45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 978 produktów w 209 kategoriach

Źródło frustracji i wątpliwości. Problem z erekcją u młodego mężczyzny – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Źródło frustracji i wątpliwości. Problem z erekcją u młodego mężczyzny – wszystko, co powinieneś wiedziećŹródło frustracji i wątpliwości. Problem z erekcją u młodego mężczyzny – wszystko, co powinieneś wiedzieć

W społeczeństwie panuje przekonanie, że trudność z osiągnięciem seksualnej satysfakcji jest domeną przede wszystkim dojrzałych mężczyzn. Coraz częściej problemy z erekcją nie dotyczą tylko i wyłącznie panów w średnim wieku. Okazuje się, że impotencja dotyka również osoby poniżej 27-ego roku życia. Słaba erekcja nie zawsze ma jednak podłoże fizjologiczne. U osób borykających się z tym problemem przyczyną są zwykle stres, ciężka praca i alkohol.

 • Co powoduje problemy z erekcją?

 • Jak wyleczyć impotencję?

Lekarze alarmują, że najczęstszym powodem zaburzeń erekcji u młodych ludzi są czynniki psychiczne. W psychice tkwi problem z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu – co więcej, w wyniku niepowodzeń, stres rośnie, więc każdy kolejny nieudany seks dodatkowo go potęguje. Bardzo ważne w takich momentach jest wsparcie i wyrozumiałość partnerki.

Do głównych przyczyn problemów z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji należą:

 • Nałogowe palenie papierosów,
 • Zbyt intensywna praca,
 • Długo utrzymujący się stres,
 • Zbyt mała ilość snu,
 • Niewłaściwa dieta,
 • Nadużywanie alkoholu.

Po wyeliminowaniu ze swojego życia tych czynników, sprawność seksualna w większości przypadków wraca do normy. Jednak problem może tkwić w psychice, czyli:

 • Skłonności do kompleksów,
 • Monotonii w seksie,
 • Stanach lękowych, np. przed niechcianą ciążą lub wirusem HIV itd.,
 • Niskim poczuciu własnej wartości,
 • Problemach w związku, czyli kłótniach, niedopasowania się pod względem temperamentu,
 • Lęku przed kompromitacją w oczach partnera.

Jak wyleczyć impotencję występującą w młodym wieku?

Najskuteczniejszą formą leczenia słabej erekcji jest zrezygnowanie ze szkodliwych nawyków, zmiana trybu życia na zdrowy lub psychoterapia. Zależnie od podłoża problemów, terapia może odbywać się w formie indywidualnej lub partnerskiej i ma na celu podniesienie samooceny.

Dobrym rozwiązaniem jest również sięgnięcie po zioła i preparaty roślinne, które dzięki łagodnemu działaniu mogą wpłynąć na możliwości seksualne mężczyzny, do tego typu składników zaliczamy lubczyk, miłorząb i żeń-szeń. Istotny wpływ może mieć ten aktywność fizyczna i masa ciała – w przypadku nadwagi, wzrost aktywności seksualnej może spowodować redukcja tkanki tłuszczowej.

Dietę należy wzbogacić o naturalne afrodyzjaki, wśród których znajdziemy owoce – awokado, truskawki, czekoladę, kawior, szparagi, owoce morza, a także przyprawy takie jak imbir, kardamon i cynamon. Rozwiązaniem mogą być również suplementy dla mężczyzn zawierające kompozycję aminokwasów, roślin takich jak korzeń żeń-szenia lub buzdyganek ziemny, oraz witamin i minerałów (selen, cynk) wpływających korzystnie na potencję.

potencja impotencja sprawność seksualna problemy z erekcją problemy ze wzwodem impotencja przyczyny dieta na potencję młody mężczyzna problem z erekcją sposoby na przedłużenie erekcji erekcja a wiek słaba erekcja przyczyny naturalne afrodyzjaki sposoby na lepszą potencję
Komentarze
Dodano: 26 Maj 2016
Autor: michu
Ocena:
też kilka lat temu miałem taki problem, okazało się, że jego przyczyna tkwiła w apodyktycznej partnerce, bo za bardzo chciałem sprostać jej wymaganiom, zmiana obiektu zainteresowań skończyła problem
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 287 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 978 produktów w 209 kategoriach