45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zielony jęczmień na odchudzanie. Poznaj zalety jego stosowania!

Zielony jęczmień na odchudzanie. Poznaj zalety jego stosowania!Zielony jęczmień na odchudzanie. Poznaj zalety jego stosowania!

Jednym z popularniejszych produktów odchudzających jest w ostatnim czasie zielony jęczmień. Zielony jęczmień znaleźć można w aptekach w formie tabletek do codziennego stosowania. Można zakupić również „młody” jęczmień, który będzie wykazywał się podobnymi własnościami. Jakie właściwości sprawiają, że jęczmień świetnie wspomaga odchudzanie? O tym poniżej!

 • Czy zielony jęczmień odchudza?

 • Jakie są właściwości zielonego jęczmienia?

Dlaczego warto zainwestować w zielony jęczmień?

Jest to produkt, który zawiera liczne witaminy i minerały niezbędne dla utrzymania prawidłowych funkcji organizmu. Wysoka jakość zawartych w zielonym jęczmieniu witamin, mikro- i makroelementów sprawia, że organizm nawet podczas diety odchudzającej jest odpowiednio odżywiony. Dzięki stosowaniu produktu można swoją dietę ustawiać, jako bardziej restrykcyjną.

Co zawierają tabletki suplementu diety?

Suplementy zawierają przede wszystkim wyciąg z młodego jęczmienia, który ma całkowicie naturalne pochodzenie. Czasami dodaje się do kapsułek również wyciąg z gorzkiej pomarańczy oraz z zielonej herbaty, co podnosi walory prozdrowotne produktu. Ważnym elementem tabletek jest również spirulina.

Spiruliną nazywa się odpowiedni szczep cyjanobakterii, które są bogate w białko oraz witaminy K, E, D, A, B i C, oraz w beta-karoten i magnez. Jest to świetny dodatek do suplementów diety dla osób odchudzających się, ponieważ wykazuje się wysoką przyswajalnością przez ludzki organizm na poziomie nawet 95 proc.

Zielony jęczmień – co znajdziemy w środku?

 • Chlorofil
 • Błonnik
 • Białko i beta karoten
 • Witaminy A, B1, B2, B6, B5, C
 • Kwas foliowy
 • Żelazo, wapń, cynk, potas fosfor, magnez

Właściwości zielonego jęczmienia

 • Dostarczanie organizmowi wszystkich ważkich witamin, składników odżywczych oraz mikro- i makroelementów
 • Ułatwianie odchudzania się poprzez dużą zawartość błonnika
 • Wysokie wchłanienie przez organizm dosytarczanych substancji odżywczych między innymi przez dodatek w postaci spiruliny
 • Oczyszczanie organizmu i detoksykacja
 • Pobudzenie witalności organizmu oraz dodanie sił do dalszych ćwiczeń oraz samodoskonalenia

Kto może stosować preparat?

Wszystkie osoby, które chcą przejść dietę odchudzającą mogą stosować powyższy preparat. Zdrowy styl życia jest czymś o co warto walczyć, dlatego aktywność fizyczna i dieta powinny być dla nas niezwykle ważne. Młody jęczmień mogą spożywać również diabetycy, czyli osoby chore na cukrzycę. Nie zawiera on bowiem cukru ani żadnych słodzików. Mogą go stosować osoby w każdym wieku, zarówno młode, jak i starsze.

 

Dawkowanie

W zależności od zakupionego produktu dawkuje się zielony jęczmień około 2-4 razy dziennie spożywając kapsułki zawsze w czasie posiłku lub natychmiast po jego zakończeniu. To daje pewność, że organizm przyswoi, jak najwięcej dobroczynnych dla siebie składników.

odchudzanie dieta zielony jęczmień suplementy diety jęczmień

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach