45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Niezbędnik przyszłej mamy. Co spakować na salę porodową i na pobyt w szpitalu?

Niezbędnik przyszłej mamy. Co spakować na salę porodową i  na pobyt w szpitalu?Niezbędnik przyszłej mamy. Co spakować na salę porodową i na pobyt w szpitalu?

Odprężyć się przyszłej mamie pozwoli myśl, że spakowana torba do szpitala czeka w dostępnym miejscu, przynajmniej na miesiąc przed terminem porodu. Dzięki takiemu przygotowaniu poczujesz, że masz kontrolę nad sytuacją. Nie warto przesadzać ze zbędnym bagażem, lecz są rzeczy bez których nie możesz się obejść.

  • Co zabrać do szpitala na poród?

  • Co jest potrzebne po porodzie?

Podpowiadamy, co w wyprawce powinno się znaleźć. Wskazane będzie jednak przedzwonienie do szpitala, w którym będziesz rodzić, z pytaniem czy nie posiadają jakiś wyjątkowych wymogów.

Niezbędnik na czas porodu

Jedna, ewentualnie dwie dłuższe podkoszulki, bądź koszule nocne oraz szlafrok, kapcie i ciepłe skarpetki. Podpaski o maksymalnej chłonności, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne i nawilżane. Chusteczka lub pielucha tetrowa służąca do wycierania buzi oraz robienia okładów.

Weź dla siebie niegazowaną wodę mineralną, sok jabłkowy lub brzoskwiniowy, banany, herbatniki, czekoladę oraz kanapki dla osoby towarzyszącej.

Rzeczy niezbędne dla Ciebie po porodzie

Szczoteczka do zębów oraz pasta, dezodorant, szampon, żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej, grzebień, klapki pod prysznic. Z myślą o dniu, w którym wrócisz do domu, możesz zabrać kosmetyki do makijażu. Niezbędne są podpaski typu na noc lub poporodowe, około 20 sztuk. Papier toaletowy, ręczniki papierowe. Dwa ręczniki.

Pięć par majtek, dwie koszule z rozcięciem, ponieważ są wygodne do karmienia piersią. Ubranie na dzień wypisu, które powinno być obszerne i wygodne, może być z okresu ciąży. Po urodzeniu dziecka będziesz potrzebować czasu na wejście w ulubione ciuchy sprzed tych dziewięciu miesięcy. Godny polecenia jest jasiek do karmienia i poduszka fasolka.

Z pewnością nie obejdziesz się bez telefonu komórkowego i ładowarki.

Wyprawka dla dziecka

Koniecznie spakuj cztery pieluchy tetrowe oraz 20-30 pieluszek jednorazowego użytku. Niezbędna jest duża paczka nawilżanych chusteczek oraz krem zapobiegający odparzeniom. Z ubraniem zabierz do szpitala trzy pary śpioszków, tyle samo body rozpinanego na całej długości, parę rękawiczek „niedrapek“ lub dodatkową parę skarpetek, które nałożysz dziecku na rączki, żeby się nie podrapało, poza tym dwie pary skarpetek na stópki. Dwie czapeczki z bawełny, których szwy nie będą uciskać główki noworodka.

Wyniki badań

USG, minimum z ostatniego trymestru. HBS, czyli badanie krwi pod kątem nosicielstwa antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej, wykonane z upływem 32. tygodnia ciąży, WR pod kątem kiły, wykonane zaraz na początku i pod koniec ciąży, grupa krwi. Istotne jest badanie na obecność wirusa HIV, a także ostatnia morfologia i badanie moczu.

Wykazany poziom przeciwciał anty-Rh, jeśli występuje ujemny czynnik Rh u mamy. Wykonany posiew z pochwy w kierunku GBS, dotyczący Streptococcus agalactiae, czyli paciorkowca z grupy B. Konsultacja okulistyczna, kardiologiczna i ortopedyczna , o ile są ku temu wskazania. W razie zaplanowanej cesarki, na 4-5 dni przed nią wykonaj koagulogram (INR, APTT) oraz jonogram (sód i potas).

Dokumenty

Przygotuj dowód osobisty z aktualnym nazwiskiem, jeśli nie zdążyłaś go wyrobić, weź akt ślubu. Nie zapomnij o dokumencie, który potwierdzi uregulowanie składki zdrowotnej, np. podbita książeczka zdrowia. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą przynieś NIP własny, jeśli jesteś zatrudniona NIP pracodawcy. Karta ciąży. Możesz również zabrać skierowanie do szpitala, jednak nie jest ono konieczne.

ciąża poród jak spakować torbę do porodu co zabrać na salę porodową
Komentarze
Dodano: 22 Sierpień 2016
Autor: Kamila
Ocena:
A ja na salę porodową zapomniałam telefonu komórkowego i wody, masakra...
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach