45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zioła oczyszczające organizm z toksyn – zmień się na lato!

Zioła oczyszczające organizm z toksyn – zmień się na lato!Zioła oczyszczające organizm z toksyn – zmień się na lato!

Oczyszczanie organizmu, detoksykacja i body detox to ostatnio dość popularne tematy poruszane w mediach i internecie. Oprócz diety, ćwiczeń i relaksacji ważne w oczyszczaniu organizmu jest również przyjmowanie odpowiednich ziół, które cały proces mogą przyspieszyć i usprawnić. Jakie zioła działają na nasz organizm oczyszczająco i korzystnie?

  • Jakie zioła oczyszczają organizm?

  • Jakie zioła działają na jelita?

 

Prozdrowotne działanie ziół oczyszczających

Aby odpowiednio oczyścić organizm z pomocą ziół i preparatów ziołowych należy zwrócić szczególną uwagę na kilka ich cech charakterystycznych. Zioła oczyszczające to te, które mają działanie napotne, dzięki temu zwiększają potliwość ciała, a w pocie wydalmy dużą ilość zbędnych produktów przemiany materii. Zioła oczyszczające powinny również działać moczopędnie.

Napary ziołowe oprócz swoich właściwości oczyszczających jednocześnie świetnie wzmocnią organizm – spełniają więc zadanie podwójne.

Jakie zioła działają moczopędnie i napotnie?

Wśród nich powinniśmy spróbować takich ziół, jak wiązówka błotna, mniszek lekarski, łopian większy, fiołek trójbarwny czy skrzyp polny. W każdej aptece można znaleźć te zioła a wersjach do zaparzania i tworzenia naparów oraz jako lekkie herbatki ziołowe. Również wiele suplementów diety zawiera w sobie ekstrakty z ziół. Możemy ich szukać również w popularnych i często używanych kosmetykach.

Zioła, które usprawnią metabolizm i pracę jelit

Działanie oczyszczające mają również zioła, które usprawniają procesy trawienia. Wśród nich wymienić możemy aloes, kruszynę, rzewień czy senes. Oczyszczająco i wspomagająco na pracę jelit działa również zielona herbata.

Zioła usprawniając procesy trawienia pobudzają wydzielanie soków żołądkowych, przeciwdziałają zbyt mocnej fermentacji, a przez to powodują zmniejszenie nieprzyjemnych doznań żołądkowych, takich, jak bóle czy wzdęcia, zmniejszając również nadprodukcję uporczywych gazów jelitowych. Znoszą również uczucie ciężkości w żołądku, szczególnie po obfitym posiłku. Niektóre z nich, jak np. morszczyn pęcherzykowaty, mogą działać lekko przeczyszczająco. Przed zażyciem jakiegokolwiek zioła należy więc wcześniej odpowiednio przestudiować jego działanie.

Polecane zioła na oczyszczenie organizmu:

  1. Karczoch zwyczajny – oczyszcza organizm z toksyn, usprawnia funkcjonowanie wątroby, ma działanie antyoksydacyjne
  2. Łopian większy – pomaga w redukcji wzdęć i nadmiernych gazów, zwiększa metabolizm, pomaga w niestrawnościach
  3. Skrzyp polny – działa napotnie i moczopędnie
  4. Mniszek lekarski – usuwa zbędne toksyny i produkty przemiany materii, usprawnia funkcję pęcherzyka żółciowego
  5. Pokrzywa zwyczajna – pobudza metabolizm oraz przemianę materii
oczyszczanie organizmu zioła detoksykacja detoks

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach