45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

27 tydzień to najtrudniejszy okres w ciąży. Dowiedz się czego możesz się spodziewać.

27 tydzień to najtrudniejszy okres w ciąży.  Dowiedz się czego możesz się spodziewać.27 tydzień to najtrudniejszy okres w ciąży. Dowiedz się czego możesz się spodziewać.

W czasie 27 tygodnia ciąży twoje dziecko jest na tyle duże, że można je mierzyć do stóp do głowy. Mierzy już prawie 25 centymetrów. W tym okresie możesz mieć większą niż w pozostałych ochotę na seks, ale jednocześnie coraz więcej problemów. Jak przejść ten ostatni etap ciąży?

27 tydzień ciąży - Jak zmienia się twoje ciało?

Prawie trzy czwarte ciężarnych kobiet ma dolegliwości związane z puchnięciem kończyn, dolnych i górnych. Umiarkowane obrzęki są wynikiem wzmożonego przepływu krwi w tkankach organizmu. Są całkowicie naturalne. Jeśli jednak masz wrażenie, że w pewnych miejscach opuchnięcia są zbyt duże, poradź się lekarza. Nadmierne puchnięcie może oznaczać stan przedrzucawkowy. Towarzyszą mu także inne typowe objawy takie jak podwyższone ciśnienie krwi, białko w moczu, bóle głowy. Pamiętaj, że lekarz powinien zbadać cię pod tym kątem niezależnie od tego jak bardzo jesteś opuchnięta. Takie badanie jest wykonywane standardowo podczas każdej wizyty. Aby pomóc sobie w tym okresie, unikaj stania lub siedzenia przez dłuższy czas. Najlepiej jak będziesz troszkę bardziej ruchliwa. Idź na spacer albo na basen popływać (oczywiście za zgodą lekarza). W trakcie odpoczynku, nogi trzymaj w górze. Bardzo ważne jest picie wody w ciągu dnia. Zaleca się 8 szklanek dziennie.

Jak rozwija się twoje dziecko?

Kształt uszu jest już normalny, natomiast rozwijają się jeszcze unerwienia, które odpowiadają za słuch. Jednak twoje dziecko już rozpoznaje głos. Nawet jeżeli jest bardzo niewyraźny. Potrafi już rozpoznać nie tylko twój głos, ale też twojego partnera. Jest to bardzo dobry okres aby rozpocząć czytanie i śpiewanie. Masz czas, żeby poćwiczyć kołysanki, które chciałabyś śpiewać twojemu maluszkowi jak się pojawi na świcie. Rytmiczne odgłosy maleństwa mogą oznaczać jego czkawkę. Nie musisz się tym niepokoić, jest to normalne i może się często powtarzać, gdyż zaczynają dojrzeć jego płuca.

  • Jak wygląda 27 tydzień ciąży?

  • Jak rozwijasię dziecko w 27 tygodniu ciąży?

Jak duże jest twoje dziecko?

W 27 tygodniu ciąży twoja macica jest wielkości piłki do koszykówki, a jeszcze 2 tygodnie temu miała kształt piłki do futbolu. Na tym etapie twoje dziecko może pochwalić się już 25 centymetrami.

Jakie plany na ten tydzień?

Jest to najwyższy czas, aby pomyśleć o zainstalowaniu w samochodzie fotelika dla dziecka kiedy będzie wraz z tobą opuszczało szpitalne mury. Możesz zapytać się innych mam jaki typ fotelika wybrały. Wybór jest bardzo dużo, więc możesz spokojnie w tym czasie zająć się tą kwestią i wybrać ten odpowiedni.

Co się dzieję z tobą?

W ciąży kobieta zmienną jest. To samo dotyczy jej sfery seksualnej. W jednej chwili ma ogromną ochotę na seks, a w drugiej może ją już stracić i to właściwie bez powodów. Po urodzeniu dziecka raczej na pewno nie będziesz miała w głowie seksu. Nowy członek rodziny wymaga całkowitego poświęcenia uwagi. Zarówno z twojej strony jak i partnera. Jest to zarazem dodatkowy stres dlatego życie intymne schodzi na dalszy plan.

Rady dla twojego partnera

Kiedy twoja partnerka jest w ostatnim etapie ciąży, ze względu na jej zaawansowany stan, zastąp ją w domowych zadaniach. Takie czynności jak odkurzanie górnych półek czy mycie wanny mogą być wręcz niebezpieczne. Zaproponuj swoją pomoc i przejęcie obowiązków. Ten ważny gest z twojej strony na pewno zostanie przez nią doceniony.

ciąża dziecko 27 tydzień ciąży zaawansowana ciąża ciąża 27 tydzień
Komentarze
Dodano: 02 Czerwiec 2016
Autor: Daga
Ocena:
W ostatnim trymestrze pojawiły się u mnie rozstępu na brzuchu, i właściwie do 36 tygodnia miałam mały brzuszek, ostatni miesiąc był wariactwem bo córka z 1800g skoczyła do 3400g.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach