42 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Wizyta u podologa – sposób na zdrowe i piękne stopy

stopy-podolog-wizyta (1)stopy-podolog-wizyta (1)

Pielęgnacja włosów i ciała to podstawa do utrzymania zdrowia i zachowania pięknego wyglądu. Niestety wiele osób w codzienny dbaniu o siebie pomija stopy, które narażone są przecież na wiele niekorzystnych czynników. Aby stopy były zadbane i zdrowe konieczne jest pielęgnowanie ich przez cały rok z pomocą podologa lub samodzielnie.

 

Podologia to nie tylko leczenie 

Lekarz podolog kojarzy się ze specjalistą, do którego można zwrócić się z prośbą o pomoc w przypadku haluksów jak http://foot-med.pl/oferta/chirurgiczne-leczenie-haluksow/ czy grzybicy stóp. Jednak oprócz działań medycznych, które mają zminimalizować lub zlikwidować objawy i przyczyny chorób i zmian chorobowych wokół stóp, podolog udziela również konsultacji w kwestii odpowiedniej pielęgnacji stóp. Pomoże uporać się ze zrogowaciałym naskórkiem, suchą skórą na stopach oraz pękającymi piętami. Dzięki temu stopy zawsze będą prezentować się dobrze i co najważniejsze, nie będą przyczyną bolesnych i utrudniających normalne funkcjonowanie objawów. 

Wizyta w gabinecie podologicznym 

Specjalista najpierw przeprowadzi wywiad z pacjentem. Zapyta się o jego problemy, przebyte choroby lub choroby przewlekłe, których pojawienie się mogło wywołać problem. Poprosi również o informacje dotyczące trybu życia, aktywności fizycznej oraz obuwia, jakie noszone jest na co dzień. Następnie oceni stan stóp, a więc to czy są koślawe lub czy występuje jakaś ich deformacja. Sprawdzi również stan skóry i paznokci. Na podstawie pozyskanych informacji wyda zalecenia dotyczące terapii lub profilaktyki. Podolog również poleci kosmetyki i preparaty do pielęgnacji w domu, co może w znaczący sposób wspomóc leczenie przeprowadzane w gabinecie podologicznym. 

Kiedy konieczna jest wizyta u podologa?

Już sama chęć zadbania o własne stopy, nawet jeśli nie występują na nich bolesne zmiany i deformacje, jest dobrym powodem, by udać się do gabinetu podologicznego. Niestety nie tylko w tym przypadku wciąż tak niewiele osób korzysta z pomocy podologa, ponieważ nawet w trudniejszych przypadkach, takich jak wrastający paznokieć czy bardzo bolesne pęknięcia pięt nie są wystarczająco determinujące, by umówić się na wizytę. Należy jednak wiedzieć, że im szybciej problem zostanie rozwiązany, tym mniejszy ból będzie się odczuwać. Problemy ze stopami są bardzo poważne i potrafią wywołać duży dyskomfort przede wszystkim dlatego, że są nieustannie obciążone. Jeśli zatem pojawią się pierwsze niepokojące zmiany, należy natychmiast umówić się na wizytę u podologa.

podolog leczenie podolog wizyta u podologa

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach