45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

ABC planowania ciąży: jak począć dziewczynkę a jak chłopca

ABC planowania ciąży: jak począć dziewczynkę a jak chłopcaABC planowania ciąży: jak począć dziewczynkę a jak chłopca

Wiele przyszłych mam przy planowaniu swojej ciąży ma pewne myśli o tym, czy wolałoby wychowywać chłopca czy dziewczynkę. Czy jest w ogóle możliwe zaplanowanie płci swojego dziecka, kiedy ciąża jest w pełni naturalna, a poczęcie czysto biologiczne? Oczywiście nie w 100%, ale istnieją pewne przesłanki, co do tego, w jaki sposób zaplanować poczęcie chłopca a jak dziewczynki.

  • Co determinuje płeć dziecka?

  • Czy dieta ma wpływ na płeć dziecka?

Co determinuje płeć dziecka?

Płeć przyszłego dziecka „zależy” od mężczyzny i od jego plemników. Mężczyźni posiadają kariotyp 46, XY, natomiast kobiety – 46, XX. Matka przekazuje dziecku każdorazowo jedynie chromosom X, który występuje zarówno u chłopców, jak i u dziewczynek. To jaki chromosom przekaże mężczyzna, a więc jego plemnik, który wygra walkę w dotarciu do komórki jajowej, będzie determinowało płeć dziecka. Jeśli plemnik będzie przenosił chromosom X – urodzi się dziewczynka, a jeśli Y – urodzi się chłopiec.

Zbliżenie a poczęcie dziecka

Termin wyboru zbliżenia może być najlepszą, lecz naukowo jeszcze niepotwierdzoną, metodą na poczęcie dziecka o wybranej płci. Według pewnych założeń współżycie podczas samej owulacji zwiększa możliwość przeżycia plemników męskich, a wiec wtedy łatwiej począć chłopca. Jeśli jednak chcemy począć dziewczynkę współżycie należy rozpocząć na parę dni przed owulacją, a dzień przed i w dniu owulacji powstrzymać się od współżycia. Jeśli dojdzie do zapłodnienia to bardzo prawdopodobne, że urodzi się dziewczynka, ponieważ plemniki z chromosomem X mają większe szanse na dłuższe przeżycie w drogach rodnych kobiety.

Podczas wspólnego zbliżenia warto również zadbać o to, aby kobieta pierwsza osiągnęła satysfakcję seksualną. Wtedy też istnieje większe prawdopodobieństwo poczęcia chłopca, ponieważ dzięki kobiecemu orgazmowi przygotowuje się w pochwie świetne środowisko bytowania dla plemników, szczególnie męskich, które są znacznie szybsze od plemników damskich. Libido kobiety odgrywa tutaj ważną rolę. 

Czy dieta może pomóc?

Niektórzy sądzą, że dieta, jakiej poddaje się kobieta, może mieć wpływ na to, jakie plemniki „lepiej” poradzą sobie w nieprzyjemnym dla nich środowisku pochwy. Pewne przesłanki mówią o tym, że poczęcie chłopca może się wiązać z przejściem na dietę wysokokaloryczną, natomiast planowanie dziewczynki powinno być związane z dietą niskokaloryczną. Tak, czy inaczej, w ogóle poczęcie dziecka możliwe będzie tylko wtedy, gdy kobieta będzie się odżywiać w sposób zrównoważony, zdrowy i zbilansowany.

Gorąca a zimna kąpiel

Kobiety starające się o syna powinny raczej wybierać kąpiele chłodne albo letnie, ponieważ gorąco działa na plemniki męskie bardziej destruktywnie, niż na plemniki damskie. Panie, które planują córkę mogą natomiast wybierać kąpiele cieplejsze oraz np. wizytę w saunie. Natomiast pielęgnacja okolic intymnych powinna być wykonywana z użyciem płynu do higieny intymnej o odpowiednim pH, który będzie chronił tę strefę kobiecego ciała.

ciąża planowanie ciąży płeć dziecka
Komentarze
Dodano: 14 Czerwiec 2016
Autor: Martyna
Ocena:
Dla mnie płeć dziecka nie gra roli aby było zdrowe, kiedyś kobiety przy porodzie dowiadywały się jaka płeć i ile jest dzieci, a dziś juz wszystko wiadomo, to chociaż nie ingerujmy w płeć.
Odpowiedź
Dodano: 02 Czerwiec 2016
Autor: Klaudia
Ocena:
Planuję ciąże i chcialabym chłopca zobaczymy jak ta metoda pomoże ;)
Odpowiedź
Dodano: 13 Kwiecień 2016
Autor: Daga
Ocena:
No myslę że ma to znaczenie porównując płeć mojego dziecka i koleżanek.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach