45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Żyj z głową dla serca !

Żyj z głową dla serca !Żyj z głową dla serca !

Mięsień, który nie zna odpoczynku. Czuwa nad przebieg funkcji życiowych, nawet gdy jesteśmy pogrążeni we śnie. Ze wzrostem stresu i wysiłku przyśpiesza. Bez niego nie istniejemy. Jak należy o nie dbać by służyło nam jak najdłużej?

Serce w ciągu doby przepompowuje ponad 6 000 litrów krwi. Z miarową częstotliwością uderza od 60 – 90 razy na dobę. Tworzą je lewy i prawy przedsionek oraz odpowiadające im dwie komory. Ważąca zależnie od płci 270 – 320 g pompa układu krwionośnego.

  • Jak dbać o serce?

  • Czy zielona herbata pomaga na serce?

Zdrowe, dobre serce

Zacieśnij więzi rodzinne, zadbaj o stały kontakt z bliskimi ci ludźmi. Dzięki wzajemnemu wsparciu, miłości i przjaźni zagrożenie stresem czy depresją, które w dużej mierze przyczyniają się do chorób serca, będzie znacznie niższe. Pomogą w tym wspólne posiłki, dzielenie zainteresowań, ruch na świeżym powietrzu. Ten ostatni również z uwagi na zapobieganie nadwadze wraz z jej niekorzystnymi skutkami dla serca. Wolontariat, społeczne zaangażowanie, małe dobre gesty zadziałają korzystnie na twoje zdrowie i samopoczucie.

Cud zielonej herbaty

Zielona herbata bawiennie wpływa na ciśnienie krwi, zmniejsza cholesterol. Jest bogata w antyoksydanty, które są ważne dla optymalnej pracy serca, chornią przed nowotworami oraz stresem oksydacyjnym.

Podstawą biopierwiastki

Niedobór koenzymu Q10 przyjmowanego wraz z pożywieniem, a zarazem produkowanego przez wątrobę może przyczynić się do niewydolności mięśnia sercowego. Warto codziennie go dostarczać w wysokości 100 mg, co pozytywnie wpłynie na pracę serca. W diecie nie powinno zabraknąć selenu i witaminy E, które wraz z koenzymem uchronią serce przed wpływem toksyn. Dawka 0,01 mg zapewni odpowiednie krążenie mózgowe, a także ograniczy ryzyko choroby niedokrwiennej serca. Magnez jest pierwiastkiem mającym istotny wpływ na układ krążenia. Każdego dnia potrzebujemy go w granicach 250 – 350 mg.

Bez diety ani rusz!

Wskazane są chude wędliny, cielęcina i drób. Dla obniżenia krzepliwości krwi, zwiększenia elastyczności naczyń krwionośnych obniżenia ciśnienia doskonałe będą tłuste ryby morskie, ponieważ są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3. Do smażenia stosuj oleje roślinne tłoczone na zimno, a przede wszystkim oliwę z oliwek. Spożywaj na codzień co najmniej 500 g warzyw i owoców oraz pieczywo i płatki bogate w błonnik. Migdały zawierające w dużej mierze tłuszcz jednonienasycony zmniejszą stężenie złego cholesterolu.

Zdrowie to smukła sylwetka

Jeśli zmagasz się z otyłością, koniecznie zrzuć zbędne kilogramy. Bądź konsekwentny, stosuj urozmaiconą dietę, która pozwoli schudnąć w optymalnym tempie, nie narażając cię na zgubny efekt jojo. Jedną z bardziej wskazanych jest kuchnia śródziemnomorska, dowiedziono, iż osoby zamieszkujące południowy rejon Europy procentowo najrzadziej borykają się z chorobami układu krążenia.

choroby serca zdrowe serce rady dla serca jak dbać o serce

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach