45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wzmocnij swoje serce. Poznaj kilka przyjemnych trików!

Wzmocnij swoje serce. Poznaj kilka przyjemnych trików!Wzmocnij swoje serce. Poznaj kilka przyjemnych trików!

Pompa krwi – jaką jest serce – to niezbędny element ciała, o który powinniśmy dbać. Wzmocnienie go nie musi być jedynie obowiązkiem, lecz może być nawet zaskakująco bardzo przyjemne. Poznaj kilka atrakcyjnych patentów na utrzymanie tego organu w zdrowiu przez całe życie!

  • Jak wzmocnić serce?

  • Czy zielona herbata pomaga?

Co drugi Polak umiera z powodu chorób krążenia. Zwykle jest to efekt zaniedbania, w dodatku niewielu z nas wie, że już w młodym wieku powinniśmy dbać o serce. Mnóstwo osób cierpi na nadciśnienie, które niszczy układ krwionośny. Na szczęście, aby przedłużyć jego funkcjonowanie wystarczy zmiana stylu życia, czyli ograniczenie soli i tłuszczów oraz aktywność fizyczna. Są również proste i przyjemne triki, które bardzo łatwo możemy wprowadzić do codzienności:

  • Jedzenie gorzkiej czekolady. Pięć lat regularnego jedzenia czekolady obniża ciśnienie aż o 20%! Dotyczy to jednak jedynie gorzkiej odmiany, z najlepiej minimum 65% kakao, która zawiera dużo przeciwutleniaczy, a jednocześnie niewiele cukru.
  • Picie co najmniej trzech herbat dziennie. Na krążenie wpłynie przede wszystkim zielona herbata, ale również czarna, choć tej drugiej należy pić zdecydowanie mniej.
  • Tańczenie. Czyli weekendowe wyjście do klubów z przyjaciółmi, taniec w domu do ulubionej piosenki – to również pozytywnie wpłynie na serce. Regularny taniec obniża ciśnienie krwi oraz złego cholesterolu, a nawet zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera.
  • Jedzenie truskawek. Jedną z najczęstszych przyczyn chorób serca jest cholesterol. Badacze udowodnili, że najbardziej skutecznym i smacznym obniżaczem cholesterolu są właśnie truskawki. Dzieje się tak dlatego, że zawierają one dużo błonnika i pektyny.
  • Uprawianie seksu. Badacze z Belfastu dowiedli, że im więcej orgazmów w życiu, tym lepiej. Wpływ seksu na zdrowie został potwierdzony już dawno, jednak najwyraźniej widać to w przypadku serca – zmniejsza się ryzyko udaru i zawału, w dodatku aż o połowę!
  • Jedzenie czosnku. Nie dość, że jest smacznym składnikiem dań i sosów, posiada allicynę, która hamuje zlepianie się płytek krwi, obniżając jednocześnie tłuszcze w surowicy.

Oprócz tego, wrogiem długiego życia jest nadwaga, palenie papierosów i brak ruchu. Wszystko to oddziałuje negatywnie na stan naszej życiodajnej pompy krwi, aby więc cieszyć się długim i pozbawionym chorób serca życiem, należy pozbyć się złych nawyków. Picie zbyt dużych ilości alkoholu i nadmierne spożycie soli również nie może mieć miejsca. Podobno jednym ze sposobów na uniknięcie problemów z sercem jest codzienne przyjmowanie aspiryny w niewielkiej dawce, ponieważ zawiera ona kwas acetylosalicylowy, który nie dopuszcza do powstawania zakrzepów, które zakłócają przepływ krwi. Wbrew pozorom, powinniśmy zadbać o siebie jak najwcześniej, najlepiej już w wieku 20 lat, aby zapewnić sobie przyszłość bez zawału.

serce zawał serca choroby serca jak zadbać o serce jak uniknąć zawału zawał serca profilaktyka
Komentarze
Dodano: 13 Listopad 2016
Autor: Ela
Ocena:
Fajnie, że seks ma też swoje walory zdrowotne, a nie tylko hedonistyczne.
Odpowiedź
Dodano: 13 Maj 2016
Autor: Patrycja
Ocena:
Muszę zacząć z tą czekoladą, co prawda nie przepadam za gorzką, ale chyba będę się musiała przełamać.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach