45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zaszalej, wyżyj się i trać kalorie w domu!

Zaszalej, wyżyj się i trać kalorie w domu!Zaszalej, wyżyj się i trać kalorie w domu!

Dbać o kondycję i zdrową sylwetkę warto, o czym wszyscy wiemy. Nawet dysponując dobrymi chęciami, napotykamy na problem z wygospodarowaniem czasu już nie na same ćwiczenia czy sport, lecz na dojazdy wiążące się nierzadko ze staniem w korkach. Z pomocą przybędzie tu pragmatyczne podejście – jednorazowy zakup sprzętu. Nie dość, że zaoszczędzi nam wychodzenia z domu, to na dłuższą metę może okazać się bardziej opłacalny finansowo.

  • Jak zgubić kalorie w domu?

  • Jak trenować boks w domu?

Trening bokserski jest doskonałym rozwiązaniem, powoli przestaje być utożsamiany z Rockym Balboa, zyskując uznanie także wśród Pań. Idealnie wpisuje się w charakter interwałów, które pozwalają pozbyć się tkanki tłuszczowej dużo szybciej od tradycyjnego treningu. Warto wygospodarować odrobinę przestrzeni w pokoju czy garażu. Podczas treningu interwałowego powstaje dług tlenowy, dzięki czemu spalamy kalorie i wmacniamy kondycję.

Ponieważ celem nie jest przygotowanie osoby do walki na ringu, nie potrzeba posiadać szczególnych kwalifikacji. Skoncentruj się na jak największym zmęczeniu. Jednakże nie zapominajmy o kilku podstawowych radach, które pozwolą uniknąć kontuzji.

Owijki i rękawice

Owijki stosujemy dla usztywnienia nadgarstka. Prócz tego ułatwiają dopasowanie kształtu dłoni do rękawic. Natomiast rękawice zamortyzują siłę uderzeń oraz uchronią skórę przed uszkodzeniami. Ciekawostką jest, iż worki dmuchane nie wymagają ochraniaczy.

Prawidłowy cios

Podczas wymierzania ciosów, pamiętaj o tym by zacisnąć dłoń w pięść oraz by kciuk znajdował się na palcach. Dłoń utrzymuj w linii prostej do przedramienia, w żadnym wypadku nie należy zmieniać pozycji nadgarstka. Trening najprościej możemy przeprowadzić stosując naprzemienne ciosy (lewa, prawa). Dopiero dysponując jakąkolwiek wiedzą w tym zakresie, możemy w niego włączyć kopnięcia i ciosy sierpowe. W trakcie zachowajmy ugięte nogi, pracujmy także tłowiem, a nie samymi rękami.

Jak powinien wyglądać trening?

Interwały powtarzajmy co 2-3 dni. Na początek rozgrzewka do 10 minut, w którą angażujemy ręce, biodra, pajacyki, przysiady i skoki na skakance. Dopiero po niej przechodzimy do treningu obejmującego przynajmniej 8 serii uderzeń, liczących 45 sekund. Każdą minutę powinien wieńczyć 15 sekundowy odpoczynek. W ten sposób, nasz trening przybierze postać interwałów, które przyśpieszą spalanie kalorii na wiele godzin później. Wraz z nabraniem wprawy, warto zwiększyć ilość serii maksymalnie do 15. Ćwiczenie wykonujemy szybko i intensywnie, siła ciosu nie jest istotna, wręcz przeciwnie – możsprowokować kontuzję.

kulturystyka szybkie odchudzanie interwały trening interwałowy a odchudzanie trening interwałowy na odchudzanie spalanie tkanki tłuszczowej a interwały skuteczne spalanie kalorii interwały z workiem treningowm ćwiczenia z workiem treningowm jak wykorzystać worek treningowy w interwałach

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach