45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Pokonaj ból głowy w czasie ciąży – zwalcz jego przyczyny

Pokonaj ból głowy w czasie ciąży – zwalcz jego przyczynyPokonaj ból głowy w czasie ciąży – zwalcz jego przyczyny

Ból głowy bywa udręką, nie pozwala się skupić, wypocząć, jest powodem rozdrażnienia i złego samopoczucia. Co zrobić, by skutecznie się go pozbyć, gdy nie można zażyć tabletki? Jak poradzić sobie z problemem nawracających bóli głowy w ciąży, gdy szczególnie należy uważać na zdrowie swoje i dziecka. Jakich sposobów używać i czy można skutecznie walczyć z tą dolegliwością?

  • Co oznacza ból głowy w ciąży?

  • Jak się pozbyć bólu głowy w ciąży?

Ból głowy w ciąży – jakie są ich przyczyny?

Bóle głowy dotykają niemal każdego, natomiast ciążowe bóle głowy są szczególnie uciążliwe, ponieważ nie można ich zlikwidować metodami dostępnymi dla każdego. Ból głowy w czasie pierwszych miesięcy oczekiwania na dziecko spowodowany jest szeregiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie przyszłej mamy. Często również wynikają ze szczególnej sytuacji w jakiej znajduje się w tym czasie kobieta. Stres, niepewność o przyszłość, troska dotycząca zdrowia i stanu dziecka, przemęczenie, brak snu, głód i napięcie emocjonalne to najczęściej wymieniane powody bólu głowy w tym szczególnym okresie jakim jest ciąża.

Chcesz uniknąć bólu głowy? Usuń jego przyczynę

Przyszłe mamy narażone są na różne problemy zdrowotne, z którymi muszą nauczyć sobie radzić odpowiednio do sytuacji w jakiej się znajdują. Z bólem głowy da się wytrzymać i jakoś przetrwać kolejny dzień  zmagań z nim, ale po co się męczyć? Najskuteczniejszym sposobem na walkę z bólem głowy jest określenie i zlikwidowanie jego przyczyny oraz  zapobieganie im.

Najważniejszy jest spokój

Warto w tym wyjątkowym czasie jakim jest dziewięć miesięcy ciąży, zadbać o komfort swój i przyszłej pociechy. Hałas, gwar, tłum w sklepie czy restauracji mogą negatywnie wpływać na samopoczucie ciężarnej i wywoływać niechciany ból głowy. Rozwiązanie jest bardzo proste – w domu ścisz telewizor i radio, wycisz odpowiednio telefon. Unikaj głośnej muzyki i tłumów.

Zrelaksuj się

Czasami najłatwiejsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Jeśli jesteś stale zdenerwowana, masz nawał pracy, ani chwili na odpoczynek, nie jest trudno o ból głowy. Ciąża to nie tylko cudowny czas oczekiwania na dziecko, ale również czas niepokoju i niepewność. Mimo wszystkim przeciwności spróbuj się zrelaksować. Doskonałe mogą okazać się ćwiczenia relaksacyjne lub joga, jednak nie są one dobre dla każdego. Innym sposobem na pozbycie się napięcia może być położenie się na kilkanaście minut w ciemnym, cichym pokoju.

Odpoczynek nade wszystko

Większość kobiet w czasie ciąży nadal intensywnie pracuje, dlatego przemęczenie i bóle głowy mogą im towarzyszyć nie tylko w pierwszym i ostatnim trymestrze ciąży, ale przez całe dziewięć miesięcy. Nie musisz od razu rezygnować z pracy i swoich planów zawodowych, ważne jest abyś zapewniła sobie odpowiednią dawkę wypoczynku. Wysypiaj się jeśli tylko możesz, zmniejszy to poziom zmęczenia i nie doprowadzi do pojawienia się bólu głowy. Nie śpij jednak zbyt długo, ponieważ nadmiar snu także powoduje ból głowy.

Zadbaj o świeże powietrze wokół

Zaduch w pokoju, zbyt wysoka temperatura, dym papierosowy, to wszystko czynniki powodujące ból głowy. Dlatego staraj się nie przebywać w pomieszczeniach zadymionych i przegrzanych, wietrz, otwieraj okna, wstawiaj wentylator aby tylko uniknąć miejsc dusznych.

Plecy prosto!

Zbyt długie godziny w jednej pozycji przed komputerem, czytanie ze stale pochyloną głową, źle dobrana poduszka, także mogą ci zaszkodzić i spowodować ból głowy. Zmieniaj pozycję tak często jak możesz, staraj się siedzieć przy komputerze z wyprostowanymi plecami, zainwestuj w dobrze dobraną poduszkę, która zagwarantuje ci zdrowy sen.

ciąża ból głowy w ciąży sposoby na ból głowy w ciąży metody na ból głowy przyczyny bólu głowy
Komentarze
Dodano: 22 Sierpień 2016
Autor: Dagmara
Ocena:
No i zastosuje te sposoby, bo czasem ból głowy jest nie do zniesienia a nie chce zaszkodzić maleństwu.
Odpowiedź
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Kasia
Ocena:
I do tego wszystkiego na ból głowy w ciąży dołączyłabym kompres.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach