43 798 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Zaćma - zabiegi okulistyczne. Operacje zacmy fakoemulsyfikacja ultradzwiekami w przychodni Citomed w Toruniu.

Cataracta potocznie zwana zaćmą to choroba oczu objawiająca się bezbolesnym, jednak postępującym mętnieniem naturalnej soczewki oka. Pacjenci dotknięci tą przypadłością bardzo często skarżą się na stopniowe pogarszanie się widzenia, pomimo ciągłego stosowania korekcji okularowej. Ponadto często doskwiera im dwojenie w jednym oku oraz odczucie występowania świetlistych promieni wokół źródeł światła. Niepodjęcie leczenia zaćmy ostatecznie może przyjąć ekstremalną formę ograniczenia widzenia jedynie do poziomu poczucia światła.
 

Cataracta potocznie zwana zaćmą to choroba oczu objawiająca się bezbolesnym, jednak postępującym mętnieniem naturalnej soczewki oka. Pacjenci dotknięci tą przypadłością bardzo często skarżą się na stopniowe pogarszanie się widzenia, pomimo ciągłego stosowania korekcji okularowej. Ponadto często doskwiera im dwojenie w jednym oku oraz odczucie występowania świetlistych promieni wokół źródeł światła. Niepodjęcie leczenia zaćmy ostatecznie może przyjąć ekstremalną formę ograniczenia widzenia jedynie do poziomu poczucia światła.

W efekcie pacjent staje się zależny od pomocy innych ludzi z powodu jego niezdolności do samodzielnego funkcjonowania.

Statystycznie zaćma występuje najczęściej u ludzi powyżej 55 roku życia, jednakże może ona również dotykać osób młodszych. Dzieje się tak w przypadku występowania u pacjenta zaćmy wrodzonej, pourazowej czy polekowej.

https://www.znamlek.pl/upload/1564645718.jpg

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny istnieje możliwość operacyjnego pozbycia się przykrych objawów zaćmy. Zabieg umożliwia całkowite przywrócenie wzroku, a nawet polepszenie jego jakości.

Specjaliści zachęcają do nieodwlekania podjęcia decyzji o usunięciu zaćmy. Powielane bowiem powszechne przekonanie, że z zabiegiem należy poczekać, aż zaćma „dojrzeje” nie tylko jest błędne, ale i bardzo szkodliwe. Warto pamiętać, że oczekiwanie na całkowite zmętnienie soczewki grozi wystąpieniem bardzo poważnych powikłań, operacja staje się wówczas dużo bardziej skomplikowana i nie zawsze staje się gwarancją całkowitego odzyskania dobrego wzroku.

https://www.znamlek.pl/upload/1564645781.jpg

W Szpitalu Cito Care Lecznicy Citomed w Toruniu istnieje możliwość usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji ultradźwiękami. Metoda ta jest jedną z najnowocześniejszych na świecie i polega na rozbiciu ultradźwiękami zmienionej chorobowo zmętniałej soczewki, a następnie wszczepienia w jej miejsce nowej, sztucznej. Co istotne czas trwania operacji wynosi około 20 minut, a sam zabieg wykonuje się w znieczuleniu kroplowym, co gwarantuje jego bezbolesny przebieg. Przeprowadzany jest on w pozycji leżącej. Pacjent przykrywany jest sterylną chustą, a na jego powieki zakładana jest rozwórka, umożliwiająca stałe otwarcie oka. Po operacji na oko zakładany jest wyłącznie bezszwowy opatrunek, a czas hospitalizacji wynosi nie więcej niż dobę. Wykwalifikowany personel Szpitala Citocare w Lecznicy Citomed w Toruniu przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzają serię wnikliwych badań wzroku takich jak pełne badanie okulistyczne z oceną dna oka czy określenie rodzaju i stopnia zaawansowania zaćmy.

https://www.znamlek.pl/upload/1564645864.jpg

Watro nadmienić, że soczewkę oka można wymienić tylko raz w życiu! Od jednorazowego wyboru tak naprawdę zależy jakość widzenia pacjenta przez lata. NFZ refunduje jedynie soczewki jednoogniskowe. Są to soczewki umożliwiające odzyskanie dobrego widzenia na wybraną odległość (z bliska lub z daleka). Wówczas do pełnowymiarowego, sprawnego funkcjonowania niezbędna jest korekcja okularowa. Jednakże na rynku dostępne są również soczewki wieloogniskowe, umożliwiające widzenie na każdą odległość. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, przez co zmniejszają ryzyko wystąpienia tak zwanej zaćmy wtórnej. Różnorodność modeli pozwala także na indywidualne dopasowanie soczewki do każdego oka.

Dzięki temu prostemu zabiegowi pacjenci mogą ponownie cieszyć się sokolim wzrokiem oraz samodzielnie funkcjonować przez lata, bez uciążliwego ciągłego szukania okularów.

zaćma leczenie zaćmy cataracta fakoemulsyfikacja cito care leczenie zaćmy citomed leczenie zaćmy

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 798 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach