45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zakwaszanie żołądka dobre dla twojego organizmu. O co tu chodzi?

Zakwaszanie żołądka dobre dla twojego organizmu. O co tu chodzi?Zakwaszanie żołądka dobre dla twojego organizmu. O co tu chodzi?

Choć zakwaszenie organizmu źle się kojarzy (i słusznie, bo ma bardzo negatywny wpływ na organizm), to  jednak odpowiednie zakwaszenie żołądka daje nam wiele dobrego. Odczyn w tej części ciała powinien być bardzo kwaśny, aby m.in. wysterylizować pokarm z wirusów, pasożytów czy bakterii, oraz odpowiednio strawić białko. Jak zakwasić żołądek i po co właściwie to robić?

Naturalnym przeznaczeniem żołądka jest praca w bardzo kwaśnym środowisku. Gdy tak się dzieje, czujemy się dobrze i nie dokuczają nam różne dolegliwości ze strony tego narządu. Przykładowo, refluks żołądka pojawia się wtedy, gdy pH soków żołądkowych wynosi więcej niż 2 lub 2,5. Niestety, objawy zakwaszenia i niedokwaszenia są do siebie tak podobne, że wielu lekarzy myli się przy diagnozie.

  • Czy zakwaszenie organizmu jest niezdrowe?

  • Jak zakwasić żołądek?

Plusy zakwaszania żołądka

Żołądek, który ma prawidłowy poziom kwasów, może bez problemu neutralizować niebezpieczne dla zdrowia dodatki, które znajdują się w zjadanej przez nas żywności. Jeżeli kwasu będzie zbyt mało, zawarta w pożywieniu chemia może spowodować wytworzenie się nitrozoamin, które mają działanie rakotwórcze.

Choć nie w każdym przypadku to się sprawdza, ponieważ każdy organizm jest inny, to zakwaszanie żołądka wyleczyło już wiele osób z licznych dolegliwości. Sprawdzało się to m.in. w przypadku:

  • Łuszczycy,
  • Atopowego Zapalenia Skóry,
  • Hashimoto,
  • Anemii tzw. złośliwej,
  • Nieświeżego oddechu.

Jak zakwasić żołądek?

Po pierwsze, warto w domowych warunkach sprawdzić, czy tego potrzebujemy. Najprostszy test polega na użyciu 1/2 szklanki wody i 1/2 łyżeczki SODY. Jeśli "odbicie" gazem (CO2) nastąpi przed upływem 90 sekund, oznacza to, że zakwaszenie żołądka jest prawidłowe. Jeśli nastąpi to później, zakwaszenie jest już mniejsze, a jeśli nastąpi to po 3 minutach, albo wcale, wtedy można uznać, że zakwaszenie jest niedostateczne. Taki test nie daje stuprocentowej pewności, ale w domowych warunkach to w sumie jedyna opcja na sprawdzenie stanu zakwaszenia. Najlepiej wykonać go rano, po wstaniu z łóżka, albo np. przed obiadem, ale wówczas należy odczekać co najmniej godzinę zanim coś zjemy (w celu zneutralizowania soków żołądkowych).

Do zakwaszania u osoby dorosłej stosujemy ¼ szklanki wody i dwie łyżeczki octu jabłkowego. Robimy to około 10-15 minut przed posiłkiem, zwłaszcza wysokobiałkowym, a więc zawierającym mięso i warzywa. Dobrze jest zaczynać taki „zabieg” od małych ilości.

żołądek refluks zakwaszenie zakwaszanie żołądka
Komentarze
Dodano: 08 Wrzesień 2016
Autor: Olga
Ocena:
Zakwaszenie organizmu to nie to samo co zakwaszenie żołądka?
Odpowiedź
Dodano: 05 Czerwiec 2016
Autor: Marta
Ocena:
Zakwaszenie organizmu to problem o którym coraz częściej się mówi, ale nie wiedziałam że ważne jest także zakwaszenie samego żołądka.
Odpowiedź
Dodano: 05 Maj 2016
Autor: Alicja
Ocena:
Nie wiedziałam, że można w tak prosty sposób zrobić test na zakwaszenie żołądka. Sodę mam więc zaraz biorę się do działa i ciekawe, co mi wyjdzie.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach