45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Wiosenne zmagania z brakiem energii - Pozimowy kac...

Wiosenne zmagania z brakiem energii - Pozimowy kac...Wiosenne zmagania z brakiem energii - Pozimowy kac...

Świat budzi się do życia. Nadeszła wiosna, a ty zamiast zaczerpnąć przypływu energii zmagasz się z bólami głowy, pogorszeniem koncentracji oraz samopoczucia. Dające się we znaki osłabienie ma związek z szokiem, jaki właśnie przechodzi twój organizm.

Zimowe wylegiwanie pod kocem i ciężkostrawne posiłki właśnie zbierają swoje żniwo w formie wszechogarniającej cię bezsilności. Proponujemy kilka sposobów na zwalczenie tego stanu.

  • Co na brak siły?

  • Co na osłabienie wiosenne?

Wiosenne zmagania z brakiem energii

  • Nie czas na łzy. Utwierdzając się w przekonaniu, jak bardzo czujesz się bezsilnie uniemożliwiasz sobie odzyskanie energii. Roztrząsanie rzeczy, których nie dopilnowaliśmy w wyniku osłabienia wystawia nas na szkodliwe działanie autosugestii.
  • Z wiosną wkracza do naszego świata spora porcja bodźców wraz z poczuciem, że i my powinniśmy podjąć się jakiegoś działania. Jednakże spadek sił witalnych nie jest najlepszym towarzyszem wielogodzinnych batalii z nieładem na strychu. Trudno jest nam zmotywować się i do sportowej aktywności. Naprzeciw naszej potrzebie ruszenia z miejsca wychodzi długi spacer dostosowany do zasobów sił, którymi dysponujemy. Wskazane są także krótkie, częste przerwy w pracy oraz realizowanie drobnych przyjemności, które pozytywnie nas nastroją.
  • Owoce i warzywa, szczególnie pod postacią mrożonek są wspaniałym rozwiązaniem dla osób chcących zwalczyć pozimowy marazm. Twój organizm właśnie teraz do zmagań z wiosennym przemęczeniem domaga się ogromnej porcji witamin i minerałów. Energię możesz czerpać również z nowalijek.
  • Żywnością, która wspomoże organizm na wiosnę są kiełki dostarczające skoncentrowanym składników mineralnych oraz witamin i błonnika. Jakby zalet było mało zawierają niewielkie ilości kalorii.
  • Funkcjonowanie organizmu możemy wspomóc przyjmując witaminy z grupy B. Dzięki nim zyskamy więcej energii, będziemy lepiej sypiać, wstawać wypoczęci, poprawi się nasza odporność, pamięć i koncentracja.
  • Ponieważ zmęczenie jest nierzadko skutkiem odwodnienia, zadbajmy o prawidłowe nawadnianie organizmu. Starajmy się spożywać około 2 litrów wody dziennie – poprawi humor, oczyści z toksyn, wspomoże trawienie oraz doda sił witalnych.
  • Dnia przybywa w tempie, za którym ciężko nam nadążyć. Adaptacja będzie łatwiejsza, o ile szeroko rozewrzemy zasłony i nawet nie czując się na siłach, żeby wyjść z domu, będziemy wypoczywać na kanapie odwróceni do słońca, a nie do telewizora. Tego typu zażywanie naturalnego światła ułatwi nam doładowanie zasobów energetycznych, gdy nasze akumulatory są na wyczerpaniu.
brak energii siły witalne brak sił witalnych osłabienie wiosenne przesilenie wiosenne

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach