45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zielarska apteczka! Sprawdź, które zioła pomogą Ci przy nadciśnieniu!

Zielarska apteczka! Sprawdź, które zioła pomogą Ci przy nadciśnieniu!Zielarska apteczka! Sprawdź, które zioła pomogą Ci przy nadciśnieniu!

Nadciśnienie dotyczy wielu osób. Uważa się, że zaczyna się ono, gdy ciśnieniomierz wskazuje ciśnienie powyżej 140/90. Nieleczone może prowadzić do poważnych chorób. Uszkadza ono tętnice co prowadzi do odkładania się w nich cholesterolu oraz innych substancji przyczyniających się do powstania miażdżycy. Może to również prowadzić do choroby wieńcowej, zawału serca, udaru mózgu, niewydolności nerek lub niedokrwienia kończyn dolnych.

  • Jak radzić sobie z nadciśnieniem?

  • Jakie właściwości ma głóg?

Dlatego tak ważne jest leczenie nadciśnienia jak najszybciej, aby uniknąć wspomnianych chorób. W leczeniu możemy sięgnąć po sposoby farmakologiczne. Można również sięgnąć po naturalne sposoby leczenia, zwłaszcza wtedy gdy leki z apteki wywołują wiele działań ubocznych.

Co na początek?

  • Głóg – pozwala zwiększyć siłę skurczów serca, zmniejsza ich częstotliwość, rozszerzają naczynia wieńcowe, obniża ciśnienie krwi, uszczelnia oraz wzmacnia naczynia krwionośne, działa uspokajająco, rozkurczowo oraz moczopędnie.
  • Napar: 2 łyżki kwiatów lub owoców należy zalać 2 szklankami wrzącej wody i odstawić na 20 minut. Następnie odcedzamy napar. Należy pić 3 razy dziennie po pół szklanki.
  • Miód głogowy: suche owoce lub liście z kwiatami należy zmielić na drobny proszek. Na każdą łyżeczkę proszku dać 1 łyżkę miodu oraz 10 kropli alkoholu i wymieszać. Należy zażywać 3 razy dziennie po 1 łyżeczce.
  • Jemioła – wiele preparatów, gotowych mieszanek ziół bazuje na wyciągu z jemioły. Silnie obniża ciśnienie krwi dzięki zawartemu w niej kwasowi aminomasłowemu. Aby efekty działania były zauważalne, należy poczekać nawet kilka tygodni.
  • Macerat z jemioły: 2 łyżki suszonego ziela należy zalać szklanką przegotowanej zimnej wody i odstawić na kilka godzin. Następnie należy przecedzić i pić 2-3 razy dziennie.
    *Stosowanie jemioły powinniśmy uzgodnić z lekarzem.
  • Rozmaryn – jest wskazany w zapobieganiu nadciśnienia, dlatego warto go wprowadzać do diety podczas przygotowywania posiłków. Napary z rozmarynu zalecane są w chorobie wieńcowej oraz innych chorobach serca i układu krążenia.

Można również samodzielnie zrobić napar z mieszanki odpowiednio dobranych ziół. Poniżej kilka propozycji.

Mieszanka ojca Klimuszko.
Składa się ona z 9 ziół: morszczynu pęcherzykowego, ziela jemioły, kwiatostanu głogu, skrzypu polnego, owocu róży, korzenia kozłka lekarskiego, kwiatu bzu czarnego, liścia ruty. Potrzebujemy po 50 gramów wspomnianych ziół, mieszamy je. Do picia bierzemy łyżkę mieszanki i zalewamy ją szklanką wrzątku. Zaparzamy przez 3 godziny pod przykryciem, odcedzamy i pić dwa razy dziennie małymi łykami.

Mieszanka ojca Grzegorza.
Składa się z 8 ziół: ziela serdecznika, liści ruty, kwiatostanu głogu, koszyczków rumianku, liści poziomki, kłącza perzu, ziela barwinka mniejszego. Potrzebujemy po 50 gramów ziół i jeszcze 100 gramów jemioły. Zioła mieszamy, bierzemy jedną łyżeczkę na jedną szklankę wrzątku. Mieszankę należy zaparzać pod przykryciem przez około 30 minut. Następnie przecedzamy i pić po podgrzaniu 3 razy dziennie.

nadciśnienie zioła wysokie ciśnienie krwi zielarstwo leczenie nadciśnienia ziołami zioła i nadciśnienie

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach