Większość kobiet w ciąży zastanawia się jak wpłynie ona na jej wagę, utratę formy czy zmiany spowodowane nieszczęsnymi, będącymi nadal zmorą przyszłych mam rozstępów. Rozstępy skórne drażnią bardziej niż zwiotczałe uda. Aż 90 % kobiet będących w ciąży nie uniknie powstania tego problemu. To od ciebie zależy jak skuteczna będzie twoja walka z rozstępami. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy jakie możesz zrobić dla twojej urody i dobrego samopoczucia. Jeśli nie jesteś w małej grupie szczęściar genetycznych o pięknej, elastycznej skórze będącej prezentem dziedzicznym lub wieloletnią zasługą prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej i ćwiczeń, musisz zacząć wykonywać przemyślany plan mający na celu uchronienie cię przed rozstępowym oszpeceniem.
Co to są rozstępy?
Jak radzić sobie z rozstępami?
Masz dwa wyjścia !
Możesz poprawić swój sposób żywienia i zacząć być aktywną na długo przed zajściem w ciążę. Możesz także zacząć stosować dostępne na rynku kosmetyki przeciw rozstępom lub stosować naturalne metody. Decyzję musisz podjąć szybko, ponieważ skórze potrzebny jest czas, by się wzmocnić. Im więcej go zapewnisz, tym większe prawdopodobieństwo, że i unikniesz czerwonych pasm na ciele. Doskonały czas na rozpoczęcie uelastyczniania skóry to trzy, cztery miesiące przed planowanym zajściem w ciążę. Jeśli nie masz takiej możliwości zacznij od pierwszego momentu gdy stwierdzisz, że jesteś w ciąży. Doskonała dieta, która pozwoli ci zmniejszyć ryzyko wystąpienia czerwonych prążków musi być bogata w cynk i krzem oraz witaminę E. Znajdziesz je w żółtym serze, kaszy gryczanej, pestkach dyni, orzechach, zielonych warzywach, jajkach i olejach. Przemyślana i różnorodna dieta zabezpieczy cię przed rozstępami, ale i zapewni ci dobre samopoczucie po porodzie i będzie wyrazem troski o twojego maluszka. Odżywiaj się tak, aby nie przybierać za dużo na wadze. Wskazane jest przytyć w czasie ciąży o około 9 do 13 kilogramów. Skóra będzie wówczas mniej narażona na szybkie i nienaturalne rozciąganie, które doprowadza do powstania rozstępów.
Wybierz kosmetyk do zadań specjalnych. Nie jest to wybór na całą ciążę, jeśli kosmetyk ci nie pasuje zmień go. Zwróć uwagę na skład, nie wszystkie polecane są od pierwszego miesiąca ciąży. Wybierz zapach lub najlepiej krem bezzapachowy. Możesz mieć awersję do zapachów więc po co zwiększać mdłości, które i tak już bardzo cię męczą. Dobrze by było aby wybrany przez ciebie preparat nie tylko nawilżał i uelastyczniał ale i był przeciwświądowy, ponieważ rozciągająca się skóra swędzi. Polecane na rynku preparaty przeciwko rozstępom pobudzają produkcję kolagenu i elastyny i oprócz tego obkurczają naczynia krwionośne. Wypróbowanym sposobem przeciwko rozstępom są także masaże. Możesz masować się sama lub poprosić o to męża. Pomocna w tym może być oliwa z oliwek lub oliwka dla niemowląt. Jednak przy wyborze masażu jako metody przeciwko rozstępom należy zwrócić uwagę, czy jest to nasz pierwszy w życiu masaż, ponieważ skóra w ciąży jest bardzo delikatna i może źle zareagować. Można wykonać masaż także pod prysznicem, stosując rękawicę. Taki masaż pobudzi krążenie i doskonale ujędrni skórę.
Wiele kobiet nawet nie wie czym są problemy z rozstępami, nie stosują masaży, nie używają polecanych kremów, odżywiają się jak zwykle, a i tak nie mają rozstępów. Jednak zdecydowana większość przyszłych mam zmaga się z tym problemem. Mimo zastosowania wszystkich możliwości bikini będą musiały zamknąć w szufladzie, przynajmniej na jakiś czas.
Co o tym sądzisz?