44 250 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 889 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Wszycie esperalu Warszawa - jak zaszycie wszywki rozwiązuje problem alkoholowy

Wszycie esperalu Warszawa - jak zaszycie wszywki rozwiązuje problem alkoholowyWszycie esperalu Warszawa - jak zaszycie wszywki rozwiązuje problem alkoholowy
Wszywka esperal to tabletka implantowana alkoholikowi. Jej kształt i wygląd nie różni się niczym od zwykłej kapsułki. Lek Disulfiram nie jest jednak przyjmowany doustnie, a zaszywany domięśniowo. Pomaga ograniczyć spożycie alkoholu do zera. Leczenie esperalem umożliwia w szybszy sposób zacząć życie w abstynencji. Wszywka alkoholowa w Warszawie nie jest refundowana, przez co bezbolesne wszycie jest oferowane przez prywatne przychodnie medyczne.
 
 

Disulfiram WZF - jak działa esperal wszywany w Warszawie

Działanie wszywki alkoholowej bywa nieprzewidywalne, dlatego nie każdy specjalista jest zwolennikiem tej metody leczenia uzależnień. Pomimo to jest to lek, który dla wielu pacjentów stał się jedyną skuteczną formą walki chorobą alkoholową. Wszywka alkoholowa zawiera disulfiram – substancję czynną, która zaburza metabolizm alkoholu. Sam lek esperal jest obojętny dla organizmu, jeśli alkoholik nie spożywa alkoholu. Dopiero w reakcji z płynem etylowym disulfiram powoduje objawy zatrucia organizmu aldehydem octowym. W konsekwencji pacjent zaczyna odczuwać takie dolegliwości jak bóle i zawroty głowy, nudności, zaczerwienienia twarzy, duszności, napady lęku oraz skoki ciśnienia tętniczego. Zdarzają się również wymioty, nudności, kołatanie serca oraz problemy z wątrobą czy wzrokiem. Objawy te występują już po 10 minutach od wypicia alkoholu i utrzymują się nawet przez 10 godzin. Abstynencja jest wymuszona przez nawet 12 miesięcy głównie z powodu strachu, ale pozwala na pełne skupienie się pacjenta nad terapią bez sięgania po alkohol. Implantacja wszywki alkoholowej esperal służy więc temu, aby chory w obawie przed złym samopoczuciem skończył z nałogiem.

Implantacja esperalu Warszawa - zabieg wszycia u pacjenta

Wizyta w poradni medycznej takiej jak poradnia Nasz Gabinet w Warszawie trwa ok. 30 minut. Chirurgiczny zabieg wszycia esperalu jest zatem krótki i nie powoduje dolegliwości bólowych. W tym czasie chirurg podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe, a następnie wykonuje kilkucentymetrowe nacięcie na skórze. Potem umieszcza (z reguły w okolicy mięśnia pośladkowego) tabletkę esperalu. Szwy są usuwane po ok. 10-14 dniach, jeśli nie rozpuszczają się same.

Sprawdź, jak wygląda zabieg w zaufanej klinice leczenia uzależnień w Warszawie:

https://nasz-gabinet.pl/warszawa/esperal/

Po zakończeniu zaszycia alkoholowego pacjent może wrócić do domu bez rekonwalescencji. Osoba uzależniona nie potrzebuje zwolnienia lekarskiego. Lekarz może dodatkowo przepisać receptę z lekami przeciwbólowymi lub podać antybiotyki domięśniowo w trakcie wszycia esperalu w Warszawie. Jakie są wskazania po rozpoczęciu leczenia uzależnienia od alkoholu? Obowiązuje zakaz picia alkoholu, ponieważ przeciwne zachowanie może doprowadzić do skutków ubocznych działania Disulfiramu. Wszywka to nie jedyny sposób leczenia choroby alkoholowej. Przed rozpoczęciem terapii awersyjnej esperalem często przeprowadzany jest najpierw detoks alkoholowy, który wypłukuje każdą ilość alkoholu z organizmu i stabilizuje gospodarkę wodno-elektrolitową. Te farmakologiczne metody leczenia alkoholizmu można ze sobą łączyć, ale nie muszą.

Wszywka alkoholowa Warszawa - gdzie zaszyć Disulfiram

Osoby uzależnione od alkoholu decydują się na wszywanie esperalu dobrowolnie. Leczenie z pomocą wszywki nie powinno być wymuszone, ponieważ alkoholik może chcieć przepić lek. Motywacja jest istotna, ale ważne jest również, aby wybrać dobry ośrodek. Osoby z problem alkoholowym zamieszkujący stolicę polecają poradnię medyczną Nasz Gabinet w Warszawie. Każdy pacjent może liczyć na najwyższe standardy leczenia, bez względu na rodzaj i cenę wszywki. Kadra medyczna to wykwalifikowani specjaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w leczeniu alkoholizmu. Przychodnia stosuje esperal, który pochodzi bezpośrednio od producenta. Pomaga w powrocie do trzeźwości w krótkim czasie bez konieczności długotrwałego pobytu w szpitalu. Klinika zapewnia pacjentom całkowitą anonimowość oraz dyskrecję. Dzięki temu w komfortowej atmosferze i bez uczucia wstydu można zacząć terapię.

Artykuł przygotowany przy współpracy z lekarzem Kamilem Delkiem.

wszycie esperalu esperal działanie choroba alkoholowa leczenie esperal zabieg

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 250 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 889 produktów w 209 kategoriach