45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Woda zdrowia doda! Dlaczego jest nam tak potrzebna ?

Woda zdrowia doda! Dlaczego jest nam tak potrzebna ?Woda zdrowia doda! Dlaczego jest nam tak potrzebna ?

Woda jest najbardziej naturalnym płynem jaki możemy pić. Jest także jedynym napojem nie zawierającym żadnych szkodliwych dodatków i jedynym bez którego nie da się przeżyć. Woda to bardzo cenny płyn, wywierający na nasz organizm niezwykle dobry wpływ. Woda może stanowić niemal 75% masy naszego ciała. Jest w składzie każdej komórki i tkanki naszego organizmu. Właściwie tworzy życie, jedzenia możemy unikać kilka dni, z wodą się tak nie da.
Skoro woda jest naturalnym skarbem dla naszego organizmu, dlaczego tak jej nie doceniamy, jaką jej ilość należy wypić by czuć się zdrowo?

  • Jakie właściwości ma woda?

  • Dlaczego warto pić wodę?

Najważniejsze jest to aby pić wodę regularnie i lepiej w małych ilościach częściej niż dużo i rzadko. Woda wspomaga nasz proces trawienny, pomaga oszukać apetyt, warto wypijać wodę między posiłkami niż w ich trakcie. Przyspieszy to wówczas trawienie i pozwoli zachować piękną sylwetkę. Żaden napój nie zgasi naszego pragnienia tak jak szklanka chłodnej wody. Nie dopuszczajmy do stanu gdy zaczynamy odczuwać pragnienie, jest to pierwszy znak, że jesteśmy odwodnieni. Suchość w ustach, słaba wydolność, obniżenie formy, ból głowy to tylko kilka ze skutków braku wody w naszym organizmie. Odwodnienie jest przyczyną spadku wydolności w trakcie ćwiczeń i aktywności fizycznej. Bardzo ważne jest w tym czasie utrzymanie stałego nawodnienia. Poprawi to nasze wyniki. Woda pełni także ważne funkcje ochronne w naszym ciele. Ochrania nasze oczy, mózg, a także rozwijający się w organizmie matki płód. Pozwala zachować optymalną elastyczność stawów.

Woda wpływa także wspaniale na nawilżenie naszej skóry, regularne jej picie w ciągu dnia pozwala zachować delikatną i błyszczącą skórę bez potrzeby nawilżania balsamami czy innymi kosmetykami. Woda daje możliwość pozbycia się cellulitu. Picie wody przynosi naszemu organizmowi same korzyści. Podczas stosowania diety pozwala nam nie dopuścić do zakwaszenia organizmu. Stres, złe odżywianie, palenie papierosów doprowadzają do odkładania się w naszych tkankach kwasów, które zatruwają nasz organizm. Jeśli wówczas pijemy dużo wody, naturalnie usuwany toksyny z organizmu.

Ilość wody jaką powinniśmy wypić w ciągu dnia uzależniona jest tak naprawdę od indywidualnych cech takich jak wiek, nasza waga, sposób odżywiania i czas spożywania posiłków, miejsca w którym żyjemy. Zalecana ilość wody to około 1,5 litra dziennie, ale u niektórych osób ta ilość może przekroczyć nawet 2 litry.  Należy dopasować ilość do możliwości własnego organizmu, ponieważ zbyt duża ilość wody może spowodować wypłukanie z naszego organizmu wszystkich cennych mikroelementów . Zatem należy pić wodę z umiarem i rozsądkiem.

Choć woda jest tak cenna dla naszego organizmu wiele osób traktuje ją jedynie jako składnik wielu napojów nie przywiązując wagi do jej zalet.

Oto najważniejsze powody w pigułce dlaczego warto pić wodę ?: oszukujemy apetyt, pobudzamy trawienie, pomagamy sobie odróżnić głód od pragnienia. Pomagamy naszej wątrobie, gdyż wypłukujemy toksyny i zmniejszamy poziom cholesterolu. Nawilżamy swoją skórę od wewnątrz, zwiększając jej elastyczność, zmniejszamy cellulitis. Woda pomaga nam regulować temperaturę naszego ciała, dodaje energii i pozwala zachować dobrą formę. Picie wody poprawia pracę nerek a co za tym idzie wpływa na drogi moczowe zmniejszając ryzyko infekcji.

Woda ma niezliczona ilość zalet, warto ją pić bo tym samym tylko sobie pomagamy. Miejmy więc zawsze zapas wody w domu, nośmy ja z sobą na spacerach i wycieczkach, wrzucajmy dziecku do szkoły do plecaka. Woda to samo zdrowie.

odwodnienie woda picie wody dawki wody dzienne picie wody

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach