45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wybielanie zębów: 6 sprawdzonych, domowych sposobów

Wybielanie zębów: 6 sprawdzonych, domowych sposobówWybielanie zębów: 6 sprawdzonych, domowych sposobów

Piękny i zdrowy uśmiech to biały uśmiech. Zdrowe, lśniące zęby o pięknym szkliwie uważane są w dzisiejszych czasach za jedną z cech kanonu największej urody. Wybielaniem zębów zajmują się dentyści i stomatolodzy, ale istnieją również domowe sposoby na wybielenie zębów, które każdy może sam spróbować w swoim domu.  

Przebarwienia zębów często powstają z powodu nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Najczęściej jednak zęby żółkną pod wpływem dymu papierosowego, z powodu picia kawy, herbaty i czerwonego wina.

  • Jak wybielać zęby domowymi sposobami?

  • Czy gumy do żucia wybielają zęby?

Sposoby wybielania zębów:

  • Pasty wybielające do zębów

Znajdziemy je w aptekach i w drogeriach w różnych cenach, już nawet od 9 zł. Pastą taką można myć zęby do paru razy dziennie, najlepiej rano, w południe i wieczorem. Nie poleca się mycia zębów po każdym posiłku, jak to czasami polecane jest w popularnych reklamach. Nadmiar fluoru może również działać szkodliwie. Pasty wybielające zawierają w sobie dodatkowe składniki wybielające.

  • Wybielające gumy do żucia

Żucie wybielających gum do żucia rzeczywiście może usprawnić proces wybielania. Nie stricte z powodu ich składu, ale ponieważ pomagają one usuwać resztki pokarmu i szybko czyszczą zęby, co przekłada się na zmniejszenie powstawania kamienia nazębnego i dalszych przebarwień.

  • Wybielanie skórką od banana

Domowym sposobem na wybielenie zębów jest używanie skórek od bananów. Zawierają one w sobie mnóstwo witamin, oraz mikro- i makroelementów, również o działaniu wybielającym. Obraną skórką od banana, używając jej wewnętrznej strony, czyścimy zęby przez parę minut. Proces można powtarzać do 2-3 razy dziennie.

  • Paski do wybielania zębów

Paski wybielające można kupić w każdej aptece, w większych drogeriach i sklepach internetowych. Zawierają one w sobie specjalne żele wybielające, które pozwalają na uzyskanie ładnego efektu w zaledwie parę tygodni. Paski wybielające przykleja się do zębów na około 30 minut, dwa razy dziennie. Kurację można następnie powtarzać raz na pół roku lub raz na rok.

  • Żele wybielające z nakładkami

Świetnym sposobem na proste i szybkie, a przede wszystkim skuteczne wybielenie zębów jest używanie żelów wybielających. Do opakowania dołączone są nakładki na zęby, na górną i dolną szczękę, które jednocześnie dopasowuje się do kształtu danej szczęki i zębów. Żel nakłada się do wkładek, a następnie zakłada je na zęby – prawie tak, jak aparat na zęby. Kurację powtarza się po 10 minut dwa razy dziennie. Pierwsze efekty widoczne są już nawet po paru dniach stosowania tej metody.

  • Wybielacze do zębów w sztyfcie

Wybielacz tego typu składa się z nakładki, którą, jak szminką usta, maluje się zęby. Wybielacza należy używać po każdym myciu zębów, najlepiej jednak używać go wieczorem po wieczornym myciu zębów przed snem. Kuracja trwa około 2-3 tygodni.

zęby wybielanie zębów paski wybielające pasta wybielająca żel wybielający
Komentarze
Dodano: 16 Lipiec 2016
Autor: agata
Ocena:
stosowałam wybielające gumy do żucia, ale jakoś niespecjalnie to działa
Odpowiedź
Dodano: 16 Maj 2016
Autor: Maliwna
Ocena:
Słyszałam o różnych domowych metodach, ale o skórce banana to jeszcze nigdy. Ciekawe, czy pomaga, trzeba to sprawdzić.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach