44 561 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Wszywka alkoholowa Esperal Warszawa

Wszywka alkoholowa Esperal WarszawaWszywka alkoholowa Esperal Warszawa
Leczenie farmakologiczne za pomocą wszywki alkoholowej zalicza się do terapii awersyjnych, które zarówno w Polsce jak i na świecie są bardzo popularne i powszechnie stosowane. Terapia ta polega na podawaniu leku zawierających Disulfiram w formie tabletki, umieszczanej podczas zabiegu chirurgicznego pod skórą pacjenta. Cała procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Działanie Disulfiramu opisywane jest jako wywoływanie objawów silnego zatrucia alkoholowego w momencie kiedy osoba posiadająca wszywkę spożywa alkohol. W ten sposób alkoholik zaczyna kojarzyć alkohol z ryzykiem wystąpienia nieprzyjemnych objawów, przez co zaczyna unikać spożywania napojów mających etanol w składzie. Przyjrzyjmy się bliżej jak działa Esperal Warszawa wszywany w gabinecie, który specjalizuje się w niesieniu pomocy ludziom uzależnionym od alkoholu, gdzie oprócz dyskretnych wszywek alkoholowych oferuje także detoks alkoholowy.
 

Działanie Disulfiramu

Disulfiram jest związkiem organicznym, który z powodzeniem pomaga w walce z uzależnieniem od alkoholu ze względu na jego działanie zaburzające metabolizowanie etanolu. U człowieka bez wszywki alkoholowej poprawnie działa enzym dehydrogenaza alkoholowa. Alkohol trawiony jest do formy aldehydu octowego, a on z kolei do mniej szkodliwego kwasu octowego. Z kolei wszywka alkoholowa powoduje kumulowanie się aldehydu octowego, który wywołuje silne zatrucie alkoholowe, dając przy tym liczne nieprzyjemne objawy, bardzo często groźne dla zdrowia i życia. Osoba spożywająca alkohol podczas terapii Esperalem po kilku minutach odczuwa zaczerwienienie twarzy, trudności z oddychaniem, bardzo silny ból głowy, kołatanie serca,  nudności, wymioty i inne. Z tego powodu alkohol przestaje kojarzyć się z czymś przyjemnym i pożądanym, a staje się czynnikiem wywołującym silny stres związany z pojawieniem się omawianych skutków ubocznych. W ten sposób pojawia się realna szansa na wyjście z uzależnienia – dlatego wszywki alkoholowe cieszą się taką popularnością wśród pacjentów. Mimo to należy podkreślić fakt, że tak naprawdę nie leczą one samego uzależnienia od alkoholu, a jedynie wywołują niechęć i awersję. W celu dokładnego działania terapeutycznego zaleca się podchodzenie kompleksowo do problemu choroby alkoholowej, stosując kilka metod leczenia i terapii alkoholowej.

Z jednej strony wszywki alkoholowe są szansą na początek życia w abstynencji, jednak istnieje grono terapeutów krytykujących Disulfiram ze względu na jego niską skuteczność i niebezpieczne skutki uboczne zagrażające zdrowiu i życiu pacjenta w momencie kiedy spożywa on alkohol. W wielu krajach Disulfiram wycofano – np. w USA został on wycofany z rynku. Należy podkreślić, że Disulfiram uwalniany jest do krwioobiegu pacjenta niemalże natychmiast po zakończeniu zabiegu zaszycia.

Dlaczego warto wybrać tę metodę leczenia w Warszawie ?

 • Jest to bezpieczny zabieg zawsze wykonywany przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy chirurgów.
 • Całość procedury trwa bardzo krótko, około 30 minut.
 • Zabieg prowadzony jest bezboleśnie, przeprowadzany w oparciu o znieczulenie miejscowe, które działa jeszcze po zakończeniu zabiegu.
 • Zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że nie ma potrzeby rekonwalescencji – pacjent może wrócić od razu po zabiegu do swoich codziennych aktywności.
 • Po zabiegu powstaje niewielka, niewidoczna blizna.
 • Czas działania wszywki alkoholowej jest długi, może trwać nawet rok.
 • Zabieg wszycia Disulfiramu wykonuje się w sterylnych warunkach z użyciem jednorazowych narzędzi w nowoczesnym gabinecie lekarskim.
 • Zapewniamy fachową opiekę medyczną, poszanowanie godności, miłą atmosferę, pełną dyskrecję oraz najwyższy standard obsługi klienta i oferowanych usług.

Jak przeprowadzany jest zabieg wszycia Disulfiramu?

Disulfiram w postaci wszywki alkoholowej podczas zabiegu chirurgicznej implantacji umieszcza się tabletkę z substancją aktywną pod skórą pacjenta w znieczuleniu miejscowym.

Wszycie Disulfiramu jest mało inwazyjne, całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Całość zabiegu przeprowadzany jest z użyciem jednorazowych narzędzi w całkowicie sterylnych warunkach. W gabinecie w Warszawie szczególnie dbamy o czystość pomieszczeń i sprzętu, jaki używają nasi lekarze, co gwarantuje jak najlepsze warunki przeprowadzania zabiegów.

Opisując całość procedury zaszycia alkoholowego można wymienić następujące etapy:

 1. Zgłoszenie się Pacjenta na zabieg
 2. Konsultacja medyczna z lekarzem, kontrola stanu zdrowia, wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, indywidualne dobranie dawki leku, podpisanie zgód i innych niezbędnych dokumentów, omówienie procesu zaszycia alkoholowego
 3. Podanie znieczulenia miejscowego skóry – czas działania szacuje się na około trzy, maksymalnie cztery godziny
 4. Nacięcie skóry po długości na 1-2 cm – zazwyczaj w górnej części pośladka
 5. Umiejscowienie indywidualnej dawki leku w formie tabletek w powstałe miejsce
 6. Zaszycie powięzi oraz tkanki podskórnej, a następnie skóry – pacjent ma do wyboru szwy rozpuszczalne lub standardowe
 7. Założenie opatrunku, w razie konieczności podanie antybiotyku
 8. Wydanie zaleceń odnośnie stylu życia, a także zaświadczenia o odbytym zabiegu oryginalnym lekiem
 9. W przypadku wyboru szwów nierozpuszczalnych: kontrola oraz zdjęcie szwów po czasie zagojenia się rany

Przeciwwskazania do zabiegu wszycia Esperalu

 • Uczulenie na którykolwiek ze składników leku,
 • Brak zachowanej abstynencji przez dwie doby przed planowanym zabiegiem,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • Choroby przewlekłe: choroby serca, choroby układu krążenia, choroby psychiczne, choroby nerek i wątroby.

O możliwości podjęcia leczenia Esperalem (Disulfiramem) decyduje zawsze i tylko i wyłącznie lekarz.

Esperal Warszawa cena

Nasz gabinet w Warszawie powstał z myślą o pomaganiu innym w walce z chorobą alkoholową. Zawsze nasi pacjenci otrzymują oryginalny lek wysokiej skuteczności. Od lat cieszymy się dobrą opinią wśród naszych klientów, udało nam się pomóc setkom osób, do których dyspozycji pozostajemy w dalszym ciągu, jeżeli tego potrzebują. Zawsze podchodzimy indywidualnie do każdej osoby, doskonale wiemy, że każdy pacjent ma inne doświadczenia i inną historię do opowiedzenia.

W naszym gabinecie w Warszawie umożliwiamy odbycie kompleksowego leczenia uzależnienia od alkoholu, oferujemy zarówno odtruwanie alkoholowe, jak i zabieg zaszycia alkoholowego z użyciem Esperalu. Standardowy koszt zabiegu wynosi 580zł.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://esperalwarszawa.pl/.

Działanie Disulfiramu Leczenie farmakologiczne za pomocą wszywki alkoholowej wszywki alkoholowe zabieg wszycia Disulfiramu Przeciwwskazania do zabiegu wszycia Esperalu Esperal Warszawa cena

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 561 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach