45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Z dnia na dzień, niech będzie Ci lżej!

Z dnia na dzień, niech będzie Ci lżej!Z dnia na dzień, niech będzie Ci lżej!

Jednodniowe diety oczyszczające cieszą się niesłabnącą popularnością. W krótkim czasie pozwalają poczuć się lekko i uwolnić z toksyn, wspomagają utrzymanie organizmu w zdrowiu. Nic nie stoi na przeszkodzie by przedłużyć czas ich trwania do dwóch dni. Są zatem idealne na weekend, nie możemy ich jednak przeciągać w nieskończoność, gdyż zaburzymy funkcjonowanie ustroju i spowolnimy metabolizm.

  • Co daje jednodniowa dieta oczyszczająca?

  • Co daje detoks?

Najprawdopodobniej będziesz osłabiona. Zadbaj o to by był to Twój czas. Dużo odpoczywaj, zaczytaj się w lekturze lub wypożycz film, który od dawna chciałaś obejrzeć. Najważniejsze by nikt Ci nie przeszkadzał, staraj się mało rozmawiać.

Reguły gry

Jednodniowe oczyszczanie organizmu, możesz bezpiecznie przeprowadzać dwa razy w miesiącu. Żeby mogła być mowa o oczyszczaniu, koniecznie wyeliminuj alkohol i papierosy. Spożywaj 2 litry wody mineralnej. Zabronione są gazowane, słodkie napoje, herbata czy kawa. Poza nimi na trzy dni wcześniej zrezygnuj z mleka, cukru, jajek i produktów z białej mąki. Także trzy dni po detoksie, odżywaj się jak podczas przygotowań. Na diecie oczyszczającej powinnaś jeść co trzy godziny. Pamiętaj by dostarczyć błonnika, w przeciwnym razie wskutek fermentacji w jelitach pojawią się zaparcia oraz złe samopoczucie. Jeden dzień wystarczy, żebyś pozbyła się toksyn i resztek pokarowych.

Oczyszczająca dieta bananowa

Poza oczyszczaniem, dieta bananowa jest też niskokaloryczna – dzienny bilans wynosi około 1000 kcal. W ciągu dnia powinniśmy rozdzielić na posiłki 5 bananów oraz dwie wybrane przekąski: 250 ml maślanki, 150 g jogurtu naturalnego, 125 ml mleka pełnego, 2 mandarynki, jabłko, 2 papryki lub 2 średniej wielkości pomidory. Nie zapominamy w odstępach między nimi nawadniać organizm.

Dieta jednego owocu

Na 5-6 porcji dzielimy 2 kg świeżych owoców, które są bogate w cukier, jak np.: winogrona, morele, jabłka, gruszki, truskawki czy arbuz.W międzyczasie spożywamy wodę w małych porcjach.

Warzywno-owocowy duet

Maksymalnie spożyj do 2 kg warzyw i owoców. Nie muszą być one surowe, a np.: gotowane na parze, pieczone lub blanszowane.

Tylko soki owocowe

Poza nawadnianiem organizu 2 litrami wody, możesz pić wyłącznie świeże soki owocowe, 5 szklanek w dniu oczyszczania.

Kuracja płynami

Ta dieta jest mniej restrykcyjna w stosunku do swej poprzedniczki. Możesz pokusić się o miksowane zupy warzywne, bulion z warzyw, smoothies i soki warzywno-owocowe.

Jaglana monodieta

Masz do dyspozycji pół kilograma kaszy jaglanej, którą powinnaś spożyć w małych porcjach raz na 2-3 godziny.

Korzyści płynące z detoksu

Warto regularnie przeprowadzać detoks. Pozytywnie wpłynie na organizm i uchroni nas przed dolegliwościami wywołanymi nagromadzeniem się szkodliwych substancji w naszym organizmie. Alarmują nas o tym stany lękowe, napięcie, zmęczenie, brak witalności, złe samopoczucie, niska odporność, a z nią częste zapadanie na infekcje.

oczyszczanie organizmu oczyszczanie oczyszczanie jelit detoks detoks jelit oczyszczanie jelit z resztek pokarmów jak pozbyć się reszek zalegających w jelitach

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach