45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 003 produktów w 209 kategoriach

Zadbaj o zdrowy kręgosłup w 3 krokach - poznaj biurka z regulacją wysokości

Zadbaj o zdrowy kręgosłup w 3 krokach - poznaj biurka z regulacją wysokościZadbaj o zdrowy kręgosłup w 3 krokach - poznaj biurka z regulacją wysokości

W dzisiejszych czasach liczba pracowników umysłowych z roku na rok rośnie. Coraz rzadziej pracujemy fizycznie, a co za tym idzie większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Niestety cierpi na tym nasza sylwetka i plecy. Poznaj biurka z regulacją wysokości i zadbaj o zdrowy kręgosłup.

Ćwiczenia na zdrowe plecy

Bardzo ważnym aspektem w codziennym życiu są ćwiczenia i aktywność fizyczna. Niestety bardzo dużo osób w pozycji siedzącej spędza nie tylko czas w pracy, ale również wolne chwile w domu. Jest to jedna z przycz wielu chorób cywilizacyjnych charakteryzujących się między innymi bólem pleców oraz problemami z kręgosłupem (skoliozą, wypadającym dyskiem, osteoporozą, z garbieniem, a nawet nowotworami). Aby tego uniknąć bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia pozwolą zachować zdrowe plecy jeszcze przez wiele lat. Jak najlepiej ćwiczyć? Tak naprawdę wszystkie formy aktywności fizycznej są dobre, najważniejsze to po prostu się ruszać. Specjaliście jednak najczęściej doradzają pływanie, zajęcia fitness, jogę i bieganie. Warto zdecydować się na aktywność, która sprawia nam jak najwięcej przyjemności. Tylko wtedy będziemy ją chętnie wykonywać i nie będziemy szukać wymówek aby zaprzestać treningu. Dla osób wyjątkowo zajętych proponujemy mniej angażujące czas rozwiązania. Mowa tu o tak zwanych zdrowych wyborach. Przykładowo zamiast windy zawsze warto wybrać schody, samochód zaparkować kilka metrów dalej, a weekendy lub wolny czas spędzać na spacerach na przykład w galerii handlowej.

Pracuj na stojąco - poznaj biurka regulowane elektrycznie

Nadstawka na biurko do pracy na stojąco

 

Podobnym zdrowym wyborem jest praca w pozycji pionowej. Już od wielu lat na zachodzie jest to jeden z dominujących trendów we wszystkich liczących się pod kątem innowacyjności firmach. Te trend dotarł również do Polski i coraz chętniej w pracy wstajemy. Czy wiesz, że siedząc 8 godzin w pracy tracisz nawet 80% pozytywnych efektów jakie za sobą niesie godzinny trening? Jedyne co musisz zrobić aby się od tego uchronić to wstać. W ciągu dnia pracy wystarczy stać łącznie zaledwie 3 godziny. Dodatkowo nie zapominajmy, że stojąc spalamy więcej kalorii, mniej podjadamy,a nasza sylwetka ciągle pracuje. Przy tego typu praktykach świetnie sprawdzają się biurka z regulacja wysokości. Dzięki nim w zaledwie kilka sekund można przejść z pozycji siedzącej na stojąca bez konieczności reorganizacji całego blatu. Większość osób już po zaledwie kilku dniach odczuwa pierwsze pozytywne efekty. Pracując na stojąco jest się bardziej efektywnym, łatwiej jest się skupić oraz co ciekawe ma się więcej energii. Każdemu kto ma problem z “wysiedzeniem” 8 godzin polecamy wypróbować biurko z regulowaną wysokością blatu.

Zadbaj o zdrową dietę

Dieta

Może na pierwszy rzut oka nie wydaje się aby dieta miała jakiś szczególny wpływ na ból pleców. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Najczęściej na bóle pleców skarżą się osoby borykające się z nadmiarem kilogramów. Nie jest to oczywiście reguła, ale niestety otyłość nie sprzyja zdrowiu naszych kręgosłupów. Dlatego warto zadbać o zdrowa i z bilansowaną dietę, dzięki której łatwiej nam będzie zachować zgrabną sylwetkę. Kluczem do sukcesu jest wyeliminowanie słodyczy, słonych przekąsek i przetworzonych produktów z naszej diety. Pamiętajmy, że fast foody i popularne barowe obiady również nie są najzdrowszym wyborem. Szczególnie jeśli zamawiamy jedzenie do biura.

źródło:https://www.elevodesk.eu/

foto:pixabay.com

zdrowy kręgosłup praca na stojąco

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 752 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 003 produktów w 209 kategoriach