45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Piżama to zbędny wydatek?! Poznaj 5 powodów, dla których warto spać nago!

Piżama to zbędny wydatek?! Poznaj 5 powodów, dla których warto spać nago!Piżama to zbędny wydatek?! Poznaj 5 powodów, dla których warto spać nago!

Nago sypia jedynie 12% społeczeństwa. Mając świadomość zalet płynących ze spania bez piżamy, są to dość intrygujące dane. Dlatego warto wiedzieć, iż „nagi” sen wywiera pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, psychikę i płodność.

Zwolennicy spania nago najczęściej opowiadają się za wygodą dla ciała, którego nie krępuje żaden materiał. Na niekorzyść snu "au naturel", może przemawiać załapane przeziębienie. Temperaturze podczas zimy zaradzą kaloryfery. Jako, że partnerzy doskonale znają swoje ciała, nie mają powodu by wymigiwać się wstydem. Poznaj najważniejsze argumenty przeciw piżamie czy koszuli nocnej!

 • Jakie właściwości ma spanie nago?

 • Czy sen nago jest zdrowszy?

5:0 dla zdrowotnych korzyści!

 • Regenerujący sen
  Po zapadnięciu w objęcia Morfeusza, temperatura ciała maleje. Oddajemy ciepło przez skórę na zewnątrz. Otulając się w piżamę nie pozwalamy na pełną realizację tego procesu w związku z czym bez wyraźnych przyczyn każdego ranka stajemy niewyspani. Nocą niejednokrotnie się przebudzamy i przewracamy z boku na bok. Wentylację zaburza nawet piżama z naturalnej bawełny.
 • Zadowolenie ze związku
  Spanie nago może wpłynąć pozytywnie na naszą relację z drugą połową. Wzrasta nasza satysfakcja ze związku, chętniej i częściej uprawiamy miłość. Co najważniejsze, porzucenie piżamy usuwa symboliczną barierę między kochankami. Brytyjscy badacze dowiedli, iż blisko 60% par, które śpią nago jest ze swego związku bardziej zadowolona, co stanowi wynik, aż o 10% lepszy, niż w przypadku osób, które sypiają w piżamach. Najgorzej w statystykach wypadli śpiący w ciepłych kombinezonach do spania, które ostatnio stały się modne, w tzw. onesie, bowiem satysfakcję odczuwało zaledwie 16% par.
 • Mniejsze ryzyko infekcji
  Śpiąc ubrani doprowadzamy do przegrzewania naszego ustroju. Działa to zabójczo na nasz metabolizm i optymalne wytwarzanie hormonów, wzrasta kortyzol, czyli tzw. hormon stresu. Tkanka tłuszczowa łatwo odkłada się w niepożądanych miejscach. Prócz tego, jak wiadomo bakterie lubują namnażać się w cieple, dlatego jesteśmy bardziej narażeni na rozwój zakażeń okolic intymnych oraz skóry.
 • Uszczęśliwiająca moc dotyku
  Pary, które przytulają się nago, mają niższy poziom stresu i ciśnienia, czują się bardziej szczęśliwe.
 • Spanie nago jest dobre dla nasienia!
  Najważniejszym argumentem może okazać się dla panów ten, iż przegrzewanie osłabia funkcjonowanie jąder, a w konsekwencji jakość nasienia ulega pogorszeniu, czego dowodzą fińskie badania.
sen nasienie zdrowy sen spanie nago wydajny sen regenerujący sen jak się wyspać
Komentarze
Dodano: 19 Kwiecień 2016
Autor: Gosiaczek
Ocena:
Spanie nago jest dla mnie nie zbyt komfortowe ze względu na obecność 9-letniej córki w domu :) ale jestem za.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach