45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 979 produktów w 209 kategoriach

Życie pod kontrolą wagi – rady na odchudzanie

Życie pod kontrolą wagi – rady na odchudzanieŻycie pod kontrolą wagi – rady na odchudzanie

 Chyba nie ma kobiety, która kiedykolwiek nie pomyślałaby krytycznie o swoim wyglądzie, coraz częściej potrzebę schudnięcia odczuwają panowie.

Chcąc jak najszybciej osiągnąć zamierzony cel zdarza się, że nasze ambicje wymykają się spod kontroli. Głodujemy, na aukcjach internetowych kupujemy nikomu nieznane preparaty na odchudzanie, niedożywieni i wyczerpani stosujemy mordercze treningi, które zamiast tkanki tłuszczowej spalają nasze mięśnie.

  • Jak się odchudzać?

  • Jak skuteczenie schudnąć?

20% mniej kalorii na diecie = 0% efektu jojo po jej zakończeniu

Całkowita przemiana materii jest wskaźnikiem informującym nas o kompleksowym zapotrzebowaniu energetycznym w ciągu dnia. Dla przeciętnej kobiety wynosi 2200 kcal, a dla mężczyzny 2804. Od sumy, która zgodnie z wyliczeniami nam przysługuje musimy odliczyć 20%, czyli średnio 440-560 kalorii, dzięki czemu schudniemy w optymalnym tempie i unikniemy efektu jojo.

Posiłki w zgodzie z zegarem biologicznym

Każdego dnia powinniśmy spożywać 5 posiłków, w odstępach 3-4 godzin. Nie bez znaczenia jest czas, w którym po nie sięgamy.

Do 30 minut po przebudzeniu – śniadanie. Do krwi powinna dotrzeć porcja glukozy, żeby nie skazywać organizmu na „tryb awaryjny”, gdyż spowolni metabolizm, zacznie gromadzić zapasy tłuszczu, a energię czerpać z mięśni.

11:00 – II śniadanie. Powinno być lekkie, np. kanapka z razowego pieczywa lub jogurt.

13:00-15:00 – obiad. Praca układu trawiennego przebiega szybko i sprawnie, a poziom enzymów trawiących białko jest wysoki. Zalecana jest porcja ryby, chudego mięsa, kotletów sojowych, warzywa i dodatek węglowodanowy, np. kasza, ryż. Grilluj i gotuj na parze zamiast smażyć.

16:00-17:00 – podwieczorek. Szczyt insulinowy pobudza chęć na coś słodkiego, np. kisiel, owoc.

18:00-19:00 – kolacja. Po tym czasie praca żołądka zwalnia. Wskazane są warzywa, ryba, chude mięso.

Powiedz NIE przetworzonej żywności

Żywność przetworzona jest przesycona konserwantami, substancjami nadającymi smak i aromat, solą, która skutkuje nadmiarem wody w organizmie oraz cukrem.

Postaw na błonnik i ruch

Błonnik doskonale wypełni przewód pokarmowy, ureguluje wypróżnianie. Bogate w niego są rośliny strączkowe, pieczywo razowe, grube kasze, płatki z pełnego przemiału, owoce i warzywa. Zdrowe odchudzanie obejmuje także aktywność fizyczną. Biegaj, odwiedzaj siłownie lub zdecyduj się na nordic walking czy zumbę, która jest ostatnio w modzie. Ćwicz 3-4 razy w tygodniu, pamiętaj że tkanka tłuszczowa spala się dopiero po 45 minutach.

Nawadniaj organzm

Odwodnienie spowalnia spalanie tłuszczu. Po wodę warto sięgać również z tego względu, że usuwa toksyny z organizmu. Pij zieloną herbatę, ponieważ przyśpieszy przemianę materii, a także czerwoną po posiłkach i przekąskach, gdyż białka będące budulcem mięśni, ułatwi metabolizm tłuszczów i przyswajanie substancji odżywczych.

błonnik odchudzanie ćwiczenia zdrowe odchudzanie posiłki
Komentarze
Dodano: 29 Czerwiec 2016
Autor: Brygida
Ocena:
Cenne wskazówki, na odchudzanie jak znalazł.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 386 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 979 produktów w 209 kategoriach