45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wylecz zatoki domowymi sposobami! Sięgnij po zioła i olejki

Wylecz zatoki domowymi sposobami! Sięgnij po zioła i olejkiWylecz zatoki domowymi sposobami! Sięgnij po zioła i olejki

Gdy męczą zatoki, często pierwszą reakcją jest sięgnięcie po apteczne specyfiki i leki przeciwbólowe. Po co truć organizm, skoro pod ręką mamy naturalne i nieinwazyjne metody domowego leczenia? Stosowanie inhalacji, ziół i płukanie zatok – warto od tego zacząć!

Zanim wybierzesz się do lekarza w celu wyleczenia chorych zatok, sięgnij po zioła. Poleca się stosowanie ich w formie tabletek oraz inhalacji. Leki na bazie ziół mają doskonałe właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i rozkurczowe. Wiele z nich jest dostępnych w aptekach bez recepty. Do zażegnania problemu zatkanych zatok najlepsze będą:

  • Jak radzić sobie z zatokami?

  • Czy tymianek pomaga na zatoki?

  1. Kwiat lipy – zawarte w nim związki śluzowe działają osłaniająco, przeciwzapalnie i łagodząco przy chorobach układu oddechowego.
  2. Liść mięty pieprzowej – stosuje się go w aromaterapii, ma działanie przeciwzapalne, odkażające i udrażniające zatoki. Stosowanie go ułatwia oddychanie.
  3. Ziele tymianku – picie naparu z tego zioła lub stosowanie inhalacji z dodatkiem olejku tymiankowego ma doskonałe właściwości rozkurczowe i bakteriobójcze. Rozrzedza zalegającą wydzielinę.
  4. Ziele fiołka trójbarwnego – uszczelnia naczynia krwionośne dzięki zawartości rutozydu. Ponadto, ma działanie przeciwzapalne i mukolityczne, ponieważ znajdują się w nim saponiny.
  5. Kwiat bzu czarnego – ochrania błony śluzowe dróg oddechowych, jest przeciwwirusowy, wykrztuśny, wzmacniający odporność.
  6. Korzeń goryczki – doskonale wzmacnia cały organizm oraz poprawia funkcjonowanie śluzówki nosa.
  7. Koszyczek rumianku – ma działanie przeciwzapalne, wspomaga leczenie kataru i zatok, wykazuje właściwości przeciwbakteryjne.
  8. Kwiat lawendy – w leczeniu zatoki">zatok doskonale sprawdzą się inhalacje parowe z wykorzystaniem olejku z kwiatu lawendy. Ma on działanie antyseptyczne i bakteriobójcze.

Poza stosowaniem wyżej wymienionych ziół, warto wypróbować domowe płukanie zatok za pomocą zestawu zakupionego w aptece (również bez recepty). Aby uniknąć nawrotów choroby w przyszłości, dobrze jest korzystać profilaktycznie z substancji nawilżających śluzówkę – gliceryny i wody morskiej w sprayu. W trakcie leczenia należy przestrzegać kilku istotnych zasad:

  • Nawilżać powietrze w pomieszczeniach,
  • Robić inhalacje,
  • Pić duże ilości wody, aby ułatwić rozrzedzanie wydzieliny,
  • Stosować okłady na czoło z rozgrzanej soli kuchennej (owiniętej w płótno),
  • Odwiedzać groty solne,
  • Dodawać do herbaty przyprawy rozgrzewające takie jak cynamon i imbir,
  • Spać w pozycji, w której głowa znajduje się wyżej od całego ciała.
zatoki inhalacja zioła woda morska zapalenie zatok zioła na zatoki leczenie zatok płukanie zatok domowe sposoby na zatoki olejki ziołowe jak wyleczyć zatoki
Komentarze
Dodano: 18 Lipiec 2016
Autor: Agata
Ocena:
Ja polecam inhalacje z olejkiem z rumianku. Próbowałam wielu ziół, to zdecydowanie daje najlepsze efekty.
Odpowiedź
Dodano: 19 Kwiecień 2016
Autor: Kama
Ocena:
Na zatoki stosuję inhalacje w inhalatorze lub misce z gorącą wodą z dodatkiem olejków eterycznych, udrożniają nos niwelują ból i obrzęk wokół oczu.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach