45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Czwarty miesiąc ciąży – dlaczego taki znaczący?

Czwarty miesiąc ciąży – dlaczego taki znaczący?Czwarty miesiąc ciąży – dlaczego taki znaczący?

Większość kobiet decyzję o podzieleniu się z rodziną i znajomymi o swoim odmiennym stanie odwleka do czwartego miesiąca ciąży. Jest to prawdopodobnie spowodowane niepewnością jaka towarzyszy pierwszym trzem miesiącom ciąży. Niestety  nigdy nie wiadomo jak potoczy się pierwszy trymestr ciąży. Jest to czas na przyzwyczajenie się do swojego stanu, poznanie swojego ciała na nowo. Czas poświęcony na wybór lekarza prowadzącego ciążę, oraz pierwsze badania.

  • Jak wygląda czwarty miesiąc ciąży?

  • Jak wygląda ciąża w czwartym miesiącu?

W czwartym miesiącu ciąży widocznie zaczyna zmieniać się ciało przyszłej mamy, zaczyna uwidaczniać się brzuszek i nadchodzi czas aby naprawdę uwierzyć, że ciąża to nie sen. W czwartym miesiącu ciąży mijają także uciążliwe i męczące wiele kobiet poranne mdłości i wymioty. Ciąża wchodzi w całkiem inny wymiar. Kontakt z lekarzem prowadzącym ciążę został już nawiązany i zawiązuje się nić zaufania, co jest niezwykle ważne, bo to właśnie ten człowiek ma pomóc twojemu dziecku przywitać świat. Choć nadal bywasz zmęczona, mogą zdarzać ci się ewentualne omdlenia i zawroty głowy, to nie są to już sytuacje które cię przerażają, powoli się do nich przyzwyczajasz. Może zwiększyć się twój apetyt ale pamiętaj, że ciąża nie jest usprawiedliwieniem dla objadania się czekoladą czy innymi przysmakami. Zwracaj uwagę na wartościowe, bogate w białko i witaminy pokarmy.

W ciąży jesz dla dwojga a nie za dwoje. Podzieliłaś się już tą radosną nowiną z rodziną, obdzwoniłaś bliskich znajomych i przyjaciół, cieszysz się, więc niech cieszą się także twoi bliscy. Ciąża to magiczny czas pełen wyzwań. Nigdy nie było lepszego czasu na to by być modną w ciąży. Czasy gdy nosiło się obszerne stroje „pokutne” dawno poszły w zapomnienie. Dziś przyszła mama może poszaleć na zakupach w poszukiwaniu modnych sukienek, spodni czy tunik.  Nie ma jednak co przesadzać ze strojami typowo ciążowymi. Jeśli jakieś rzeczy lubisz szczególnie, możesz je nosić nawet jeśli nie mają przeznaczenia ciążowego.

Czwarty miesiąc ciąży jest tym wyjątkowym miesiącem podczas całej ciąży także ze względu na fakt, że to właśnie wówczas możesz poczuć pierwsze ruchy twojego malucha. Choć ruchy zarodka rozpoczynają się już w siódmym tygodniu to ty możesz zacząć je odczuwać między 14 a 18 tygodniem. Mogą wystąpić przesunięcia tego zjawiska spowodowane czynnikami indywidualnymi. Wcześniej ruchy dziecka mogą wyczuć mamy, które już były w ciąży i wiedzą czego oczekiwać. Dla kobiet dla, których ciąża to premiera jest to niezwykłe uczucie. Miłe bąbelkowanie pod sercem, odczuwane także jako lekkie kopnięcia.

Twoje dziecko może wykazywać aktywność gdy ty leżysz i chcesz odpocząć, lub całkiem odwrotnie jest aktywne razem z tobą, gdy spacerujesz. Teraz kiedy już wszyscy wiedzą, że jesteś w ciąży i twój stan się uwidacznia możesz być zasypywana niechcianymi dobrymi radami babć, cioć czy koleżanek. Niestety nie możesz ukryć się na bezludnej wyspie i spokojnie przeczekać tego okresu. Przede wszystkim nie przejmuj się, nie daj się ponieść nerwom, wykorzystaj swoje poczucie humoru i przekonaj rozmówcę, że masz zaufanie do lekarza i to on wpływa na twoje postępowanie. Musisz nauczyć sobie radzić, w tych trudnych sytuacjach bo czwarty miesiąc ciąży to nadal czas frustracji i nerwów spowodowany np. tym, że nie mieścisz się już w normalne stroje lub, że jeszcze nie możesz nosić strojów ciążowych. Jesteś rozbita i w głowie biją ci się myśli, możesz mieć problemy z koncentracją. To całkowicie normalny stan i nie należy zbytnio roztrząsać dlaczego tak jest. Pomyśl, że te same rozterki co ty w tym czasie mają tysiące innych kobiet oczekujących na swoje małe szczęścia.

ciąża czwarty miesiąc ciąży. ciąża drugi trymestr ciąży samopoczucie w ciąży

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 368 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach