45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Złoty lek na cholesterol. Oto niezwykłe właściwości oleju lnianego

Złoty lek na cholesterol. Oto niezwykłe właściwości oleju lnianegoZłoty lek na cholesterol. Oto niezwykłe właściwości oleju lnianego

O produktach z siemieniem lnianym zrobiło się od pewnego czasu bardzo głośno. Nic dziwnego – ich właściwości mogą wprawić w zdumienie. Wypijane w formie naparu z ziaren, zmielonego proszku dodawanego do płatków, albo gotowego oleju lnianego z czystej postaci – wszystkie mają dobroczynny wpływ na obniżenie cholesterolu, ale nie tylko. Zapoznaj się z innymi właściwościami tego cudownego składnika, zachwalanego już przez praojca medycyny, czyli samego Hipokratesa oraz Mahatmę Gandhiego.

  • Jakie właściwości ma len?

  • Jak spożywać len?

Wedle najnowszych naukowych doniesień, siemię lniane ma udowodnione wysokie wartości zdrowotne. Jego największą zaletą jest posiadanie 45% zwartości tłuszczu, w którego składzie znajdują się głównie nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3. Najbardziej skuteczną formą spożycia jest olej tłoczony na zimno z nasion lnu. Dzięki obecnym w nim kwasów jednonienasyconych,  w ludzkim organizmie dochodzi do obniżenia złego cholesterolu i jednocześnie podwyższenia tego „dobrego”. Dzięki temu, olej lniany znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób krążenia.

Cudowne właściwości lnu

To właśnie zawartość tych dobrych kwasów tłuszczowych stanowi o tak wielkiej wartości zdrowotnej oleju lnianego. Organizm ludzki nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć, dlatego powinniśmy zapewniać mu je w formie pożywienia. Obniżają one zawartość cholesterolu, gdyż usprawniają transport lipidów we krwi i zmniejszają jego ogólny poziom. Kwasy z rodziny omega-3 stanowią według naukowców największego sojusznika organizmu w walce z miażdżycą.

Co więcej, kwasy te biorą udział w usprawnianiu wielu procesów życiowych i są budulcem błon wszystkich komórek ludzkiego ciała. Regulują tym samym ciśnienie krwi, pracę ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz  sercowo-naczyniowego. Oprócz tego pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu oddechowego, pokarmowego, nerek i narządów rozrodczych. Niedobór tych kwasów powoduje m.in.

  • Nadmierne wysuszenie skóry,
  • Odbarwienia i łuszczenie się skóry,
  • Podatność na infekcje,
  • Bezpłodność.

Witamina odmładzanie">młodości

Olej lniany ma także zbawienny wpływ na skórę, dzięki bardzo wysokiej zawartości witaminy E. Oprócz poprawy kondycji skóry i ogólnej urody, zmniejsza ona ryzyko wystąpienia chorób krążenia i obniża cholesterol. Według badań przeprowadzonych na 120 tys. zdrowych osób, przyjmowanie dużej dawki witaminy E przez minimum 2 lata, zmniejsza ryzyko występowania chorób wieńcowych o 40%.

Jak go stosować?

Po pierwsze i najważniejsze – tylko na zimno. Nie wolno go smażyć, za to należy dodawać do sałatek, gotowanych warzyw, sosów itd. Jest świetną opcją dla osób dbających o sylwetkę, wspomaga odchudzanie, gdyż usprawnia proces spalania tkanki tłuszczowej. Można również stosować go zewnętrznie w przypadku chorób skóry i wypadaniu włosów. Sprzyja regeneracji naskórka i skóry właściwej, dlatego warto leczyć nim odleżyny, czyraki i owrzodzenia. 

cholesterol miażdżyca obniżanie cholesterolu olej lniany olej lniany a cholesterol olej lniany a miadżyca jak pić olej lniany olej lniany jak stosować sposoby na obniżenie cholesterolu sposób na cholesterol jak zapobiec miażdżycy odchudzanie olej lniany

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach