45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Jak być szczęśliwą w okresie ciąży? 5 rad, jak dbać o siebie i dziecko!

Jak być szczęśliwą w okresie ciąży? 5 rad, jak dbać o siebie i dziecko!Jak być szczęśliwą w okresie ciąży? 5 rad, jak dbać o siebie i dziecko!

Szczęśliwa mama w czasie ciąży to równie szczęśliwe dziecko w brzuszku, które szybciej rośnie i lepiej się rozwija. Jak uniknąć ciążowych stresów i wieść zadowalające życie nawet podczas ciąży? W jaki sposób prowadzić ciążę, by przynosiła ona same chwile radości? O tym poniżej!

  • Jak dbać o dziecko podczas ciąży?

  • Jak dbać o siebie podczas ciąży?

Dla mam liczy się szczęście dziecka

Przede wszystkim spróbuj pomyśleć o zdrowiu i szczęściu Twojego nienarodzonego jeszcze dziecka. Jeśli wiesz, że chcesz dla niego wszystkiego, co najlepsze (a która mama nie chce?!), to już teraz zacznij stosować się do tych kilku rad podanych poniżej. Skutki nowego podejścia do ciąży odczujesz już po kilku dniach!

  1. W okresie ciąży możesz odczuwać silniej zmęczenie oraz możesz być bardziej senna. Nie bój się tego stanu. Jeśli chce ci się spać – spróbuj odpocząć. Możliwe, że obudzisz się dość szybko i pozostanie Ci jeszcze trochę czasu na załatwienie swoich spraw czy inne aktywności w ciągu dnia. Jedno jest pewne – walcząc ze zmęczeniem w czasie ciąży, walczysz „z wiatrakami”. Może to doprowadzić do uczucia smutku, zaniepokojenia, utraty sił i motywacji, bólów mięśni i głowy.
  2. Spróbuj rozmawiać z innymi kobietami w ciąży. Wymieniajcie się wzajemnymi spostrzeżeniami i uwagami na temat tego błogosławionego stanu. Jeśli czujesz jakikolwiek niepokój związany z ciążą czy z porodem, to najlepszy sposób na odstresowanie się i odsunięcie złych myśli na bok. Rozmowa z innymi osobami w tym samym stanie działa jak terapia!
  3. Bądź szczęśliwa z tego, że jesteś w ciąży. Wszystko się ułoży zgodnie z Twoim planem, zawsze powtarzaj tylko pozytywne myśli. To wpłynie na całokształt światopoglądu – Twoje myśli wykreują prawdziwe, przeżywane szczęście! Afirmuj siebie samą i swój stan – ciąża to jeden z najpiękniejszych i jeden z najbardziej naturalnych etapów w życiu każdej kobiety.
  4. Pozwalaj sobie jeść, co tylko zechcesz. Chęć na jakiś wybrany owoc, na wybrane warzywo czy daną potrawę może nie być tylko Twoją chwilową zachcianką. To wołanie organizmu, który potrzebuje witamin, mikro- i makroelementów. Jeśli jednak masz ochotę na coś niezdrowego, spróbuj znaleźć zamiennik. Odżywiaj się w sposób zbilansowany, a na pewno nie przytyjesz wiele w czasie trwania ciąży!
  5. Stres to jeden z Twoich najgorszych wrogów – powiedz mu stanowcze i zdecydowane NIE! Jeśli w pierwszych miesiącach ciąży pracujesz, zadbaj o to, aby nikt i nic nadmiernie Cię nie stresowało. Postaraj się również unikać stresu i konfliktów w domu i wśród przyjaciół. Staraj się każdy konflikt załagodzić, a jeśli trzeba – wycofaj się. Nadmierny stres może być niebezpieczny dla kobiet w ciąży!
ciąża szczęście w ciąży jak być szczęśliwszą w ciąży rady dla kobiet w ciąży

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach