45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wpływ kawy na jakość erekcji

wpływ kawy na potencjęwpływ kawy na potencję

Okazało się, że kawa spożywana w odpowiednich ilościach minimalizuje problemy z erekcją, tym samym mężczyźni, którzy spożywają optymalną ilość kofeiny są na nie mniej narażeni.

Udowodniono, że mężczyzna, który dziennie przyjmuje 85 do maksymalnie 170 mg kofeiny, czyli jedną do dwóch filiżanek, jest aż o 42 % mniej narażony na wystąpienie zaburzeń erekcji w porównaniu do mężczyzny, który przyjmuje w ciągu dnia jedynie do 70 mg kofeiny. Natomiast w przypadku zażywania dużych ilości kofeiny bo od 170 do 303 mg, ryzyko to spada o 39 %. Zmniejszenie obserwowanych przypadków zaburzeń erekcji pod wpływem kawy obserwowano nawet u mężczyzn otyłych, z nadciśnieniem i cukrzycą.

  • Czy kawa wpływa na erekcję?

  • Czy kofeina działa na erekcję?

Naukowcy zgodnie stwierdzili, że kofeina wpływa korzystnie na rozluźnienie tętnic ślimakowych prącia oraz mięśni gładkich ciał jamistych, dzięki czemu ułatwia do nich skutecznie dopływ odpowiedniej ilości krwi.

Kofeinę oczywiście możemy znaleźć również w innych napojach, między innymi w różnych kawach, ale także w herbacie, napojach gazowanych, czasem również w napojach sportowych.

Kawę wiele osób pija nie tylko ze względu na smak, a często przede wszystkim ze względu na jej właściwości, które poprawiają koncentrację i nastrój. Pijąc ją nie przyszłoby nam do głowy jak dobroczynny wpływ ma ona na intymne sfery życia.

Kawa wspomaga ukrwienie, a od dawna wiadomo, że narządy lepiej ukrwione, także działają lepiej. Zawarta w kawie kofeina pobudza ośrodkowy układ nerwowy, obniża napięcie mięśni gładkich i sprzyja ich rozkurczowi. Dzięki tym właściwościom krew pozostaje w ciałach jamistych dłużej, w związku z czym erekcja jest silniejsza i trwa dłużej.

Dodatkowo odkryto, że osoby pijące kawę są bardziej aktywne seksualnie, jednocześnie wyrażają zadowolenie ze swojej sprawności seksualnej.

Niektórzy z naukowców uważają ponadto, że kawa swoim działaniem może przyspieszać również poruszanie się plemników, co może być pomocne w terapii niektórych rodzajów niepłodności.

Warto także wiedzieć, że wpływ kawy na potencję można wzmocnić, dodając do niej kardamonu, który uważany jest za afrodyzjak, podnosi sprawność seksualną.

Przyjemność picia kawy zawdzięczamy substancjom smakowym i zapachowym napoju przygotowanego ze zmielonej kawy. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na jej smak i działanie podczas jej przyrządzania są stopień zmielenia i odpowiednie dozowanie, które powinny być dopasowane do danej metody zaparzania. Ma to zasadniczy wpływ na efekt końcowy. Można go również nieco zmienić dodając syropy, lody, ponieważ picie kawy nie musi być nudne.

Nie wszystkim jednak picie kawy może przynieść pożądane efekty. Osoby cierpiące na nadciśnienie powinny ostrożnie stosować kofeinę, ponieważ zwiększa ona ciśnienie krwi i przyspiesza akcje serca.

Pamiętać należy także, że z piciem kawy nie należy przesadzać, wskazany jest umiar, jak w każdej innej dziedzinie życia.

potencja erekcja sex płodność zaburzenia erekcji kofeina kawa probemy z erekcją ciala jamiste

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach