45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zielona herbata na odchudzanie, czyli jak łatwo się odchudzać! Sprawdź czy wszystko o niej wiesz!

Zielona herbata na odchudzanie, czyli jak łatwo się odchudzać! Sprawdź czy wszystko o niej wiesz!Zielona herbata na odchudzanie, czyli jak łatwo się odchudzać! Sprawdź czy wszystko o niej wiesz!

Zielona herbata znana jest już od przeszło parunastu wieków. Wytwarza się ją z liści herbaty chińskiej. Jej sposób przygotowania został opracowany w Chinach i został spopularyzowany w innych krajach azjatyckich, również w Japonii. Współcześnie zielona herbata znana jest na całym świecie. Posiada wiele właściwości prozdrowotnych oraz pomaga w odchudzaniu.

  • Czy picie zielonej herbaty jest zdrowe?

  • Jakie są zalety picia zielonej herbaty?

 

Prozdrowotne cechy zielonej herbaty:

Zielona herbata wpływa również dobroczynnie na inne aspekty naszego życia. Pomagając w odchudzaniu, dodatkowo samoistnie ma wpływ prozdrowotny na nasz organizm. Nie dość napisać, że według Japończyków picie zielonej herbaty codziennie (ok. 5-10 filiżanek dziennie) może wydłużyć średnio o 3 lata nasze życie.

  • Zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory
  • Zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca
  • Obniża poziomy złego cholesterolu
  • Obniża poziom groźnych trójglicerydów
  • Chroni przed „skokami” cukru, które są niebezpieczne szczególnie dla diabetyków
  • Zielona herbata pomaga w radzeniu sobie ze stresem i negatywnym uczuciami
  • Chroni zęby przed próchnicą

 

Zielona herbata na zmniejszenie wagi

Wpływ odchudzający zielonej herbaty na organizm został potwierdzony w badaniach naukowych. Zielona herbata wpływa na organizm oczyszczająco i przeciwutleniająco. Wypijana przed posiłkiem absorbuje z niego większość tłuszczów i zbędnych kalorii. Pomaga w odchudzaniu również w ten sposób, że hamuje odczuwanie głodu – przynajmniej u niektórych odchudzających się osób.

Picie zielonej herbaty oddziałuje również na przyspieszenie metabolizmu. Szybsza przemiana materii pomaga w sprawniejszym zrzuceniu zbędnych kilogramów. Pokarm jest trawiony szybciej, ponieważ zielona herbata wpływa na zwiększenie produkcji soków żołądkowych. Zielona herbata może ponadto pomagać w bólach brzucha i w leczeniu uciążliwych wzdęć.

Oczywiście zielona herbata nie działa samoistnie, tzn. regularne jej picie jest tylko dobrym pomysłem na wspomaganie odchudzania. W cały proces powinny zostać zaangażowane ćwiczenia i zmiana diety na zdrowszą oraz mniej kaloryczną. Dopiero wtedy zielona herbata może przyspieszyć cały proces i znacznie go ułatwić. W przypadku wykonywania forsownych ćwiczeń fizycznych, zielona herbata pomaga szybciej regenerować nasz organizm oraz łatwiej znosić wysiłek fizyczny. Poza tym picie zielonej herbaty podczas odchudzania się pomoże później dłużej zachować rezultaty diety i pomoże w uniknięciu tzw. efektu jo-jo.

 

Parzenie zielonej herbaty

Aby zielona herbata nie straciła swoich właściwości odchudzających i zdrowotnych należy parzyć ją w odpowiedni sposób. Niektórzy koneserzy zielonej herbaty twierdzą, że jest ona najlepsza po drugim zaparzeniu. Nie traci również wtedy swoich właściwości zdrowotnych, a wręcz przeciwnie – drugie zaparzenie zielonej herbaty powoduje, że jest ona bogatsza w składniki mineralne.

Do przygotowania zielonej herbaty wystarczy jej jedna łyżeczka. Herbatę zalewamy gorącą wodą w temperaturze od 80 do 90 °C. Herbatę należy parzyć od 2 do 3 minut w zależności od preferencji smakowych.

odchudzanie metabolizm waga zdrowie zielona herbata
Komentarze
Dodano: 21 Czerwiec 2016
Autor: Natalia
Ocena:
Ja także bardzo lubię zieloną herbate zwłaszcza z dodatkiem suszonych owoców, codzienna detoksykacja i wyniki w normie :)
Odpowiedź
Dodano: 11 Kwiecień 2016
Autor: Adela
Ocena:
Uwielbiam zieloną herbatę, czuje się po niej zdecydowanie lepiej chociaż znaczącego wpływu na odchudzanie nie odczułam.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach