45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Żele na suchość pochwy. Czy warto je stosować?

Żele na suchość pochwy. Czy warto je stosować?Żele na suchość pochwy. Czy warto je stosować?

Wstydliwy problem jakim jest suchość pochwy może stać się przyczyną wielu nieprzyjemnych następstw. Przyczyny takiego stanu rzeczy jest wiele – może występować z powodu przyjmowania antykoncepcji, w wyniku menopauzy, lecz najczęściej wiąże się z zaburzeniami żeńskich hormonów płciowych – estrogenów. Szacuje się że na dolegliwość tą cierpi obecnie nawet 30% kobiet. Choć przyczyn jest mnóstwo, to najczęściej wiążą się one z zaburzeniem gospodarki hormonalnej lub infekcjami. Na rynku dostępne są jednak specjalne lubrykanty, które szybko pomogą pozbyć się problemu!

  • Jakie są przyczyny suchości pochwy?

  • Czy żele na suchość pochwy pomagają?

Suchość pochwy spotyka przede wszystkim panie w wieku okołomenopauzalnym, czyli pomiędzy 45 a 55 rokiem życia. Wówczas stosunek zaczyna sprawiać ból, towarzyszą temu odczucia takie jak swędzenie, pieczenie, powracające infekcje. Jednak również młode pacjentki gabinetów ginekologicznych skarżą się na tą przypadłość – dzieje się tak w wyniku stosowania antykoncepcji lub niewłaściwego środka do higieny intymnej.

Najprostszym sposobem na zlikwidowanie tego nieprzyjemnego objawu, niezależnie od przyczyny, jest stosowanie nawilżających żeli intymnych:

  1. Najlepsze skutki przynosi regularne stosowanie, np. przed snem.
  2. Używaj tych, które można kupić w aptece, czyli z najpewniejszego źródła. Nie ryzykujesz, że spowodują reakcję alergiczną, są atestowane i bezpieczne.
  3. Przed pierwszym użyciem zrób próbę alergiczną – każde ciało reaguje inaczej. Najlepiej zrobić to stosując żel na niewielkiej powierzchni skóry i obserwować jej reakcje.
  4. Żele tego typu są dobrą alternatywą, ponieważ działają miejscowo, nie wywołują efektów ubocznych i są proste w użyciu. Możesz nakładać je zarówno na wargi sromowe, jak i w przedsionku pochwy.
  5. Jeśli masz skłonność do częstych alergii stosuj bezzapachowe, naturalne produkty.
  6. Lubrykanty zmniejszą ryzyko otarć i uszkodzeń nabłonka, zagrożenie infekcjami intymnymi i poprawią jakość stosunku seksualnego. Zmniejszą też możliwość wystąpienia bólu podczas seksu.
  7. Niektóre żele mają w swoim składzie kwas hialuronowy, który poprawi strukturę nabłonka pochwy, a co za tym idzie – jej elastyczność i grubość. Skóra będzie się również łatwiej regenerować.
  8. Tego typu środki nie mają praktycznie żadnych przeciwwskazań, poza uczuleniem na którykolwiek ze składników.

Jednym z ważniejszych elementów dbania o intymne części ciała jest odpowiednia higiena w tych miejscach. Wybór właściwych środków myjących nie jest tu bez znaczenia. Najlepiej stawiaj na preparaty przeznaczone do higieny intymnej o pH zbliżonym do fizjologicznego, czyli 4,5, oraz zawierające w swoim składzie wyciąg z rumianku, kory dębu lub kwasu hialuronowego.

suchość pochwy nawilżenie pochwy żele intymne lubrykanty
Komentarze
Dodano: 26 Maj 2016
Autor: agniecha
Ocena:
oczywiście, że warto, pomagają w codziennym życiu i w sytuacjach intymnych, ja jestem zwolenniczką
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach