45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zabiegi keratynowe dla włosów. Jak odpowiednio nawilżyć włosy?

Zabiegi keratynowe dla włosów. Jak odpowiednio nawilżyć włosy?Zabiegi keratynowe dla włosów. Jak odpowiednio nawilżyć włosy?

Niezwykle popularne w salonach fryzjerskich stały się ostatnio zabiegi keratynowe. Czym wyróżniają się one pośród innych zabiegów na włosy? Czy można je wykonywać samemu w domu? W jaki sposób oddziałują na włos i czy naprawdę spełniają swoją funkcję? O tym i o wielu innych istotnych kwestiach dotyczących nawilżania włosów – poniżej!

  • Co to jest keratyna?

  • Jakie właściwości ma keratyna?

Zabiegi keratynowe – dlaczego są polecane?

Odżywianie i regeneracja włosów to główny cel wielu zabiegów fryzjerskich. Właśnie jednymi z nich są zabiegi keratynowe. Pozwalają one na odpowiednie nawilżenie włosów, już od nasady, oraz na zapobieganie wypadaniu włosów. Suche włosy stają się mocniejsze, bardziej lśniące i piękniej wyglądają.

Czym jest keratyna?

Włosy i paznokcie naturalnie zawierają w sobie wiele form keratyny, czyli nierozpuszczalnego w wodzie białka. Co więcej, również inne ssaki posiadają keratynę, która w świecie zwierzęcym buduje również naskórek, rogi czy pióra. Obecna jest więc w środowisku naturalnie.  Co ciekawe, jest to białko niezwykle odporne na różnego rodzaju czynniki, zarówno czysto chemiczne, jak i fizyczne. Wykazuje odporność nawet na niektóre enzymy. Duża ilość keratyny we włosach sprawia, że stają się one silne, sprężyste, odporne na chemiczne farbowania, na zmiany temperatur i pogody – lepiej się układają, łatwiej je również czesać. Wzbogacenie włosa o keratynę pozwala mu również dłużej żyć. Włosy z dużą zawartością keratyny rzadziej wykazują tendencję do wypadania.

Dlaczego zabiegi takie są skuteczne?

Czasami włosy zawierają keratyny zbyt mało, jest ona również często z włosów usuwana. Dlatego też nie jest złym pomysłem przejście zabiegu keratynowego, który pozwoli uzupełnić odpowiednie ilości keratyny we włosach. Włosy naturalnie tracą keratynę pod wpływem promieni UV, ale również pod wpływem czynników atmosferycznych czy w wyniku farbowania lub korzystania z innych kosmetyków o dużej zawartości chemii używanych do codziennej stylizacji włosów.

Kiedy włosom brak keratyny:

  • Kiedy są łamliwe i słabe
  • Kiedy są matowe, nie są lśniące
  • Kiedy wypadają i źle się układają

Zabiegi keratynowe w domu

Obecnie na rynku sprzedaje się wiele różnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, które mogą zostać wykorzystane w domowych kuracjach. Na pewno sposób ten jest tańszy, niż wizyta u fryzjera z pełnym zestawem usług. Trudniej jednak samemu znaleźć odpowiedni produkt dedykowany do swoich włosów. Pamiętajmy również o tym, że przycięcie samych końcówek może znacznie przyczynić się do polepszenia ich wyglądu i funkcji, dlatego wizyta u fryzjera pozwoli na "kompleksowe" zadbanie o swoje włosy.

włosy keratyna odżywianie włosów nawilżenie włosów zabiegi keratynowe
Komentarze
Dodano: 15 Październik 2016
Autor: Jola
Ocena:
Robiłam kilka razy taki zabieg u fryzjera i faktycznie pomaga.
Odpowiedź
Dodano: 17 Czerwiec 2016
Autor: Natalia
Ocena:
Z jakimi kosztami wiążą się zabiegi keratynowe?
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach