45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Co warto wiedzieć o współżyciu podczas ciąży ?

Co warto wiedzieć o współżyciu podczas ciąży ?Co warto wiedzieć o współżyciu podczas ciąży ?

Pozostawiając w tle najnowsze osiągnięcia nauki, poglądy religijne i filozofię, początkowi każdego życia daje akt płciowy. Pomijając fakt, czy seks przestanie dla nas istnieć, stanie się niemiłym zjawiskiem lub przyniesie niespotykane dotąd rozkosze, w przypadku każdej z par przyszłych rodziców seks stanie się nową przygodą ulegającą przez okres dziewięciu miesięcy ciągłym zmianom. Różnice między poszczególnymi parami są duże, to jednak istnieje punkt wspólny dla wszystkich trymestrów ciąży – zmienność współżycia. Może się okazać, że seks podczas ciąży stanie się wspaniałym przeżyciem i trudno będzie się pogodzić, że należałoby go ograniczać. Może również oznaczać niewygodne  zobowiązanie, lub całkowitą rezygnację. Dokonanie wyboru dziewięciomiesięcznej drogi przeżyć seksualnych zależy od poszczególnych par i ich odczuć związanych ze stanem fizycznym i psychicznym.

  • Czy można się kochać w ciąży?

  • Czy współżycie podczas ciąży jest bezpieczne?

Podczas pierwszego trymestru ciąży a w szczególności na samym początku ciąży wyraźnie spada libido. Zmęczenie, senność, ciągłe nudności i towarzyszące temu wymioty skutecznie zniechęcają do nocy pełnych aktywności.  Nie należy zmuszać się do zwiększania swej atrakcyjności w takim stanie. Warto dostosować się do nowej sytuacji i jeśli macie z partnerem wolne popołudnie to warto spróbować urządzić sobie romantyczną, miłosną przygodę wówczas, a w nocy po prostu się wyspać. Są jednak przyszłe mamy, które ten czas widzą jako czas zwiększonych potrzeb seksualnych. Siła doznań seksualnych jest u nich napędzana hormonalnym przekrwieniem i obrzękiem narządów płciowych. Mogą one w tym czasie doznawać wielokrotnych orgazmów lub przeżyć orgazm po raz pierwszy.

Przeważnie zainteresowanie seksem podczas ciąży powraca i nasila się w drugim trymestrze. Przyszła mam miała już dosyć czasu do przyzwyczajenia się do nowej sytuacji, przyszły tata również. Minęły męczące mdłości i wymioty, zmęczenie powoli przemija i możecie zacząć cieszyć się sobą i więzią między wami. Szczególnie pary, które musiały poświęcić wiele wysiłku, starań i wyrzeczeń aby zajść w ciążę mogą ten czas wykorzystać rekreacyjnie. Koniec z kalendarzem, wykresami pomiaru temperatury, niepewnością i oczekiwaniem. Czas zacząć cieszyć się niczym nieskrępowanym seksem.

Wraz z rosnącym w tobie życiem zmienia się twoja figura i współżycie w ostatnim trymestrze ciąży jest tymi zmianami determinowane. Rosnący brzuch staje się przeszkodą wielką niczym szczyty gór. Twoje nowe kształty mogą również lekko zniechęcać męża choć większość mężczyzn w tym czasie hołduje zasadzie, że w ciąży duże jest piękne. Część szczęśliwych par czerpie przyjemność z tego, że piersi są pełniejsze i bardziej jędrne. Innym znów przeszkadza ich nadwrażliwość i bolesność. W zdrowej, prawidłowo przebiegającej ciąży współżycie nie niesie zagrożenia przed urażeniem dziecka czy spowodowaniem poronienia lub wywołaniem skurczów będących powodem wcześniejszego porodu. Dziecko w czasie waszych miłosnych uniesień może odczuwać delikatne kołysanie ale z pewnością niczego nie widzi i nie słyszy. Jest doskonale chronione przez ściany macicy. Czasami niechęć do seksu wynika z naszych odczuć spowodowanych myślą o tym, że dobiega końca czas gdy byliście tylko we dwoje. Większość odrzuca od siebie obraz własnych rodziców i seksu choć przecież jesteśmy dowodem na to że taki fakt miał miejsce.

Ciąża to czas pełen zmian na każdym poziomie naszego życia. Dotyczy to także naszych relacji seksualnych. Dobre związki nie powstają w jeden dzień, są one wypracowywane w cierpliwości, zrozumieniu i przede wszystkim w miłości. Dotyczy to także współżycia, które ulega zmianie w tak wyjątkowym okresie jakim jest oczekiwanie na owoc waszych wspólnych doznań– dziecko. Należy w tym czasie szukać przede wszystkim korzyści wypływających dla was obojga ze spełnienia seksualnego, to także bardzo dobre ćwiczenie fizyczne przygotowujące do porodu. Naprawdę niewielu wyczynowych sportowców odczuwa takie przyjemności z treningów.

           

ciąża seks współżycie podczas ciąży akt seksualny seks w ciąży
Komentarze
Dodano: 22 Sierpień 2016
Autor: Monika
Ocena:
A czy nic dziecku się nie stanie? Czasem tak się zastanawiam czy nic się nie uszkodzi czy coś...
Odpowiedź
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Iza
Ocena:
Dla mnie współżycie podczas ciąży budziło lęk, że może coś uszkodzimy z płodem, dopiero rozmowa z lekarzem uświadomiła mi że nie ma czego się bać.
Odpowiedź
Dodano: 13 Kwiecień 2016
Autor: Magda
Ocena:
Oj ja podczas ciąży miała cały czas ochotę na seks. Pod koniec ciąży przyhamowaliśmy bo balismy się o zdrowie dziecka, ale przez to porób poszedł jak spłatka.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach