45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zanikanie i brak wzwodu podczas stosunku - jak utrzymać erekcję?

Zanikanie i brak wzwodu podczas stosunku - jak utrzymać erekcję?Zanikanie i brak wzwodu podczas stosunku - jak utrzymać erekcję?

Wątek erekcji, utrzymania wzwodu, w sytuacji, która tego wymaga, dotyczy każdego mężczyzny, a problemy w tym zakresie zdarzają się niebywale często. Nierzadko przyczyn można się doszukiwać w obarczeniu dużą ilością pracy, przeżywaniu stresu, a także w zdrowotnych anomaliach organizmu. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem?

Erekcja - co to właściwie jest?

Do erekcji dochodzi w sytuacji, gdy do mózgu docierają określone bodźce, które następnie są przetwarzane w impulsy nerwowe skutkujące m.in. poszerzeniem źrenic i napływem krwi do penisa. W efekcie, na skutek skoku ciśnienia, powoduje to usztywnienie członka i zwiększenie jego objętości. Osiągnięcie wzwodu staje się koniecznością, jeśli dążeniem partnerów jest realizacja stosunku płciowego. Niestety, uzyskanie erekcji nie wyczerpuje tematu, zadaniem mężczyzny jest utrzymanie wzwodu dostatecznie długo, by zapewnić zadowolenie obu stronom. I właśnie w tym zakresie pojawiają się niekiedy problemy - mężczyzna z różnych powodów nie jest w stanie erekcji utrzymać, co powoduje, iż narasta w nim wstyd, rodzą się kompleksy, zaczyna unikać intymnych zbliżeń.

Co na erekcję?

W większości przypadków mężczyźni nie mają problemów z osiągnięciem erekcji, zdecydowanie częściej problemy pojawiają, kiedy zależy im na utrzymaniu wzwodu. Nierzadko pojawia się niepokojące pytanie „jak wywołać erekcję?” Oczywiście, w tym zakresie ważna jest konsultacja lekarska, niemniej warto sięgnąć po specyfiki wzmacniające libido i popęd seksualny. Na pewno nie zaszkodzą, a czasem mogą być wręcz zbawiennym środkiem ubogacającym twoje życie seksualne.

Brak erekcji podczas stosunku - co zrobić?

Bardzo często mężczyznom sen z powiek spędza myślenie o doznanej porażce w sferze współżycia fizycznego. A właśnie tak traktują brak wzwodu w sytuacji, w której nie brakuje stymulacji seksualnej. Niekiedy może to być zdarzenie jednostkowe, pojawiające się np. po spożyciu alkoholu. Jeśli jednak problem często się powtarza, wówczas nie można go zbagatelizować. Przyczyny wielokrotnie sprowadzają się do zmian w naczyniach krwionośnych penisa (miażdżyca, nadmiar cukru we krwi).

Zdarza się i tak, że penis opada podczas stosunku. Takie kłopoty mogą wynikać z lęku przed niepowodzeniem, nieumiejętności kontrolowania emocji. Nie można jednak poprzestać na przypuszczeniach. Trzeba wykonać badania i precyzyjnie określić przyczyny tej uciążliwej przypadłości. Przydatne w zmaganiu się z problemami w tym zakresie mogą być również różne leki wzmacniające potencję. Warto pokusić się o zakup odpowiedniego dla siebie w poszukiwaniu satysfakcjonującego pożycia seksualnego.

Jak poprawić i wzmocnić erekcję?

Zanim udasz się po specjalistyczną poradę w związku ze swoją przypadłością, spróbuj wykorzystać proste sposoby, by utrzymać erekcję. W trakcie stosunku zmieniaj pozycje i sposoby stymulacji. Przydatne może być także chwilowe masturbowanie celem wzmocnienia wzwodu. Nie bez znaczenia jest również współpraca z partnerką, która powinna zadbać o to, byś nie odczuł, że sytuacja jest dla ciebie kłopotliwa.

W przypadku odczuwanego lęku przed stosunkiem, wynikającego właśnie z możliwego niepowodzenia, na pewno pojawia się stres. A ten ma to do siebie, że bardzo często paraliżuje. Warto wówczas postarać się o rozluźnienie, zapoznać się z technikami relaksacyjnymi, większą wagę przywiązać do rozbudowania gry wstępnej.

Jeśli jednak to nie przeżywanie gwałtownych emocji powoduje niemoc i brak erekcji lub problem z jej utrzymaniem, udaj się do lekarza, który, uwzględniając twoją sytuację przepisze odpowiednie medykamenty poprawiające potencję.

erekcja

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach