terapię – nie przepisze jednak lekarstw, które mogą być skuteczne w leczeniu braku potencji. Tutaj należałoby się zgłosić najpierw np. do lekarza rodzinnego, czy do urologa.

Poprawa potencji w domu

 1. Odpowiednia dieta. Mniej słodyczy i tłuszczu. Spożywanie tzw. „afrodyzjaków”  np. owoców morza, imbiru, brzoskwiń
 2. Zadbanie o swoje dobre samopoczucie. Walka z długotrwałym stresem!
 3. Masaże podbrzusza oraz dla wytrwałych i chcących spróbować nowych rzeczy – akupresura
 4. Ćwiczenia fizyczne. Walka z tzw. „siedzącym trybem życia”
 5. Poznanie wszystkich swoich miejsc erogennych np. płatków uszu, dłoni, stóp, przez co można urozmaicić i wydłużyć grę wstępną prowadzącą do satysfakcjonującego współżycia.
potencja impotencja zaburzenia potencji poprawa potencji rodzaje potencji potencja seksualna sposoby na potencję
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: tadzik
Ocena:
@RyszardMały na tej stronie za pomocą filtrów znalazłem coś co niedawno używałem i u mnie pomogło https://www.znamlek.pl/maxon-active-21035.html
Odpowiedź
Dodano: 02 Październik 2015
Autor: gość
Ocena:
a co poszukac nie umiesz? wszytko na tacy!
Odpowiedź
Dodano: 28 Wrzesień 2015
Autor: Ryszard Mały
Ocena:
Poleci ktoś suplement na impotencje ???
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach