45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zdrowie w czereśniach zaklęte!

Zdrowie w czereśniach zaklęte!Zdrowie w czereśniach zaklęte!

Smakowita letnia przekąska, idealna podczas upałów nie tylko przez wzgląd na soczystość, ale też z uwagi na właściwości prozdrowotne. Ponieważ przez większość roku za nimi tęsknimy, w sezonie warto korzystać z ich dobrodziejstwa.

Czereśnie wpływają zbawiennie na zdrowie, odkwaszają podatny na infekcje lub apatię organizm. Spożywając przez dwa dni wyłącznie owoce czereśni, możemy odtruć ze złogów tętnice, stawy i jelita. To tylko „czereśnia” na torcie ich zalet.

  • Jakie właściwości mają czereśnie?

  • Co zawierają czereśnie?

Zdrowia moc

Z pojedynczym owocem przyswoimy tylko pięć kalorii, zawartość spożytych witamin i minerałów jest bezcenna. Są pełne witamin z grupy B, A, C, K i P, ale również poasu, jodu, wapnia, selenu, cynku, żelaza, magnezu, sodu i fosforu. Jodu, który reguluje pracę tarczycy i metabolizmu jest znacznie więcej, niż w rybach.

Potas stabilizuje nadmierne ciśnienie krwi, reguluje wodę i sól w organizmie, co znajduje pozytywne odzwierciedlenie w działaniu nerek i serca.

Żelazo przeciwdziała anemii, usprawnia serce, pracę mięśni i układu hormonalnego.

Witamina A, która słusznie dzierży miano „przyjaciółki wzroku” oraz antocyjany pomogą na ostrość widzenia po zmroku, przemęczenie i mikrokrążenie naczyniowe czy siatkówkowe, dlatego zaleca się je osobom pracującym przed komputerem.

Melatonina uleczy nasze problemy ze snem oraz uchroni nas przed niszczeniem neuronów, które postępuje z wiekiem.

Im gatunek owoców jest ciemniejszy, tym dla nas lepiej. Barwniki zwane antocyjanami chronią nas przed udarami mózgu i zawałami, gdyż nie pozwalaja na odkładanie cholesterolu w tętnicach, pozytywnie wpływają na krążenie.

Czereśnie są bezpieczne dla cukrzyków, znajdziemy w nich glukozę i fruktozę, a niewiele sacharozy. Rozgniecione owoce warto zastosować, jako okład w migrenie.

W latach 80-tych ubiegłego wieku, Amerykańscy lekarze wprowadzili czereśniowe diety dla chorych na gościec i artretyzm. Natomiast badania naukowców z 2004 roku, wykazały, iż u pacjentów jedzących do śniadania 45 owoców czereśni, odnotowano spadek kwasu mlekowego we krwi.

Czereśnie wzmacniają układ immunologiczny i cebulki włosów oraz pobudzają włosy do wzrostu. Przeciwdziałają anemii i zmarszczkom.

Kwas elagowy i przeciwutleniające bioflawonoidy, obniżają ryzyko zachorowania na nowotwory.

Czereśnie dla urody

Dla ujędrnienia cery, przywrócenia młodszego wyglądu i blasku, powinniśmy jeść dwa razy dziennie po 250 g czereśni. Rezultat będzie widoczny już po miesiącu. Można je również stosować w formie kompresu.

Długi czas trawienia

Jeśli zmagamy się z wrzodami, przed spożyciem powinniśmy je obgotować, w przeciwnym razie długo będą zalegać w żołądku. Z tego powodu nie jedzmy ich przed posiłkiem. Niewskazane jest popijanie ich wodą czy mlekiem.

czereśnie dlaczego warto jeść czereśnie co zawierają czereśnie witaminy w czereśniach minerały w czereśniach

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach