45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Złoto Północy i medycyna naturalna. Czy nalewka z bursztynu faktycznie leczy?

Złoto Północy i medycyna naturalna. Czy nalewka z bursztynu faktycznie leczy?Złoto Północy i medycyna naturalna. Czy nalewka z bursztynu faktycznie leczy?

Bursztyn nazywano kiedyś złotem Północy, ponieważ od wieków przypisuje mu się lecznicze właściwości. Oprócz pięknego wyglądu, bursztyn będzie pomocny przy leczeniu astmy, reumatyzmu, obniży ciśnienie, przyspieszy gojenie i doda urody. Czy jednak na pewno ma aż tak skuteczne działanie? W jakiej formie najlepiej go stosować?

Ten kamień interesował ludzkość już od czasów starożytności. Nic dziwnego, że wzbudzał fascynację – palony wydziela intensywny zapach, łatwo się kruszy, jest ciepły w dotyku i łatwo się elektryzuje. Bursztyn jest skamieniałą żywicą drzew iglastych, które rosły przed 50 milionami lat. Mikstury przyrządzane z tego kamienia miały wspomagać gojenie ran, koić nerwy, a sproszkowany bursztyn położony pod pościel służył leczeniu bezsenności.

  • Jakie właściwości ma nalewka z bursztynu?

  • Jak działa nalewka z bursztynu?

Fakty i mity o bursztynie

Naukowcy potwierdzają, że ma on niezwykłe, energetyczne właściwości, jednak nie określono w czym tkwi ich źródło. Według specjalistów od medycyny naturalnej, ma to związek z tym, że każdego z nas otacza pole elektromagnetyczne. W wyniku choroby lub stresu w naszym organizmie dochodzi do nadmiaru ładunków dodatnich. Bursztyn wytwarza przyjazne organizmowi ładunki ujemne, w wyniku czego pojawia się równowaga.

Badania wykazują, że w bursztynie znajdują się liczne mikroelementy:

  • Żelazo,
  • Wapń,
  • Potas,
  • Magnez,
  • Krzem,
  • Związki organiczne połączone z jodem.

Najlepszy wpływ na organizm ma bursztyn nieszlifowany, który ułatwia gojenie, ma właściwości przeciwbakteryjne, wzmaga wydzielanie żółci, pobudza organizm do regeneracji, walki z chorobami, obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Często znajdziemy go również w wielu kosmetykach, ponieważ zwiększa możliwości immunologiczne skóry, poprawia ukrwienie, dotlenia ją, sprzyja odnowie komórek. Dzięki temu skóra wygląda świeżo i jest wzmocniona oraz bardziej uodporniona na alergie.

Mimo to, bursztyn nie może być stosowany na wszelkie choroby. Nie jako lek, ale raczej wspomagacz – specjaliści zalecają, aby zażywać nalewkę bursztynową przy bólu głowy, gardła, przeziębieniach, ale jeśli objawy są poważniejsze, nie obędzie się bez konsultacji z lekarzem. Nie powinno się również spożywać tej nalewki codziennie, ponieważ zbyt duża ilość ujemnych jonów spowoduje nadmierne wyciszenie organizmu.

Nalewkę bursztynową można kupić w gotowej formie w sklepie zielarskim. W łatwy sposób przygotujemy ją również samodzielnie. Potrzebne będą okruchy bursztynowe, które zbierzemy nad morzem, znajdziemy w sklepie zielarskim lub na giełdzie minerałów. Należy przy tym pamiętać, że bursztyn tak samo jak miód traci swoje właściwości przy zbyt wysokiej temperaturze.

Nalewkę spożywa się zimą i jesienią, gdy jest sezon przeziębień, a także w przypadku stanów zapalnych dróg moczowych i nerek, wrzodów żołądka, dwunastnicy, można nacierać nią plecy i klatkę piersiową przy przeziębieniu, gorączce. Załagodzi również bóle reumatyczne, bóle głowy (wcierana w skronie), bóle gardła (w formie płukanki).

przeziębienie ciśnienie bóle reumatyczne nalewka bursztynowa bursztyn
Komentarze
Dodano: 20 Maj 2016
Autor: Oberek
Ocena:
Do MASAKRA: badania to przeprowadzają naukowcy, możesz sobie wygooglować, jeśli chcesz, a to jest tylko informacyjny artykuł.
Odpowiedź
Dodano: 04 Kwiecień 2016
Autor: MASAKRA
Ocena:
sama woda, zero konkretów, gdzie badania? "Naukowcy potwierdzają" JACY NAUKOWCY ? KIEDY? W JAKI SPOSÓB?
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach