43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Zamykanie naczynek na twarzy – o czym musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Zamykanie naczynek na twarzy – o czym musisz wiedzieć przed zabiegiem?Zamykanie naczynek na twarzy – o czym musisz wiedzieć przed zabiegiem?
Zmiany naczyniowe mogą pojawić się na skórze całego ciała, choć najbardziej problematyczne są oczywiście te na twarzy, co wynika z ich doskonałej widoczności. Naczynka są tym defektem skórnym, którego można się pozbyć – ale nie polegając na kosmetykach czy domowych sposobach na naczynka, a wykonując profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki nowoczesnym i bezpiecznym technologiom możliwe jest skuteczne usuwanie rozszerzonych i pękających naczynek. Jaki zabieg na naczynka jest najskuteczniejszy? O tym porozmawiamy z ekspertem kosmetologiem Anną Zienkiewicz z Kliniki laseroterapii i medycyny estetycznej Neonia z Krakowa.
 

- Dziś usuwanie naczynek jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie jesteśmy skazani na ciągłą walkę z tym problemem skórnym, stosowanie mało skutecznych kosmetyków czy maskowanie naczynek makijażem.

Pękające naczynka to bardzo częsty problem estetyczny, który może manifestować się jako pojedyncze zmiany, ale także rozległy rumień, mogący ewoluować nawet do trądziku różowatego. U niektórych osób do poszerzenia naczynek krwionośnych dochodzi jedynie okazyjnie, np. pod wpływem silnych emocji czy niewłaściwej diety, inni dotknięci są występowaniem stałego rumienia. Każdej z tych osób można pomóc – zarówno na etapie poszerzania naczynek, jak i w późniejszym stadium, gdy naczynka zaczynają pękać. Z pomocą przychodzi zabieg laserowego zamykania naczynek. 

- Czy to jedyny zabieg umożliwiający usuwanie naczynek?

Nie jedyny, ale na pewno najskuteczniejszy. W gabinecie medycyny estetycznej dostępnych jest kilka zabiegów na naczynka, np. odpowiednie peelingi chemiczne. Ale bezkonkurencyjny okazuje się być laser. Umożliwia precyzyjne usuwanie naczynek z jednoczesnym zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa. Laser daje możliwość usuwania teleangiektazji, trądziku różowatego, rumienia oraz naczyniaków.  

 https://neonia.com.pl/problem-zabieg/zamykanie-naczynek/

- Jak działa laser do usuwania naczynek?

 Na rynku funkcjonuje wiele laserów umożliwiających usuwanie zmian naczyniowych, ale w mojej ocenie najbardziej godny polecenia jest laser Dye VL. Umożliwia on bowiem jednoczesne usuwanie przebarwień i naczynek podczas jednego zabiegu. Laser wyróżnia się bezinwazyjnym działaniem, unikatowym systemem chłodzącym oraz innowacyjną technologię rozpoznania pigmentu w skórze. Dzięki temu terapia ma zindywidualizowany charakter i jest niezwykle bezpieczna, wolna od ryzyka poparzeń skóry czy powstania przebarwień. Działanie lasera sprowadza się do emitowania wiązki światła o długości 500 – 600 nm. Wiązka lasera nie uszkadza naskórka, działa na hemoglobinę zawartą w naczynkach i wywołuje selektywny efekt termolizy. Naczynka pochłaniają energię lasera i obkurczają się, co definitywnie rozwiązuje problem poszerzonego czy pękającego naczynka.

https://neonia.com.pl/laseroterapia/laserowe-zamykanie-naczynek-i-usuwanie-przebarwien/

- Czy laserowe usuwanie naczynek to zabieg szybki, idealny dla zabieganych?

 Sama procedura zamykania naczynek trwa zaledwie kilkanaście minut, należy mieć jednak na uwadze, że usuwanie naczynek jest procesem nieco dłuższym. Rozpoczyna się on od konsultacji ze specjalistą, podczas której określony zostaje plan terapii. A sama terapia wymaga najczęściej kilku zabiegów, które powtarzane są w odstępach 4 tygodni. Zabieg ma charakter nieinwazyjny, zatem nie wymaga dłuższej rekonwalescencji. Może pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk, które ustępują samoistnie w ciągu 2 dni. Podsumowując – laserowe usuwanie naczynek to terapia, którą może przeprowadzić każdy, kto znajdzie chwilę na to, aby kilkukrotnie odwiedzić gabinet medycyny estetycznej.

- Czy laser umożliwia trwałe pozbycie się naczynek na twarzy?

 Laserowe usuwanie naczynek umożliwia trwałe usuwanie tych naczynek, które poddane zostają działaniu lasera. Taka terapia nie zapobiega jednak powstawaniu nowych naczynek, zatem musi iść w parze z odpowiednim postępowaniem profilaktycznym. Mowa m. in. o unikaniu nadmiernej ekspozycji na słońce, rezygnacji ze stosowanie kosmetyków mogących podrażniać skórę, takich jak peelingi gruboziarniste. Ponadto dobrze jest chronić skórę przed skrajnymi warunkami pogodowymi, a także zrezygnować z papierosów i alkoholu oraz ostrych potraw. I oczywiście konieczne jest stosowanie preparatów wzmacniających ściany naczyń krwionośnych.

- A co z powikłaniami po zabiegu i przeciwwskazaniami?

 Laserowe usuwanie naczynek z wykorzystaniem najnowocześniejszych procedur jest niezwykle bezpieczne. Światło lasera działa bowiem selektywnie, co oznacza, że wiązka światła pochłaniana jest jedynie przez hemoglobinę, zatem tkanka otaczająca naczynko pozostaje nienaruszona. Ponadto laser nie przerywa ciągłości skóry, co redukuje ryzyko pojawienia się infekcji. Wszystko to nie oznacza jednak, że nie mogą pojawić się działania niepożądane. Mają one charakter przejściowego zaczerwienienia czy delikatnego obrzęku twarzy i ustępują po 2 – 3 dniach. Jeśli chodzi natomiast o przeciwwskazania do wykonania zabiegu, to są one jednakowe dla każdego zabiegu laserowego. Mowa chociażby o świeżej opaleniźnie, infekcjach skórnych, ciąży i karmieniu piersią, niewyrównanej cukrzycy, schorzeniach autoimmunologicznych czy nowotworach.

- W ramach podsumowania – dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie naczynek?

 Rozszerzone i pękające naczynka to kłopotliwy defekt skórny, a jego pojawieniu się towarzyszy często uczucie skrępowania. Nikt nie lubi przecież problematycznego rumienia, który pojawia się w stanie silnych emocji, podczas ciepłych lub zimnych dni czy po spożyciu niektórych potraw. Laserowe usuwanie naczynek umożliwia zarówno kobietom, jak i mężczyznom pozbycie się pojedynczych naczynek i zapobiega powstaniu trwałego rumienia, a nawet trądziku różowatego. Poprawia się zatem jakość życia pacjenta, co wynika zarówno z uzyskania nienagannego efektu estetycznego, jak i odzyskania pewności siebie.

Źródło artykułu: https://neonia.com.pl/

usuwanie naczynek laserowe usuwanie naczynek laserowe usuwanie naczynek przeciwskazania

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach